Login lub e-mail Hasło   

Lakisz. Tell Lachisz

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://eter.zone/lakisz
Język ukrywa prawdziwą historię. Poszukując przyczyn nazwy "Lechistan" dojść można do uniwersalnych i banalnych wniosków, typu: każdy skądś przybył, czy: nikt nie jest znikąd.
Wyświetlenia: 1.571 Zamieszczono 23/07/2016

    

     W Wikipedii można znaleźć mapę wędrówki niejakich Alanów. Widać na niej, że odnaleziono ich ślady także w okolicach Panonii i Dalmacji. Historycy ustalili także ich wojskową współpracę z niejakimi Wandalami i Antami, także z tymi z nad Wisły. Alanowie, jak sądzimy wywodzący się od Alana, wnuka Noego, to także "łącznik" legend o Lechu, Czechu i Rusie. Mieli się oni wywodzić właśnie od Alana. Tak podają to nam nasi dawni kronikarze.
     Alanowie mieli także stanowić trzon państwa Chazarów, które rozwinęło się nad Morzem Czarnym (nazywane także Pontyjskim lub Syryjskim). W państwie tym głównym wyznaniem była religia mojżeszowa. To jasne zatem, że jego mieszkańcy wywodzą się ze Wschodu, Kaukazu, Izraela, Judy i Asyrii. A to wyjaśnia dlaczego krainie Lecha dodawano perski przyrostek "stan", czyli kraj, państwo. Lechistan, jak Kazachstan, Turkmenistan, Afganistan itd..
     Dawna Asyria to kraina semicka. Nie dziwi więc pokrewieństwo jej bliskowschodnich ludów, o których nie możemy mówić jak o narodach we współczesnym rozumieniu. Skoro i tak wszyscy jesteśmy "mieszańcami" i wędrowcami przez planetę, wędrówki tych ludów i ich stapianie się z innymi społecznościami to truizm, o którym jednak warto zawsze pamiętać. Skoro jeszcze Ibrahim ibn Jakub nazywał Morze Czarne Morzem Syryjskim, a rzymskie okolice i miasto Sirmium także jakoś dziwnie podobnie brzmią, wówczas mamy choćby językową poszlakę wędrówki pewnych rodzin czy rodów.
    Mapa wędrówek Alanów wskazuje wielkie odległości, jakie przebyli potomkowie Alana, a raczej odnalezione po nich ślady w tych miejscach Europy, Azji i Afryki. A to już coś. Widzimy m.in. ich obecność na Bałkanach, w późniejszej Serbii i Chorwacji, zapewne w przyszłym kraiku czy grodzie Sirmium. To stamtąd, wg Długosza, miał wyruszyć na północ m.in. Lech.

    Serbowie podobno przybyli na Bałkany z Łużyc. A może na odwrót? Ponadto tereny zajmowane przez Wiślan/Wandalów/Antów nazywano także, nie widzieć czemu, "Białą Chorwacją". "Biały" niegdyś oznaczał także "zachodni". Np. tak praLitwini nazwali Morze - Bałtis - Białe - a dla nich także zachodnie. Co ciekawe, najstarszy zapis nazwy Chorwatów, grecki Horouathos z II w. n.e., znaleziono w okolicach Morza... Azowskiego. A te, wiadomo, jest częścią Morza Pontyjskiego, czyli Syryjskiego.

 
    Język ukrywa prawdziwą historię. Mówi bardzo wiele o krajach, ludach i ich wędrówkach. Czasem trzeba skorzystać z nazwy jaką sami siebie nazywali, a niekiedy z nazwy ich sąsiadów. Poszukując przyczyn nazwy "Lechistan" dojść można do uniwersalnych i banalnych wniosków, typu: każdy skądś przybył, czy: nikt nie jest znikąd. Podobnie było zapewne z lechitami, którzy osiedlili się nad Wartą i Wisłą, wrośli w tą ziemię, "zmiksowali" z innymi, którzy dotarli tu szlakiem bursztynowym lub gocko - kijowskim.
    Ciekawi oczywiście długa pamięć w Królestwie Polskim o tym lechickim rodowodzie, żywa jeszcze w czasach Jagiellonów. Pomimo, że dysponujemy jedynie poszlakami i śladami w języku, a także gnieźnieńskim wzgórzem Lecha, chyba możemy przyznać, że był on kimś dosyć mocnym i charakternym. Osobowością, która wywarła silny ślad na praPolskę.
   Jeśli faktycznie przybył z Sirmium, co wydaje się nie do ustalenia, wówczas ta językowa hipoteza wiedzie nas do Alanów, Chazarów, Asyrii i Persji. W tym tyglu etnicznym znajdowała się m.in. słynna Niniwa. To do niej, w roku 701 przed Chrystusem, uprowadzono w niewolę jeńców ze zdobytej twierdzy w Judzie - Lakisz. Zwane także... Lachisz. Jeśli założył je wnuk Alana, nie dziwi pamięć i pozycja tego rodu... oraz gen wędrowania po świecie...

    Słowo tel (hebr.) lub tall (arab.) oznacza wzgórze lub kopiec. Lakisz nazywa się także Lachisz lub Tell-Lachisz. Czy możemy to rozumieć jako... kopce Lachów? To tylko nieweryfikowalna hipoteza, która pozostaje nam w spadku ze wzgórzem Lecha (tel Lechisz?), "modą" na kopce nad Wisłą i w innych miejscach na całym świecie.
     Spuścizna podobnej prehistorii...

Tomash Buwelski 2015

lechistan.pl

Podobne artykuły


14
komentarze: 42 | wyświetlenia: 699
13
komentarze: 7 | wyświetlenia: 454
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1601
10
komentarze: 4 | wyświetlenia: 946
10
komentarze: 6 | wyświetlenia: 531
10
komentarze: 4 | wyświetlenia: 269
10
komentarze: 137 | wyświetlenia: 502
10
komentarze: 4 | wyświetlenia: 264
10
komentarze: 11 | wyświetlenia: 1981
10
komentarze: 2 | wyświetlenia: 470
9
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1169
9
komentarze: 4 | wyświetlenia: 498
9
komentarze: 4 | wyświetlenia: 590
9
komentarze: 57 | wyświetlenia: 1690
8
komentarze: 2 | wyświetlenia: 630
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Ech ...
Końcowi i tak wszyscy pochodzi my od małp :-)))

@koriolan: alez nie o tym jest artykul. A propos: od malp? To niemozliwe.

@Tomash Buwelski: Sorry ...
Twój artykuł przypomniał mi, że wszyscy ludzie pochodzą z Afryki, potem, że podobno od jednej kobiety i jednego mężczyzny i tak doszedłem do prapszodka wspólnego z małpami.
Jeszcze raz sorry ...

@koriolan: nie przepraszaj, bo nie ma za co. praprzodek wspólny z małpami ? to nieprawdopodobne, masz zapis w Genesis, to wystarczy. Zastanawiając się nad zróżnicowaniem genetycznym trafiłem na informację, że jeśli Adam i Ewa byli "oliwkowi" to możliwe są wówczas wszystkie rasy i kolory. Pozdrawiam.

  awers,  23/07/2016

Najnowsze odkrycia archeologiczne w Polsce zdają się kierować myślenie na takie tory właśnie, z wieloma rozwidleniami. Szacun dla wiedzy.

  Kitek,  23/07/2016

Jeżeli zgodnie z książką „Słowiańscy Królowie Lechii” (nie tylko) przyjmiemy, że ludy Ario-Słowiańskie istniały już 10700 lat temu, to Żydzi biblijni, którzy liczą stworzenie świata dopiero w 3761 r. p.n.e., są najmłodszym ludem ziemskim. Sugestia autora, że Lagisz jest słowiańskie rodzi pytania.
Otóż Jerozolimę położoną ok. 40 km od Lachisz podobno budowali Hyksosi (Velikovski), choć Wikip ...  wyświetl więcej

  Kitek,  24/07/2016

@_serpico_: Gdyby autor książki „Słowiańscy Królowie Lechii” miał wykształcenie historyczne, to prawdopodobnie miałby również historyczną, zwaną przeze mnie żydochrześcijańską gównowiedzę, taką jak prof. dr hab. Leszek Mrozewicz, redaktor merytoryczny książki „Upadek Cesarstwa Rzymskiego” Petera Heatera, o którym napisałem artykuł „Upadek Cesarstwa Rzymskiego po chrześcijańsku” i zamieściłem na ei ...  wyświetl więcej

  Kitek,  24/07/2016

W poprzednim komentarzu zapomniałem dodać, że Hyksosi to przecież nie-Semici.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska