Login lub e-mail Hasło   

Czy krzesła barowe sprawdzają się w domowych kuchniach?

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://meblownia.pl/blog/wybieramy-nowoc(...)ni.html
Hoker to z angielskiego po prostu taboret. Tym mianem określane są wysokie stołki i krzesła barowe o przeróżnych kształtach, spełniające niebagatelną rolę użytkową i estetyczną.
Wyświetlenia: 461 Zamieszczono 24/06/2016

Moda na nie już dawno przeniosła się z ciemnych, zadymionych barów wprost do naszych domowych kuchni.

Hokery pojawiły się w kuchniach w momencie popularyzacji wielkiej fascynacji łączenia ich z salonem. Wtedy stało się jasne, że przy barze, który dzieli te dwa pomieszczenia, trzeba usiąść na czymś praktycznym dla takiego rozwiązania aranżacyjnego. I tak do wnętrz prywatnych, wprost z barów i pubów, na jednej lub czterech nogach przywędrowały hokery – wielofunkcyjne stołki.

Stołek na wysokościach

Wydawać by się mogło, że siedzenie na czymś tak wysokim jak hoker nie jest zbyt komfortowe. Kontrowersje wzbudza nietypowa podpórka dla stóp, brak klasycznego oparcia pleców i trudności z siadaniem na ten oryginalny mebel. Oczywiście są to zwykle opinie osób, które nigdy nie korzystały z hokera i refleksje na temat jego funkcjonalności snują wyłącznie na podstawie obserwacji. Odpowiednio dobrane krzesło barowe jest nie tylko wygodne w użyciu, ale także świetnie prezentuje się jako element dekoracyjny wnętrz o różnych stylizacjach.

Projektując w swoim domu wysoki bar kuchenny, zyskujemy miejsce, przy którym przyjemnie jest usiąść i zerkać na to, co się dzieje w jadalni i połączonym z nią salonie. Planując aranżację kuchni, warto mieć też na uwadze, jak wiele możliwości stylizacyjnych oferują nam swą różnorodnością hokery (od tych bardzo nowoczesnych z błyszczącymi lub przezroczystymi elementami po drewniane klasyki).

Szczególnie dobrym tłem dla hokerów jest pomieszczenie z wyspą na wysokości szafek kuchennych. Idealnie sprawdzają się tu modele niższe albo takie z regulowaną wysokością siedziska, które w razie potrzeby dopasujemy również do wysokiego baru.

Wyższy kuzyn krzesła

Hoker to nie tylko wysoki, dostojny mebel o chromowanej nodze. Istnieją również warianty, które swoim designem nie odbiegają od poczciwych krzeseł, są jednak od nich zdecydowanie wyższe i stoją nie przy stole a przy wysokim blacie. Takie modele posiadają często pełne i wyprofilowane oparcie, które jest znaczącym udogodnieniem w przypadku, gdy planujemy korzystać z nich podczas codziennej pracy. Rzadko, ale jednak zdarza się, że projektanci wyposażają je również w podpórki pod łokcie, co jest kolejnym ukłonem w stronę ergonomii mebla i naszego komfortu.

Wśród hokerów stylizowanych na wzór klasyczny możemy wybierać modele drewniane (o różnorodnych obiciach), tapicerowane, z nogami wysokimi lub te o konstrukcji niewiele wyższej od tradycyjnego krzesła. Chętnie decydują się na nie zwolennicy rozwiązań aranżacyjnych w stylu prowansalskim czy angielskim.

W dobie zamiłowania do wysokich barów, wytyczających granicę między kuchnią a salonem, hokery stają się niezbędne i niezwykle modne. Dzięki ogromnej gamie wzorów i kolorów ich wybór nie nastręcza trudności – każdy znajdzie model odpowiadający własnym potrzebom i gustom.

Podobne artykuły


43
komentarze: 18 | wyświetlenia: 3947
71
komentarze: 22 | wyświetlenia: 17582
16
komentarze: 16 | wyświetlenia: 1510
32
komentarze: 13 | wyświetlenia: 5996
9
komentarze: 2 | wyświetlenia: 22891
28
komentarze: 12 | wyświetlenia: 11009
28
komentarze: 12 | wyświetlenia: 3585
28
komentarze: 14 | wyświetlenia: 5446
30
komentarze: 31 | wyświetlenia: 66937
27
komentarze: 17 | wyświetlenia: 21562
24
komentarze: 10 | wyświetlenia: 27663
23
komentarze: 9 | wyświetlenia: 1430
24
komentarze: 21 | wyświetlenia: 3346
 
Autor
Artykuł
Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska