Login lub e-mail Hasło   

Dla kogo krzesełka schodowe?

Krzesełka schodowe to transportery dźwigowe, dzięki którym osoba starsza lub niepełnosprawna może w sposób szybki i bezpieczny pokonywać schody.
Wyświetlenia: 328 Zamieszczono 25/07/2016

Przede wszystkim bezpieczeństwo

Transportery tego typu mają prosta budowę. Mianowicie składa się na nie siedzisko oraz specjalny wagon, do którego jest ono przymocowane. Oprócz tego w wagonikum umieszczone zostały podzespoły takie jak silnik oraz akumulator go napędzający. Urządzenia tego typu wyposażone są w systemy zapewniając bezpieczeństwo. W standardowym wyposażeniu znajdziemy pasy bezpieczeństwa, dzięki którym użytkownik transportera nie jest narażony na wypadnięcie z krzesełka. Z kolei zestaw czujników ruchu odpowiedzialny jest za rozpoznawanie potencjalnych przeszkód. W razie ich wykrycia urządzenie automatycznie zatrzymuje się. Rozwiązanie to zabezpiecza krzesełka schodowe przed kolizjami z pozostałymi użytkownikami schodów.

krzesełko

Dla kogo

Krzesełka schodowe to windy, z których skorzystać mogą jedynie osoby poruszające się o własnych siłach. Wynika to oczywiście z faktu, że urządzenia te wyposażone są w siedziska. Osoby na wózkach będą musiały skorzystać z innych rozwiązań, takich jak schodołazy czy platformy przyschodowe – jednakże ceny tych urządzeń są odpowiednio wyższe. Krzesełka schodowe z powodzeniem mogą być stosowane w domu. Ich wygląd z pewnością nie wpłynie negatywnie na wygląd domu, ponieważ urządzenie te prezentują się bardzo korzystnie.

krzesełko w domy

Korzystne rozwiązania

Sterowanie urządzeniem zostało zaprojektowane tak, aby było przyjazne dla osób starszych oraz niepełnosprawnych. Krzesełkiem schodowym sterujemy za pomocą specjalnego pilota lub joysticka umieszczonego w podłokietniku lub innym wygodnym dla użytkownika miejscu. Windy schodowe tego typu wyróżnia fakt, że nie zajmują dużo miejsca, co sprawia, że nie przeszkadzają innym domownikom czy użytkownikom klatki schodowej. Ponadto, niektóre części takie jak siedzisko czy podnóżek można zmniejszyć, tym samym minimalizując jeszcze bardziej przestrzeń zajmowaną przez transporter.

krzesełka schodowe

 

Możliwości

Krzesełka schodowe to urządzenia mogące być wykorzystywane na rożnych rodzajach schodów. Odpowiedni tor jezdny sprawi, że transportery tego typu będą poruszały się na schodach zakręconych czy nawet wielobiegowych. Ponadto z urządzeń tych można korzystać także poza domem, blokiem czy innym budynkiem. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby krzesełka schodowe były montowane także na zewnątrz. Istnieją modele, które stworzone są ze metalu specjalnie przygotowanego w taki sposób by był odporny na różnego rodzaju niekorzystne warunki atmosferyczne, przede wszystkim wilgoć.

krzesełko zewnętrzne

Zapisz

Podobne artykuły


77
komentarze: 112 | wyświetlenia: 38345
39
komentarze: 11 | wyświetlenia: 10168
35
komentarze: 35 | wyświetlenia: 4264
33
komentarze: 58 | wyświetlenia: 2604
31
komentarze: 14 | wyświetlenia: 2637
32
komentarze: 13 | wyświetlenia: 6260
28
komentarze: 12 | wyświetlenia: 3749
27
komentarze: 17 | wyświetlenia: 21760
27
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1693
30
komentarze: 31 | wyświetlenia: 68769
26
komentarze: 39 | wyświetlenia: 11065
24
komentarze: 10 | wyświetlenia: 28026
24
komentarze: 14 | wyświetlenia: 1744
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska