Login lub e-mail Hasło   

Motywacja do ćwiczeń

Każdy z Nas, nie raz zastanawiał się nad zbawiennymi skutkami ruchu. Każdy z Nas, jako noworoczne postanowienie, pisał zapewne … chcę w końcu zacząć ćwiczyć.. ...w tym ro...
Wyświetlenia: 394 Zamieszczono 24/07/2016

Każdy z Nas, nie raz zastanawiał się nad zbawiennymi skutkami ruchu. Każdy z Nas, jako noworoczne postanowienie, pisał zapewne … chcę w końcu zacząć ćwiczyć.. ...w tym roku wezmę się za siebie i zacznę ćwiczyć... . Najczęściej przy takich postanowieniach możemy wytrwać tylko kilka tygodni, nigdy dłużej; a kiedy pytani przez znajomych: A ty nie miałeś (miałaś) zacząć ćwiczyć? Odpowiadamy: brakuje mi motywacji, nie w tym roku...

I tak od nowa.

Słowo motywacja dla każdego oznacza co innego. Dla osób odchudzających się, motywacja oznacza dojście do wymarzonej wagi np. na wesele koleżanki czy swój własny ślub. Dla kogoś innego może wynikac z odrzucenia przez potencjalnego partnera naszego dotychczasowego wyglądu a dla jeszcze innej osoby motywacją może być zerwanie z parnerem. Są osoby, które motywują się kupnem nowej sukienki i chęcią pokazania się w niej.

Wiadomo, że w grupie raźniej. W Internecie można znaleźć strony, na których kobiety/dziewczyny wspólnie motywują się, najczęściej do walki z kilogramami.

Na takich stronach, można również znaleźć porady, jak zdrowo się odżywiać i starać się zastąpić niezdrowe przysmaki, zdrowymi.

W skład zdrowego trybu życia i motywacji, o których mówię, wchodzą regularne ćwiczenia. Osoby, które chcą zrzucić kilka dodatkowych kilogramów, muszą liczyć się z tym, że bez regularnego ruchu, niewiele schudną, a kiedy powrócą do starych nawyków,jeśli nie będą regularnie ćwiczyć, szybko nastąpi efekt jojo. Wielu jednak zapomina o ruchu, a jeśli pamięta, to robi to nieregularnie. Najbardziej narażone na otyłość są nastolatki, które coraz częściej zamiast uczęszczać na zajęcia wychowania fizycznego, proszą rodziców by napisali im zwolnienia lub same je piszą. Warto jednak powiedzieć, że przez brak ruchu, jesteśmy narażeni na choroby m.in. otyłość. Jednak nie tylko dziewczyny, walczą z dodatkowymi kilogramami. Fakt, to najczęściej kobiety można spotkać na siłowni, jednak zdarzają się też mężczyźni, którzy może i nie mają otyłości i krytycznej wagi, odwiedzają takie miejsca. Często z powodu chęci poprawy kondycji i chęci podobania się potencjalnej partnerce lub z powdu nabycia tzw. kaloryfera, tak bardzo przecież przez niektóre z kobiet pożądanego.

Podobne artykuły


13
komentarze: 49 | wyświetlenia: 1292
12
komentarze: 93 | wyświetlenia: 793
12
komentarze: 9 | wyświetlenia: 1620
12
komentarze: 68 | wyświetlenia: 1020
12
komentarze: 25 | wyświetlenia: 2058
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1425
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 454
11
komentarze: 17 | wyświetlenia: 916
11
komentarze: 72 | wyświetlenia: 797
11
komentarze: 9 | wyświetlenia: 509
11
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1527
11
komentarze: 31 | wyświetlenia: 2134
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 1030
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska