JustPaste.it

Implanty zębów – co to takiego?

Implanty zębów, zwane także implantami stomatologicznymi, to rozwiązanie, które stosuje się w celu zastąpienia utraconych zębów.

Implanty zębów, zwane także implantami stomatologicznymi, to rozwiązanie, które stosuje się w celu zastąpienia utraconych zębów.

 

Dzięki implantom, osoba z ubytkami w jamie ustnej znów może cieszyć się pięknym i naturalnym uśmiechem.

47e50ff5df9d951189dec10fde46d467.jpg

Zastosowanie implantów

Implant zębowy to kilkumilimetrowy stożek, które ma za zadanie pełnić rolę korzenia. Implanty wykonuje się z tytanu, będącego pierwiastkiem całkowicie bezpiecznym dla organizmu człowieka. Nie powoduje on więc żadnych problemów zdrowotnych i nie wywołuje reakcji alergicznych.

Współczesna stomatologia opracowała różnego rodzaju implanty, które różnią się między sobą ze względu na kształty, wymiary oraz powłokę. Zaletą implantów jest przede wszystkim to, iż pozwalają na uzupełnienie ubytków zębowych, chronią przed stopniowym zanikiem kości wokół utraconego zęba i zapewniają estetyczny wygląd.

Wstawianie implantów

Wstawianie implantu to proces kilkuetapowy, przez co wymaga kilku wizyt u stomatologa. Warto zaznaczyć, iż wszczepienie implantu to rozwiązanie, które pozwala na odbudowę pojedynczych zębów, nie powodując uszkodzeń sąsiadujących, zdrowych zębów.

Etapy wstawiania implantów:

  1. Wizyta u dentysty. Pierwszy etap polega na odwiedzeniu lekarza stomatologa, który sprawdzi stan uzębienia i określi przebieg leczenia. Na tym etapie dentysta decyduje, czy możliwe jest wszczepienie implantu. Podczas wizyty pobiera on także wycisk uzębienia, który umożliwia opracowanie korony o odpowiednim kolorze, wielkości i kształcie.
  2. Wszczepianie implantu. Kolejna faza leczenie to sam zabieg wszczepiania implantu, który wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Polega on na wywierceniu w kości otworu, gdzie zostaje wprowadzony implant i zszyciu nacięcia. Po około 7-10 dniach, dentysta zdejmuje szwy, by implant mógł zrosnąć się z kością. Proces ten trwa od 3 do 6 miesięcy. Na ten okres, pacjent otrzymuje tymczasowe uzupełnienie protetyczne.
  3. Przygotowanie implantu. Kolejny etap to przygotowanie implantu do nałożenia korony poprzez odsłonięcie implantu i nałożenie śruby gojącej, która ułatwia gojenie się błony śluzowej i umożliwia formowanie kształtu dziąsła pod koronę.
  4. Mocowanie korony. Ostatni etap polega na przymocowaniu korony do implantu. Koronę mocuje się na implancie poprzez umieszczenia na nim łącznika. Następnie lekarz dentysta określa częstotliwość wizyt kontrolnych.

Artykuł powstał we współpracy z dentysta dla dzieci Rzeszów - http://lpustomatologia.pl