Login lub e-mail Hasło   

Teologiczne skutki wizyty Ober-Gaúcho na nadwiślańskich pampasach.

-Ojcze, jestem głodny... -Nie lękaj się, moje dziecko. Pomodlę się za Ciebie.
Wyświetlenia: 607 Zamieszczono 03/08/2016

 

"...jeżeli bluźnisz na moją matkę - albo na islam - spodziewaj się, ciosu."

Papież Franciszek po zamachu terrorystycznym na  redakcję magazynu satyrycznego "Charlie Hebdo".

☠ † $

 “O ile rozmówca nie powołujący się na żadną ideologię wymaga szacunku jedynie do samego siebie, o tyle człowiek "wierzący" często żąda jeszcze szacunku dla swojego "boga". Z katolicyzmem jest jeszcze więcej utrudnień, bo należy okazywać szacunek do bibilii, krzyża, papieża, świąt, świętych, figurek, różańca, obrazków... itd” - Fukuyama

      Kim jest człowek, który zastąpił Herr Ratzingera po jego dezercji?... Pogodzonym z losem ale uśmiechającym się kapitanem tonącego "Titanica", lewicowcem/cheguevarystą flirtującym z teologią wyzwolenia, zadekowanym deistą/agnostykiem/ateistą czy żałosnym, katolickim Don Kichotem/Gorbaczowem ?       

fot. google images

Główny Rewizor Watykanu przyjechał... skontrolował swoje (całkiem dochodowe) konkordatowe włości na wschodnioeuropejskim Przedmurzu... i odjechał...

Oczywiście podczas inspekcji stanu swojego pogłowia* na nadwiślańskich pampasach watykański Ober-Gaúcho nie omieszkał pouczyć i uszczęśliwić uczestników światowego spędu katolickiego narybku rutynowym piarowym frazesem w stylu "nie bójcie się świata" czyli czegoś na miarę wojtyłowskiego "nie lękajcie się". Przywilej usłyszenia tego kliszowatego truizmu kosztował polskiego podatnika 446 milionów złotych. W imię naciąganej do granic zdrowego rozsądku politycznej poprawności i abrahamistycznej solidarności przypomniał, że nie należy utożsamiać islamu z terroryzmem... oraz wyraził głębokie ubolewanie, że skromny metraż w Stolicy Apostolskiej nie pozwala mu bezpośrednio włączyć się do pomocy humanitarnej uchodźcom.

Watykański apartament pozostawiony przez śp. biskupa Józefa Wesołowskiego jest kroplą w morzu cierpień tych opuszczonych przez Boga ludzi albowiem mógłby zaspokoić potrzeby zaledwie kilku rodzin. 

Pustostany jeszcze z czasów powojennych w Klasztorze San Geronimo i Seminarium Kolegialnym San Girolamo w Rzymie, z których korzystali uciekający przed bezbożnym, bolszewickim terrorem niemieccy, austryjaccy i chorwaccy bracia w Chrystusie  (między innymi Adolf Eichmann, Franz Stangl, Gustav Wagner, Klaus Barbie, Erich Priebke, Johann Feil, Eduard Roschmann, Aribert Heim, Andrija Artuković, Ante Pavelić, Walter Rauff, Alois Brunner, Josef Mengele i tysiące innych) już dawno zostały zajęte przez duchownych prześladowanych przez świeckie organa ścigania, którym obce jest Prawo Kanoniczne i chrześcijańskie zasady szeroko rozumianej ciałkowitej... sorry... całkowitej bezwarunkowej miłości do bliźniego. 

Papież prosił uchodźców na terenie Włoch i całej Europy o zrozumienie problemów lokalowych Watykanu podkreślajac, że codziennie, po kolacji wspiera ich - żarliwą modlitwą.

A! Prawie zapomniałem... na deser papież pogłaskał kilkoro chorych dzieci po główkach i zarzucił im na szyję plastikowy różaniec... Made in China...

☠ † $

Z okazji kilkudniowego audytu Katolickiej Polski przez argentyńskiego papieża "Gazeta Wyborcza" (przypomnę zainteresowanym, że jej cyfrowe wydanie staniało ostatnio o 46%) regularnie zapraszała w roli "ekspertów/komentatorów" liberalnych teologów udających naukowców oraz przedstawicieli sweterkowej inteligencji katolickiej.

Codziennie dawali oni spontaniczny upust swojemu niezadowoleniu z powodu pobłażliwego traktowania przez Franciszka skorumpowanej politycznie i moralnie hierarchii kościelnej w Polsce AD 2016 niedwuznacznie sugerując, że przed 26 października 2015 POlski Kościół takowym nie był.

 ☠ † $

   Zamiast jałowych rozważań na temat konsekwencji papieskiej wizyty - w trosce o stan i prestiż polskich wyższych uczelni - radzę adepotom teologii powoli dochodzącym do siebie po post-franciszkowym (nie mylić z post-frankowym) kacu wrócić do naszej polskiej rzeczywistości i kontynuować śmiałe (cutting edge), rewolucyjne, epokowe, badania naukowe w sferze relacji świata z bogiem/bogami i innymi bytami nadprzyrodzonymi...

Nie mam najmniejszych wątpliwości, że w świetle nowych danych naukowych owoce ich dogłębnych i skrupulatnych analiz, eksperymentów i odkryć w tej elitarnej dziedzinie wiedzy... zostaną zweryfikowane z zachowaniem ogólnie przyjętej w cywilizowanych krajach metodologii naukowej i sprawią to, że nasze uczelnie zasypie lawina zagranicznych granatów... sorry grantów... i umocnią pozycję Polski jako niekwestionowanej potęgi religijnej w Europie i na świecie.

Jeżeli w wyniku waszych teologicznych monologów / rozmów z bogiem utknęliście w martwym punkcie przygotujcie się duchowo (i finansowo) do kolejnej inspiracyjno-motywacyjnej wizyty idola polskiej, katolickiej inteligencji wielebnego Dżona Ba$zobory, który doktoryzował się na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim... z teologii duchowości, pisząc pionierską, przełomową w dziejach katolickiej myśli teologicznej, doskonale udokumentowaną i bezbłędnie opracowną pod względem merytorycznym i naukowym pracę na temat: "Rozeznawania duchów w życiu ugandyjskich Chrześcijan".

Święcie wierzę, że ich nowe/udoskonalone teorie teologiczne będa miały globalny zasięg i będą ma miarę XXI wieku pod względem intelektualnym i moralnym. Z pewnością będą one zauważone i skrupulatnie analizowane/studiowane i wdrożone w praktykę przez teologów nie tylko w Stolicy Piotrowej ale i w Mecce, Salt Lake City, Jerozolimie, Konstantynopolu... i - co najważniejsze - będą docenione przez Komitet Noblowski...

☠ † $

Na zakończenie pragnąłbym Was zapytać: gdzie byliście gdy wasz kolega po fachu próbował opublikować dzieło "O obrotach sfer niebieskich"? Gdzie byliście gdy w Świętym Mieście palono na stosie Giordano Bruno? Gdzie byliście gdy Watykan podpisywał konkordat z Hitlerem i to zaledwie pół roku po dojściu jego reżimu do władzy.

Gdzie byliście kiedy katolicki biskup rzymski Aloiz Luigi Hudal zaopatrywał hitlerowskich (niemieckich i austryjackich) i ustaszowskich zbrodniarzy wojennych w oryginalne sutanny i równie oryginalne watykańskie dokumenty... rzecz jasna w celu ewangelizacji... Ameryki Południowej... w tym Argentyny...?

Gdzie byliście gdy Wojtyła i Ratzinger systemowo zamiatali pedofilię pod ciężkie, od dwóch mileniów przesiąknięte krwią, łzami i... spermą watykańskie kobierce.

Gdzie byliście gdy wybitny teolog, arcybiskup warszawsko-praski Henryk Hoser szerzył idee chrześcijańskiej miłości do bliźniego w Rwandzie?

☠ † $ 

Życzę Wam sukcesów w pracy naukowej i do zobaczenia na kawie u głównego reformatora polskiego katolicyzmu Pana Michnika albo na stadionowym spotkaniu z Dżonem Ba$zoborą... za 40 zł... (Sorry żona mnie poprawia... cena biletu wstępu na jego teologiczne wykłady wzrosła ostatnio do 50 zł...)

Zróbcie to czym prędzej w imię harmonijnego współżycia wszystkich wyznań oraz bezkompromisowej walki z dominującym nasze życie komercjalizmem, utylitaryzmem, pragmatyzmem i patologicznym - i jakże niebezpiecznym - nadużywaniem nauki i rozumu.
Promowanie nowatorskich i oryginalnych odkryć w dziedzinie teologii ożywi zainteresowanie religią i tym samym ocali ją od gwałtownie postępującej marginalizacji i stopniowego odchodzenia w niepamięć i stania się niczym więcej jak niszowym tematem badawczym dla antropologów/kulturoznawców/religioznawców, bezrobotnych teologów, emerytowanych papieży... bądź cepeliowsko-skansenową atrakcją turystyczną, zbankrutowaną archaiczną koncepcją marketingową czy jarmarczno-odpustowym kiczem.

             fot. google images

$ † ☠

Eichmann ukrywając się w Argentynie nagrał swoje wspomnienia dla holenderskiego dziennikarza-nazisty Willema Sassena. Eichmann powiedział: "Z ogromną wdzięcznością wspominam pomoc jakiej udzielili mi katoliccy duchowni podczas ucieczki z Europy. Postanowiłem oddać hołd wierze katolickiej stając się jej honorowym wyznawcą…"

 $ † ☠

"Do najbardziej odpowiedzialnych za tragedię mojego kraju należy Watykan. Zbyt późno uświadomiłem sobie, że prowadziliśmy politykę zagraniczną służącą jedynie egoistycznym celom Kościoła katolickiego". - Józef Beck - Minister Spraw Zagranicznych II RP po zakończeniu Kampanii Wrześniowej w 1939 r. , Bukareszt.

 $ † ☠

Jeszcze Warszawa broniła się przed hitlerowcami, a już 13 września 1939r. biskup śląski Stanisław Adamski wydał do swoich parafian odezwę w języku niemieckim:  „Mili chrześcijanie!  Współpracujcie uczciwie z władzami niemieckimi. Dopilnujcie jak dobrzy  chrześcijanie i obywatele wszystkich ustaw i rozporządzeń niemieckich władz wojskowych i cywilnych. Zajmijcie się spokojnie waszą pracą domową. Ufajcie bezwzględnie organom mianowanym w waszej gminie przez władze niemieckie.”

$ † ☠

"Pospólstwo w Polsce ludzką tylko postawą od nierozumnych się różni zwierząt …jest bałwochwalcze w ostatnim stopniu… Wszystko zwala na Boga, od którego nieustannych chce cudów. Oto takie są skutki bałamutnej nauki duchownych” - Stanisław Staszic

$ † ☠

Warto powyższe cytaty podsumować słowami Naczelnika:

"Kościół winien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród powinien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec praw kościoła. Żadna religia nie może im przeczyć odwołując się do prawa boskiego, przeciwnie, każda religia powinna być posłuszna prawom ustanowionym przez naród" - Tadeusz Kościuszko

$ † ☠

* Pragnę uprzedzić obrażonych religijnych entuzjastów, że określanie wiernych w kategoriach trzody nie jest moim wymysłem.

Podobne artykuły


11
komentarze: 172 | wyświetlenia: 488
10
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1146
8
komentarze: 0 | wyświetlenia: 292
6
komentarze: 48 | wyświetlenia: 670
6
komentarze: 81 | wyświetlenia: 327
6
komentarze: 58 | wyświetlenia: 2482
5
komentarze: 62 | wyświetlenia: 1036
124
komentarze: 52 | wyświetlenia: 141785
118
komentarze: 23 | wyświetlenia: 239785
91
komentarze: 20 | wyświetlenia: 111167
90
komentarze: 29 | wyświetlenia: 122178
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  Hamilton,  04/08/2016

Mam wątpliwości czy imamy będą nas strzyc łagodniej. Bożek pod Kremlem też już cuchnie, a nowy jeszcze nie został ukrzyżowany. Nar azie jest w fazie namaszczania.

@Hamilton Starszy:
Dziekuje za komentarz Hamiltonie.
O totalitarnych zwiazkach budowniczych raju na niebiesiech spod znaku krzyza z budowniczymi raju na ziemi spod znaku skrzyzowanego sierpa i mlota traktuje moj stary art :
"Czerwono-brunatno-czarne odcienie totalitaryzmu".
http://eiba. ...  wyświetl więcej

  Hamilton,  04/08/2016

@youngcontrarian: mój stosunek do kk jest bardziej niż chłodny. Nie ma się jednak obrażać na to, że jest. Jeśli musiałbym wybierać to wolę kościół Franciszka z Watykanu niż Tadeusza z Torunia.

@Hamilton Starszy:
Drogi Hamiltonie,
Pozwol, ze Cie sparafrazuje propomujac wycieczke w czasie:
"...mój stosunek do ustroju socjalistycznego jest bardziej niż chłodny. Nie ma się jednak obrażać na to, że jest. Jeśli musiałbym wybierać to wolę socjalizm Dubceka i Gorbaczowa z niż Bieruta czy Stalina."
***
"Szatan jest istotą inteligentną i człowiek nie jest w stan ...  wyświetl więcej

  Henear,  04/08/2016

Niestety nie udało mi się zakupić prezerwatyw z podobizną franciszka, kupiłem jednak balon i natychmiast go przebiłem.
Co do literki "K" w ŚDMie to głupi nagle nie obudzą się z letargu przez jej dodawanie. Jeśli mielibyśmy oddać wydarzeniu uczciwość w 100% to trzeba by zmienić nazwę na "Światowe Dni Ludzi Każdego Wieku o Każdym Rodzaju Skóry Wyznania Katolickiego" - ŚDLKWoKRSWK

@Henear:
Drogi Henearze,
Gratuluje odwagi... Tematyka Bergoglio wydaje sie byc na Eiobie nietykalna...
Wracajac do tematu SDMK....
Gdy bym był w miarę uczciwym intelektualnie i moralnie starszym panem w tekturowym kapeluszu obciągnetym pozłacanym jedwabiem zawodowo zajmującym się katolicką indoktrynacją nieletnich nazwałbym tą imprezę następująco:
WSKNAPFCSWZTS ...  wyświetl więcej

  Henear,  04/08/2016

@youngcontrarian: Ostro!
Czy nie przekonała cię zacięta, milcząca ale pełna współczującego miłosierdzia twarz radykalnego, Ojca "Papy" kościoła który znajduje się obecnie na skraju rewolucji za sprawą wyżej wymienionego papieża nowej ery?
446 milionów to mało, myślę że było warto się zadłużyć, ku chwale pana boga i jego skromnych ziemskich wysłanników oczywiście!
W krzywym zwierciadle http://eiba.pl/fn

  Hamilton,  04/08/2016

@youngcontrarian: masz rację, tylko, zapomniałeś, że żyjemy w wolnym kraju i trudno im zabronić organizowania tego typu imprez bez względu na głębokość tychże zaburzeń. Na szczęście to tylko 4 dni.

  Hamilton,  04/08/2016

@youngcontrarian: gdybyś był w miarę uczciwy intelektualnie to w swoim rachunku uwzględnił byś również zyski. Te 440 mln to ok 120 mln $. Wątpię by ta kwota wystarczyła na jeden dzień promocji Polski tylko w katolickich mediach na świecie. Ci ludzie zostawili też jakieś pieniądze w barach, restauracjach, trzeba było i przywieź ich i wywieź. Część z nich wróci jako turyści, część przekaże swoje wra ...  wyświetl więcej

  Narimen,  04/08/2016

@Henear: jak mogłeś przebić balonik ? to takie agresywne :p

  Henear,  04/08/2016

@Narimen: Franciszek też tak mówił

  Narimen,  05/08/2016

@Henear: mam cichą nadzieję że go zabolało :)

@Hamilton Starszy:
Drogi Hamiltonie, darze Cie ogromnym szacunkiem i zawsze czytam Twoje komentarze z wielka uwaga.
Przykro mi, ze kwestionujesz moja intelektualna uczciwosc...

... Roczne wydatki z budżetu państwa, związane z funkcjonowaniem Kościoła katolickiego

Cel Kwota

Koszt związany za nauczaniem religii w szkołach około 1 150 mln zł
Dotacje dla Ko

...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska