Login lub e-mail Hasło   

Korporacyjna żywność fast-food czyli przemysł śmierci

Korporacyjna żywność fast-food czyli przemysł śmierci Czy jest możliwe, by wszelkie normy produkcji i przyrządzania żywności zostały tak zliberalizowane i zmanipulowane, by lud...
Wyświetlenia: 646 Zamieszczono 23/06/2016

Korporacyjna żywność fast-food czyli przemysł śmierci

fast food szkodliwośćCzy jest możliwe, by wszelkie normy produkcji i przyrządzania żywności zostały tak zliberalizowane i zmanipulowane, by ludzie celowo chorowali a potem przedwcześnie umierali? I przy okazji, nabijali kabze koncernom farmaceutycznym?

Swego czasu widziałem znamienny obrazek. W USA w automatach stawianych dosłownie wszedzie, toksyczne napoje gazowane wywołujące szok w organizmie (ogromna ilość cukru, fosforany które na całą dobe blokują wchłanianie składników odżywczych) kosztują 0,5 dolara (50 centów). Zaś w automacie obok naturalna woda mineralna kosztuje 3 razy drożej, aż 1,5 dolara!

fast food szkodliwośćJest to celowa polityka kartelu spożywczego, który jest powiązany poprzez pajczyne udziałów i osobistości z kartelem farmaceutycznym. Na zlecenie rządów i poteżnych grup nacisku i lobbingowych, korporacje żywieniowe produkują toksyczną żywność która nie tylko nie odżywia, ale wrecz zabija. Te grupy nacisku i lobbingu wpływają na ustawodawstwo państw świata, by przepchnąć skrajnie liberalne normy produkcji żywności.

I tym samym, toksyczną żywność zaczynają produkować mniejsze korporacje, a nawet małe firmy i firemki, bo tak jest taniej. Mleko nie jest już dawnym mlekiem. Poddane pasteryzacji traci wszelkie właściwości odżywcze i powoli niszczy zdrowie. Np wapń z takiego mleka zmienia sie w forme mineralną (chlorki wapnia itp) i nie przyswaja sie, a odkłada w naczyniach i uszkadza je. Mleko poddane procesowi homogenizacji ma działanie wrecz piorunujące, bo białka są tak skrajnie strukturalnie zmienione, że przechodzą niestrawione przez jelita do naczyń i rozrywają je.

To samo dotyczy cukru. Cukier jest dla kapitalistów zbyt drogi, tak samo glukoza. Wiec używa sie syropu wysoko-fruktozowego (syrop glukozowo-fruktozowy) z ogromną ilością fruktozy. Jeśli zwykły cukier bądź glukoza są pustymi kaloriami, to fruktoza jest czymś zabójczym. Totalnie rozregulowuje gospodarke insulinową, modyfikuje niekorzystnie prace mózgu (nowe badania na to wskazują), przyczynia sie do otyłości znacznie bardziej niż glukoza.

O ile tylko kilka procent glukozy przemienia sie w tłuszcz, bo organizm jako tako sobie z nią radzi, o tyle wiekszość fruktozy natychmiast jest zamieniana w tłuszcz. Otłuszcza wątrobe, powoduje szybkie tycie. Organizm z fruktozą kompletnie sobie nie radzi, po jej przyjeciu jest oślepiony i ogłuszony. Tak, dotyczy to także fruktozy z poczciwych owoców bądź z poczciwego miodku. Dlatego wybieramy przede wszystkim warzywa. A z owoców – owoce zawierające jak najmniej fruktozy.

Dalej: nie stosuje sie już zwykłych jaj, tylko szkodliwy i zanieczyszczony proszek (susz) jajeczny. Tak samo nie stosuje sie już samego mleka np w lodach, ale toksyczne mleko w proszku o zmienionej strukturze. Można tak wymieniać w nieskończoność. Taka jest cena kapitalizmu. Wszystko stało sie towarem. Wszystko musi mieć minimalizowane koszta. Dotyczy to także pracy. Pracujemy coraz wydajniej, coraz dłużej i coraz cieżej za relatywnie coraz niższe wynagrodzenia (bo inflacja coraz wieksza i podatki coraz wieksze). Kapitalizm jest nowotworem, który wysysa soki z całej planety. Jak każdy nowotwór, doprowadza on swojego gospodarza do stopniowego wyczerpania i zgonu.

A kto zarabia na leczeniu chorób cywilizacyjnych wygenerowanych przez smieciowe jedzenie? Oczywiście, zarabiają na tym korporacje farmaceutyczne, które mają tych samych właścicieli i akcjonariuszy, co korporacje spożywcze. Owo leczenie nie polega na trwałym wyleczeniu przyczyny choroby. Polega ono na wieloletnim braniu substancji, które chwilowo uciszają uciążliwe objawy, ale nie leczą przyczyny. Bierzesz tabletke na nadciśnienie, na depresje – objawy mijają. Ale co z tego, skoro przyczyna nadciśnienia / depresji nadal pozostała nierozwiązana?

Podobne artykuły


17
komentarze: 71 | wyświetlenia: 1495
17
komentarze: 50 | wyświetlenia: 1634
16
komentarze: 15 | wyświetlenia: 1061
14
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1013
14
komentarze: 15 | wyświetlenia: 900
13
komentarze: 16 | wyświetlenia: 924
13
komentarze: 4 | wyświetlenia: 978
12
komentarze: 8 | wyświetlenia: 817
12
komentarze: 53 | wyświetlenia: 607
12
komentarze: 0 | wyświetlenia: 950
12
komentarze: 30 | wyświetlenia: 803
11
komentarze: 34 | wyświetlenia: 820
 
Autor
Dodał do zasobów: milord36
Artykuł

Powiązane tematy

Jako człowiek myślący nienawidzę straszenia kapitalizmem, a jako chemik nie mogę przejść obojętnie wobec straszenia chemią w sposób efekciarski i bez podawania źródeł rzekomych "badań".
Np. cały akapit o syropie glukozowo-fruktozowym. "Jeśli zwykły cukier bądź glukoza są pustymi kaloriami, to fruktoza jest czymś zabójczym." - tyle, że "zwykły cukier", to cząsteczka sacharozy złożona z gluko ...  wyświetl więcej

@Juka: A co o dodatkach do chleba chemik powie?

"Wchodzisz do sklepu i co widzisz? Wielkie, rumiane bochenki, pachnące tak, jakby dopiero zostały wyjęte z pieca. Ale uwaga, nie daj się nabrać! Ten chleb nie dość, że naszprycowany jest chemią, to także substancjami pozyskanymi ze zwierzęcego włosia oraz pió

Kto psuje nam chleb? Zdaniem rzemieślników-piekarzy duże masowe piekarnie, n

...  wyświetl więcej

@Skalny Kwiat:
1. Fakt to dla mnie dziennikarstwo gorsze niż chleb z marketu
2. Kto normalny kupuje chleb z marketu i oczekuje nie wiadomo jakiej jakości
3. "Ten chleb nie dość, że naszprycowany jest chemią, to także substancjami pozyskanymi ze zwierzęcego włosia oraz piór" Znów straszenie chemią. Wszystko jest "naszprycowane chemią". My też.
4. No i to podkręcanie atmo ...  wyświetl więcej

  KoLo,  23/06/2016

@Skalny Kwiat:
Mimo ,że dyrektywy UE 2000/63/WE wymaga odstąpienia wykorzystywania żywności L-cys.pochodzące z ludzkich włosów w żywności to i tak 80 % światowej produkcji pochodzi z Chin a tam wykorzystuje się właśnie ludzkie włosy i pióra.

@kolo:
"80 % światowej produkcji pochodzi z Chin a tam wykorzystuje się właśnie ludzkie włosy i pióra" - skąd to info? :)

@kolo:
i jeszcze jedno: dlaczego oznaczyłeś mój artykuł jako spam? Nie uważam, żeby był niemerytoryczny, a nie napisałeś żadnego komentarza, dlatego pytam.

  KoLo,  23/06/2016

@Juka: bo reklamujesz!
A info na temat produkcji z włosów poszukaj u wujka Google.

@kolo:
Mój artykuł nie jest spamem. Polecam ci lekturę: http://www.eioba.pl/oferta_dla_www oraz http://www.eioba.pl/spam_w_serwisie
Eioba nie ma nic przeciwko promocji serwisów www powiązanych z autorami i mój artykuł jest zgodny z tymi zasadami. Dodatkowo zawiera treści użyteczne dla o ...  wyświetl więcej

Albo to:
"Mleko poddane procesowi homogenizacji ma działanie wrecz piorunujące, bo białka są tak skrajnie strukturalnie zmienione, że przechodzą niestrawione przez jelita do naczyń i rozrywają je."
Zadałam sobie trud i znalazłam publikację na ten temat, z której jasno wynika, że NIE WYKAZANO, jakoby mleko homogenizowane miało szkodzić bardziej, niż niehomogenizowane ( ...  wyświetl więcej

  Hamilton,  23/06/2016

@Juka: merytoryczna dyskusja z Lipskim jest bezsensowna. On musi kopiować bzdety. Taka jednostka chorobowa.

  Trebor,  23/06/2016

@Juka: to pytanie nigdy nie spotka się z odpowiedzią.

Istota wklejająca te teksty jest tak głupia i pusta, że jakby był to jedyny organizm żywy na tej planecie, to kosmici w poszukiwaniu inteligentnych form życia gdzieś poza ich światem Z PEWNOŚCIĄ (po dostrzeżeniu lipskiego) pominęli by TEN glob w kontekście dalszych - szerszych badań

@Trebor:
To czuję się ostrzeżona na przyszłość :)

W sklepach można kupić domestos, zmywacz do paznokci, denaturat, borygo. Można wymieniać w nieskończoność. Taka jest cena kapitalizmu. Potem to wymieszać z kefirem, wypić i pisać bzdury, by Lipski miał co kopiować.

  Trebor,  23/06/2016

lipski, nażarłeś się nieświeżego jogurtu i głowa cię boli, że coraz większe bzdety wklejasz?

@Trebor: to z blogu Jarka Kefira...

@Skalny Kwiat: i kota maślanki ...

@Skalny Kwiat: Jarek Kefir i Lipski w jednym stali domu.

@Hamilton Starszy: Nie, nie w jednym. Ale Lipski i od niego zapożycza i Kefir pewnie nic na ten temat nie wie... jak i ja swego czasu nie wiedziałam, że i ode mnie sobie samoobsługowo wziął... Przecież wiesz, że Jarek był swego czasu na eioba - zazwyczaj na tapecie były teorie spiskowe i o tym jak ludzkość jest manipulowana... Potem się przeniósł. Darkwater mu bruździł ;)

@Skalny Kwiat: Kefir, Lipski, swistak i paru innych to współczesne "proroki" z bożej łaski. Czują misję i pitulą bidule.

Lipski, przejdź na wegetarianizm. Tytoń, konopie indyjskie, haszysz, etc. Będziesz poza zasięgiem żydomasonów i umrzesz zdrowy jak ryba.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska