Login lub e-mail Hasło   

Szukanie fotografa na ślub...

Fotoreportaż ze ślubu jest wspaniałą pamiątką z tego wyjątkowego dnia. Jak sprawić, by był wyjątkowy?
Wyświetlenia: 198 Zamieszczono 22/07/2016

Dzień ślubu dostarcza narzeczonym (a później nowożeńcom) chyba tyle samo radości i wzruszeń, co stresu. Obydwa te czynniki sprawiają, że niektórzy mają problemy z przypomnieniem sobie szczegółów wydarzeń z ceremonii w kościele i przyjęcia weselnego. Dopiero po czasie, kiedy wszelkie emocje już nieco opadną, można spokojnie powrócić do tamtych chwil, w czym wydatnie pomagają fotografie.

Nie dziwi zatem mnogość ogłoszeń, które znajdziemy pod hasłami „fotograf ślubny Wrocław”, „fotografia ślubna Kraków” czy „zdjęcia ze ślubu Bydgoszcz”. Jak w gąszczu ofert znaleźć profesjonalistę, który wykona zdjęcia nie tylko dobre technicznie, ale także klimatyczne, a na dodatek nie zażąda ogromnego wynagrodzenia?

1. Poczta pantoflowa, czy współcześnie mówiąc marketing szeptany, w tym przypadku naprawdę ma moc. Wywiad zebrany wśród znajomych może być bezcenny, jak zawsze w przypadku bezpośrednich opinii. Być może ktoś udostępni do wglądu zdjęcia autorstwa danego fotografa? Oczywiście idealna sytuacja to taka, gdy para idzie do kogoś na wesele i na żywo może ocenić pracę fotografa.

2. Jeżeli zawiedzie ten sposób, trzeba zasiąść do komputera i urządzić sobie wycieczkę po stronach fotografów znalezionych poprzez wyszukiwarkę. Profesjonalista powinien umieścić na swojej witrynie portfolio. Jeżeli czyjeś prace wyjątkowo się spodobają, można umówić się na wstępną rozmowę.

3. Szukanie fotografa trzeba zacząć z dużym wyprzedzeniem. Najlepsi mają bowiem zarezerwowane odległe terminy. W ostatniej chwili zwykle uda się kogoś znaleźć, ale na wysoką jakość zdjęć lepiej nie liczyć.

4. Podczas wstępnej rozmowy trzeba jasno przedstawić swoje oczekiwania i warunki, przy czym dotyczy to obydwu stron – fotografa i narzeczonych. Rzecz jasna zwykle więcej uwag mają przyszli Państwo Młodzi. To niemal formalność, ale trzeba zapytać fotografa, czy posiada stosowne uprawnienia do robienia zdjęć w kościele. Ważna jest atmosfera spotkania i komunikacja – jeżeli już na tym etapie pojawiają się trudności, lepiej poszukać osoby, z którą można łatwiej się dogadać.

5. Jeżeli wszyscy dojdą do porozumienia, koniecznie trzeba spisać wszystkie ustalenia w formie umowy. To pomoże uniknąć późniejszych pretensji i nieporozumień, a w najgorszym przypadku stanowić będzie materiał dowodowy.

6. Niektórzy fotografowie umożliwiają wykonanie sesji próbnej. Warto skorzystać z takiej możliwości, nawet jeżeli trzeba w nią zainwestować parę złotych, co i tak będzie znacznie mniejszą kwotą w porównaniu z całym fotoreportażem. Zawsze lepiej się przekonać w praktyce jaki umiejętności prezentuje dany fotograf.

Podobne artykuły


38
komentarze: 22 | wyświetlenia: 4268
30
komentarze: 69 | wyświetlenia: 7968
28
komentarze: 31 | wyświetlenia: 2187
26
komentarze: 34 | wyświetlenia: 8238
21
komentarze: 5 | wyświetlenia: 46100
19
komentarze: 19 | wyświetlenia: 1766
20
komentarze: 27 | wyświetlenia: 2976
20
komentarze: 27 | wyświetlenia: 15226
18
komentarze: 11 | wyświetlenia: 2816
16
komentarze: 22 | wyświetlenia: 1590
13
komentarze: 8 | wyświetlenia: 1438
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska