JustPaste.it

Zarządzanie czasem w 5 prostych krokach

Jeśli zastosujesz się do 5 poniższych ćwiczeń i będziesz je systematycznie wprowadzał w codzienne życie, to Twój mózg zacznie pracować efektywniej.

Jeśli zastosujesz się do 5 poniższych ćwiczeń i będziesz je systematycznie wprowadzał w codzienne życie, to Twój mózg zacznie pracować efektywniej.

 

Poniższe ćwiczenia są proste, chociaż trzeba równocześnie podkreślić, że wymagają od Ciebie zaangażowania i chęci do wdrożenia tych metod w życie. Jeśli dobrze wykonasz te ćwiczenia to w każdym tygodniu zyskasz kilka dodatkowych godzin, które możesz przeznaczyć na relaks i przyjemności. Pamiętaj, że proponowane przez nas ćwiczenia należy wykonywać systematycznie! Pamiętaj o tym, że zarządzanie czasem jest umiejętnością, którą można się nauczyć.

Dodatkowo, powinieneś mieć świadomość tego, że większość ćwiczeń powinny być dla Ciebie jednorazowymi doświadczeniami, które pozwolą Ci w krótkim czasie nauczyć się organizacji czasu – powinny więc być stosowane przez kilka dni.

  1. Podejmij się nowych projektów, postaw sobie kilka nowych celów na najbliższy czas. Ogranicz czas realizacji danych zadań tak, by mieć naprawdę wiele spraw na głowie. Oczywiście nie będzie to zbyt przyjemny czas i będziesz chciał się poddać lub poczujesz się wykończony psychicznie i fizycznie, ale zdobędziesz cenne umiejętności, które zaprocentują w przyszłości.
  2. W ciągu dnia powinieneś dodatkowo wizualizować sobie w głowie najbliższe godziny – nawet jeśli wszystko masz zapisane to i tak warto po prostu zamknąć oczy i wyobrazić sobie plany na najbliższe 3 czy 4 godziny.
  3. Planując każdą czynność określ dokładnie czas na nią przeznaczony co do minuty i tak stwórz plan na cały dzień – zorganizuj więc każdą godzinę i minutę. Zapisuj nawet zwykłe czynności typu poranna toaleta, zakupy, wynoszenie śmieci i spacer z psem.
  4. Gdy tylko jakiś pożeracz czasu (m.in. portale społecznościowe, telewizja, telefon) za bardzo Cię zajmie i odwróci Twoją uwagę, to „za karę” wykonaj 5 przysiadów. Dopiero takie czynności pozwolą Ci zrozumieć jak często robisz sobie takie nic nieznaczące (dla Ciebie) przerwy.
  5. Potrzebny Ci będzie stoper, którego powinieneś używać przez cały dzień. Zaczynając każde zadanie określ dokładnie ile czasu na to potrzebujesz i włącz stoper – pozwoli Ci to trzymać się całego harmonogramu.