Login lub e-mail Hasło   

Polityka i fizyka

Lludzka świadomość kreuje otaczający nasz świat, to skoro ludzkość nie istnieje na ziemi od początku pojawia się zasadnicze pytanie: Czyja świadomość wykreowała cały wszechświat?
Wyświetlenia: 572 Zamieszczono 31/07/2016

     Mechanika kwantowa uzmysłowiła ludzkości, że kwanty czyli najmniejsze, aktualnie znane ludzkości cząstki z jakich zbudowany jest nasz świat, zachowują się inaczej i podlegają innym prawom, niż materia, którą odbieramy naszymi pięcioma zmysłami.

     Nie wchodząc zbytnio w szczegóły i detale (literatura i inne materiały na ten temat są szeroko dostępne) wydaje się, że największym wnioskiem z odkryć mechaniki kwantowej i zarazem szansą na prawdziwy przeskok cywilizacyjny dla ludzkości jest fakt, iż tak niewielkie cząstki reagują na myśli czyli świadomość człowieka.

     Wpływ ludzkiej świadomości na kwanty doświadczany w wyniku przeprowadzonych badań przez fizyków stał się wodą na młyn dla różnych koncepcji i tez takich jak np.: „prawo przyciągania”, które z sukcesem propagowane jest w znanej na całym świecie serii książek i filmów pod wspólnym tytułem: „Sekret”. Tezy te głoszą, że człowiek może wszystko ponieważ, jeśli będzie wystarczająco mocno koncentrował swoje myśli, czyli świadomość na jakimś dowolnym celu, to na pewno go osiągnie, a właściwie przyciągnie – zmaterializuje swoimi własnymi myślami.

     Oczywiście nie chodzi tutaj o polemikę z samym mechanizmem i założeniami „prawa przyciągania”, które jak się wydaje są prawidłowe.

     Warto jednak spojrzeć na „prawo przyciągania”, a właściwie wypływający z niego wniosek o rzekomym braku jakichkolwiek ograniczeń dla człowieka poza jego wyobraźnią z perspektywy innych wniosków wynikających z tych samych badań. Otóż jeśli przyjmiemy tezę, że to ludzka świadomość kreuje otaczający nasz świat, to skoro ludzkość nie istnieje na ziemi od początku pojawia się zasadnicze pytanie:

Czyja świadomość wykreowała cały wszechświat?

     To dziwne, że do tej pory nikt głośno nie postawił tezy, iż skoro wiemy już, że wszystko jest energią i ludzka myśl modeluje cząstki w wymiarze kwantowym, które tworzą struktury energetyczne, które obserwujemy jako materię, to idąc tym tropem rozumowania logicznym jest stwierdzenie, że istnieje jeszcze jakaś inna myśl – świadomość, która wymodelowała energię w taki sposób, że powstał nasz wszechświat z jego prawami i przymiotami, włączając w to także ludzkość.

       Być może badania w tym kierunku pozwolą kiedyś na przybliżenie się ludzkości do ogólnie akceptowalnej dla wszystkich odpowiedzi na największy ludzki dylemat czyli: czy istnieje Bóg?

     Ale wniosków wypływających z powyższego rozumowania jest więcej. Otóż jeśli zgodzimy się co do tego, że każdy z nas w umyśle tworzy własny model postrzegania energii i w ten sposób świadomie lub nieświadomie przyciąga – materializuje jego obraz (hologram), to rodzi się prosty wniosek dotyczący ludzkości. Jeśli kiedykolwiek mamy osiągnąć stan harmonii i równowagi systemu musimy zsynchronizować nasze prywatne modele z modelem postrzegania energii w jakim egzystujemy.

     Aby osiągnąć ten wydawało by się utopijny stan ludzkość, a dokładniej każda istota ludzka indywidualnie powinna skoncentrować się na wypracowaniu własnego, indywidualnego modelu postrzegania energii (rzeczywistości jej otaczającej) zgodnego z obiektywnym czyli prawdziwym modelem postrzegania energii dzięki któremu istniejemy.

Jak to zrobić?

     Otóż, jeśli przyjmiemy, że jakaś świadomość stworzyła opisywany powyżej pierwotny model energii dzięki, któremu powstał cały wszechświat to model ten jest swoistą informacją – językiem, dzięki któremu inne autonomiczne świadomości w modelu tym egzystujące takie jak jednostki ludzkie są   w stanie się komunikować. Brak harmonii na ziemi w takim układzie jasno i bezsprzecznie wynika z faktu, że modele pojedynczych jednostek są sprzeczne z modelem pierwotnym – podstawowym. Dlatego cały czas ludzkość boryka się ze zjawiskiem dysharmonii i nierównowagi, która w ostatnich latach tylko się coraz bardziej pogłębia.

więcej znajdziesz na: www.mechanizmdecyzyjny.pl

Podobne artykuły


12
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1114
11
komentarze: 278 | wyświetlenia: 917
10
komentarze: 37 | wyświetlenia: 828
10
komentarze: 97 | wyświetlenia: 647
9
komentarze: 31 | wyświetlenia: 578
9
komentarze: 75 | wyświetlenia: 466
9
komentarze: 62 | wyświetlenia: 1126
9
komentarze: 33 | wyświetlenia: 808
9
komentarze: 5 | wyświetlenia: 980
9
komentarze: 42 | wyświetlenia: 674
8
komentarze: 6 | wyświetlenia: 482
8
komentarze: 105 | wyświetlenia: 576
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Nie musimy się odwoływać do świadomości nadrzędnej. Wystarczy spojrzeć na cele polityków czy państw. Każdy ciągnie w swoją stronę. Stąd chaos.
Fajnie zaczęło się robić z unią.
To próba zjednoczenia, ciągnięcia w jedną stronę bardziej lub mniej udaną. Niestety nie wiadomo co będzie dalej.

@koriolan: w myśl tez, które przedstawiłem w tym artykule będzie tylko gorzej, ponieważ unia próbuje tworzyć system sprzeczny z prawem naturalnym...

  Trebor,  01/08/2016

Jedno zdanie to jeden akapit - tak długich wielokrotnie złożonych zdań dawno nie widziałem :-P

Sorry ale mam wrażenie, że czytam bełkot.
Tezę KAŻDY może postawić swoją i w zależności jakim dowodzeniem będzie do tej tezy dochodził, takie wnioski wyciągnie.

Czytając to, mam dziwne wrażenie, że autor chce wmówić każdemu, że KAŻDY może mieć swoją Ziemię, swój układ słoneczny, sw

...  wyświetl więcej

@Trebor: Hmm ...
Możemy pogadać jak kto widzi ten świat.
Dla mnie bezsprzecznie, każdy widzi go inaczej. Podkreślę 'widzi'. W artykule jest 'tworzy' co w pewien sposób jest to samo.
Brutalny przykład. Hitler 'widział' świat jako zagrożony przez żydów. Efekt jego działań to drastyczna zmniejszenie ich ilości.
Przykład jest dramatyczny Ale dobrze obrazuje zależność osobow ...  wyświetl więcej

  Trebor,  01/08/2016

@koriolan: Twoje tłumaczenie jest logiczniejsze od całego artykułu to do mnie mniej lub bardziej dociera.
Natomiast nie jest to odpowiedź na pytanie, jak artykuł ma się do tytułu :-)
ale to już sam autor powinien znać odp - ja osobiście związku się nie doszukałem

@Trebor: To drobny szczegół.
Powinno być polityka i fizyka kwantowa. Fizyka kwantowa to boska świadomość. Nasza świadomość to część boskiej. Świadomość nasza zakłócona to 'gowniany' świat. Gowniany świat to wynik polityki :-)))
Tak ja to widzę :-))))

@Trebor: chyba nic nie zrozumiałeś... Główna niewypowiedziana teza tego artykułu to, że wbrew innym mędrcom tego świata istnieje jeden obiektywnie prawdziwy świat i do momentu do kiedy ludzkość nie znajdzie, co do tego faktu konsensusu nie będzie dobrze... P.S. zdania wielokrotnie złożone są faktycznie intelektualnie wymagające - wybacz :)

@koriolan: widzi, a tworzy to nie to samo, tworzenie jest konsekwencją postrzegania realizującą się poprzez podejmowanie konkretnych decyzji... Co do możliwości kreacji świata przez ludzi to pamiętać jednak musimy, że istniejemy w jednej matrycy, a więc jesteśmy, co prawda autonomicznymi, ale jednak częściami jednego systemu, co znaczy, że podlegamy tym samym prawom (przyrody). Pozdrowienia i dzięki za komentaże

@iskra prawdy: wybaczam choć warto popracować nad tym przy kolejnym materiale :-P
wiem, wiem, sam popełniam mnóstwo błędów więc jak ktoś coś widzi niech rzuci WE MNIE kamieniem :-P

Nadal związku nie widzę między tytułem a artykułem. Może to nie na moją głowę?
Dlaczego mędrców mam utożsamiać ze współczesnym politykiem?
Wg. SJP: "mędrzec to człowiek zajmujący się rozważaniem ważnych zagadnień; filozof; myśliciel".
Nie widzę związku z politykami :-P

@Trebor: Drogi Treborze dzięki za konstruktywną krytykę - niestety mam słabość do zdań wielokrotnie złożonych :). Obiecuję, że wezmę pod uwagę Twoje zdanie przy następnym "popełnieniu"... Natomiast, co do tytułu, nie wiem jak Ty, ale moim zdaniem nie ma szans na prawdziwą harmonię w tym świecie jeśli polityki nie połączymy z mądrością. To właśnie brak tego związku, którego jak sam zauważyłeś nie z ...  wyświetl więcej

@iskra prawdy: nie wiem czy dobrze rozumiem - uważasz, że mądrość tkwi w naukach przyrodniczych i mechanice kwantowej i właśnie dlatego KAŻDY polityk (a może każdy człowiek niezależnie od opcji?) powinien poznać te dziedziny nauki?

@Trebor:
Mądrość to umiejętność rozpoznania i wdrażania obiektywnych praw na jakich opiera się cały wszechświat. Dużą część z nich opisują nauki matematyczno - przyrodnicze do których między innymi zalicza się mechanika kwantowa.

Dla przykładu kradzież jest niemądra ponieważ zaprzecza zasadzie bilansowania energii w systemie. Złodziej działa tak jakby coś mogło pojawić się znikąd -

...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska