Login lub e-mail Hasło   

Aranżacja sypialni tapicerowanymi łóżkami w kolorach tęczy

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://newdesign.pl/fantazyjne-kolory-lo(...)netrza/
W każdej sypialni honorowe miejsce zajmuje łóżko. Ważne, by było piękne, stylowe, wygodne i w każdym calu wyjątkowe. Jak to osiągnąć?
Wyświetlenia: 440 Zamieszczono 23/06/2016

Wybrać łóżko tapicerowane. Takie, w którym kolor wezgłowia współgra z dywanem, a boki nawiązują kolorystycznie do ścian.

Sypialnia nie jest już miejscem skrywanym przed oczami wścibskich gości. Przestała być składowiskiem wszelakich gratów i urządzana jak najtańszym kosztem z myślą o tym, że liczy się jedynie jej funkcjonalność. Nie jest też już pomieszczeniem, do którego udajemy się każdego wieczora tylko po to, by zgasić światło i pogrążyć się w śnie.

Coraz częściej sypialnie są pomieszczeniem otwartym na resztę domu, dzięki popularyzacji mieszkań typu studio oraz loftów, w których większość funkcji domowych skupiona jest na jednej, niczym nierozgraniczonej przestrzeni. Dlaczego by więc nie zaszaleć z kolorem?

Łóżko tapicerowane Azurro od NewDesign

Kolor gra rolę

Nie od dziś wiadomo, że kolory mają niebagatelne znaczenie w stylistyce wnętrza. Od nich często zależy to, jak w całości postrzegamy pomieszczenie. Dzięki odpowiednio użytej barwie możemy nadać sypialni, a przy tym całemu mieszkaniu, niepowtarzalnego charakteru. Istnieją dwie podstawowe możliwości aranżacyjne wnętrz – harmonia stonowanych odcieni lub kontrastowanie wyrazistych kolorów.

Kolorowe łóżko tapicerowane stanowi bardzo interesujące rozwiązanie w obu tych przypadkach. Może bowiem kontrastować kolorystycznie z resztą pomieszczenia, którego ściany i dodatki są utrzymane w stonowanej i łagodnej tonacji lub neutralną barwą osłabiać wyraziste kolory i wzory pozostałego wyposażania sypialni.

Warto także pamiętać o możliwości awangardowego skomponowania łóżka z kilku kolorów. Jest to możliwe dzięki jego konstrukcji, pozwalającej na dobranie innej tapicerki do poszczególnych części składowych (wezgłowia, boków a nawet nóżek).

Nie ograniczaj się, paleta barw jest szeroka

Dzięki niezależności poszczególnych elementów łóżka tapicerowanego możemy skomponować wyjątkowy zestaw kolorystyczny, który będzie pasował do całości aranżacji sypialni. To, czy całe łóżko utrzymamy w jednej gamie barw, czy zdecydujemy się na użycie kilku różnych kolorów w tapicerce jednego mebla, zależy wyłącznie od naszych fantazji, odwagi i upodobań.

Dzięki odpowiedniemu doborowi kolorów mebli tapicerowanych spośród szerokiej palety oferowanych propozycji, a także możliwości zróżnicowanego obicia poszczególnych elementów, możemy osiągnąć bardzo oryginalne i niebanalne efekty.

Jeśli jesteśmy zwolennikami klasycznych rozwiązań, warto postawić na beże, szarości, odcienie kawowe lub czekoladowe. Kiedy natomiast jesteśmy spragnieni kolorystycznych eksperymentów i przełamania wystroju wnętrza, przydatne okazują się być kolorystyczne kontrasty. Przeciwieństwa urozmaicają aranżację wnętrza i nadają jej charakteru. Przykładowo: jeżeli do stonowanych ścian w odcieniach szarości wybierzemy łóżko z tapicerowanym wezgłowiem w kolorze soczystej fuksji, osiągniemy bardzo oryginalny efekt, który będzie długo cieszył oko i napawał optymizmem. Warto mieć na uwadze, że stosowanie wyrazistych i głębokich kolorów nadaje pomieszczeniu barokowego klimatu, zaś pastele i mleczne odcienie tworzą pełną delikatności sypialnię romantyka.

Bez względu na to, jaką barwę przewodnią łóżka tapicerowanego wybierzemy, jedno jest pewne – uzyskany efekt nada niepowtarzalnego charakteru naszej sypialni. Stworzymy stylizację, która nie znudzi się po kilku miesiącach, wręcz przeciwnie – długo będzie zachwycała swoim wykończeniem i kolorem. Pozostaje jedynie życzyć kolorowych snów w bajecznym łóżku.

Galeria nowoczesnych łóżek tapicerowanych dostępna do obejrzenia pod adresem newdesign.pl.

Podobne artykuły


22
komentarze: 14 | wyświetlenia: 82917
16
komentarze: 16 | wyświetlenia: 1567
34
komentarze: 17 | wyświetlenia: 6614
33
komentarze: 83 | wyświetlenia: 2988
32
komentarze: 20 | wyświetlenia: 3083
32
komentarze: 13 | wyświetlenia: 6222
31
komentarze: 34 | wyświetlenia: 3952
30
komentarze: 22 | wyświetlenia: 3481
28
komentarze: 12 | wyświetlenia: 3707
27
komentarze: 17 | wyświetlenia: 21725
30
komentarze: 31 | wyświetlenia: 68353
26
komentarze: 12 | wyświetlenia: 3127
25
komentarze: 12 | wyświetlenia: 6618
 
Autor
Artykuł
Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska