Login lub e-mail Hasło   

Narzekanie osłabia mózg

Jest to nasza domena narodowa. Nie ma już osoby, który by tego namiętnie nie robiła.
Wyświetlenia: 1.326 Zamieszczono 10/08/2016

Mózg bardzo szybko potrafi zapamiętywać utarte schematy, męcząc się przy tym niemiłosiernie. Jeśli codziennie marudzimy utrwalamy tą czynność na długo dłużej.

Mózg nie chce być bezczynnym i bezużytecznym organem. Pragnie mieć cele i długofalowe wyzwania. Jeśli zaprogramuje się na narzekanie, ten proces najłatwiej jest powtórzyć. Wielokrotnie powtarzane czynności skracają do najkrótszych dróg połączenia miedzy neuronami.

Mózg za każdym razem nastawia się na efektywność swoich działań. Dlatego raz wybudowana droga do narzekania sprawia że każdy kolejny jego akt jest dużo prostszy. Innymi słowy zdecydowanie łatwiej jest nam być negatywnymi niż pozytywnymi. A jeszcze inaczej - prościej nie dać punktu i dosadnie skrytykować niż pochwalić.

Mózg to spryciarz, który jeśli nie musi to nie działa. Tym sposobem proces narzekania odbywa sie zgoła automatycznie.

Podobne artykuły


13
komentarze: 53 | wyświetlenia: 1216
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1024
12
komentarze: 70 | wyświetlenia: 1098
12
komentarze: 280 | wyświetlenia: 770
11
komentarze: 37 | wyświetlenia: 747
11
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1898
10
komentarze: 97 | wyświetlenia: 584
10
komentarze: 57 | wyświetlenia: 1042
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 549
9
komentarze: 74 | wyświetlenia: 555
9
komentarze: 5 | wyświetlenia: 898
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Materiał warty zapamiętania.
Nawet jeśli to nie byłaby prawda to takie kłamstwo w niczym by nie zaszkodziło :-))))

Dla mnie to JEST prawda.
Tworząc ego, tworzymy go z przeszłości. Zapamietujemy doświadczenia, myśli i przykazania tworząc swoją nową osobowość. Nową, bo Stara, czyli osobowość z jaką się urodziliśmy niszczy społeczeństwo.
A więc nasza osobowość to różne rzeczy z przeszłości. Gdy przychodzi następna chwila Teraz to ego (umysł) wyszukuje schemat podobny do teraźniejszości i tak reaguj ...  wyświetl więcej

Zastanawiałem się, czy dać punkcik. I Aneszka nie daję.
"Nie ma już osoby, który by tego namiętnie nie robiła". Ja nie robię tego namiętnie, a chociaż tak mi się zdaje. To poproszę o inne mocne nieprawdziwe uogólnienie, typu: wszyscy szukają dobrych wiadomości i one polepszają ich samopoczucie. Czy coś w tym stylu. Tu polecam portal: http://dobrewiad ...  wyświetl więcej

  Trebor,  12/08/2016

@Janusz Nitkiewicz: też ten ogólnik rzucił mi się w oczy i do teraz szukam tego mojego ciągłego narzekania i nie przypominam sobie kiedy to nagminnie robiłem ... w dzieciństwie w szkole? :-P

Ale popatrz na artykuł jako na coś, co powinno nam przypomnieć jak bezcelowe jest narzekanie by nawet sporadycznie tego nie robić :-)

Dopisze dodatek za 2 głosy zgoda?

@aneszka: kochanie nie rób tak ...
Nie sprzedawaj siebie :-))))
To nie droga do radości i spokoju.
:-)))

  ,,  12/08/2016

@koriolan:

Co to za bzyczenie Guciu? Nie wprowadzaj dysharmonii!

:-))

@.: he he słonko ...
Jesce jeśt Lato ...
Pscółki latiają :-))))

  ,,  12/08/2016

@koriolan:

latają...i Pracują :-)))

  ,,  12/08/2016

Dam ci głos jak zlikwidujesz "Namiętnie" :-))

Dużo jest racji w tym co napisałaś ale Namiętnie rzadko kto się tak zachowuje. To są raczej Natrętne myśli, których czasem b.trudno się pozbyć. Chyba jesteśmy genetycznie zaprogramowani. Nigdzie na świecie nie spotkałam tylu malkontentów na wielką skalę ile w Polsce. Zaraza Narodowa :-)))

Dopisane, ale nie zlikwidowane. ;)

@aneszka:
I tu jest problem, chociaż pewnie go nie widać. Nie zmieniasz tamtego zdania i ja szanuję to, że nie sprzedajesz się w ten sposób za punkty /tylko w inny ;), ehh ;)/. A z drugiej strony następnym razem nie zagłosuję i nie napiszę pod tekstem, dlaczego nie zagłosowałem, bo pomyślę, że nic to nie da. Hmm. I coś potencjalnie tracisz w przyszłości.
To oczywiście błahe i nie waż ...  wyświetl więcej

  Koriolan,  12/08/2016

@Janusz Nitkiewicz: To nie jest problem ...
Taki mały nic nie znaczący szantażyk.
Ja np. Oceniam każdy artykuł osobno. Jeśli widzę, że coś ma wartość to punk. Nie to nie...
Żadnych gierek i obiecanek :-)))
Ale każdy robi jak chce :-)))

Niczego nie robie za punkty i głosy. Jestem sobą. Pewnie za wiele nie straci Pan nie głosując na mnie. Więcej mam tu przeciwników niż sympatyków. Mówi się trudno. Nikt nie pozna mojej histori. Pisać będę nieprzerwanie. Pozdrawiam.

  Koriolan,  12/08/2016

@aneszka: Hmm...
A ja słucham innych. Czasami to inni mają rację. Jeżeli mi się wydaje, że warto to zmieniam zdanie :-))))
To właśnie jest życie ... doświadczanie i zmiana :-))))
Stanie murem przy czymkolwiek ... to śmierć :-))))

Umarł Król, niech żyje Król.

http://www..eioba.pl/a/4plf/ak(...)endryty
Narzekanie co niektórym tak zakłóciło aksony i dendryty powodując takie zmętnienie tkanki glejowej, że już dawno pomylili jojczenie z modlitwą.
Fakt , że jako społeczeństwo ulegamy ogólnonarodowej psychozie biadolenia i permanentnego malkontenctwa. Zafundowaliśmy sobie to jak narkot ...  wyświetl więcej

http://eiba.pl/4
(poprzednie odniesienie "nie weszło" :))

Hi hi ...
Widzisz i kolejny Art do popularnych :-)))
Powodzenie Cię nie opuszcza :-)))
Gratulacje :-)))

Dziękuję za gratulacje. :-D

  joahim,  24/08/2016

No może rzeczywiście nasz mózg tak działa :) moja matka zawsze narzekała, całe życie, nawet jak przynosiłem czwórkę ze znienawidzonej biologi to marudziła, że nie piątkę, jak spadłem z roweru marudziła, że skręciłem kostkę, zamiast się cieszyć, że nie połamałem całej nogi itd itp można by do rana wymieniać :D nic nie było w stanie zmienić jej przyzwyczajenia do narzekania, więc narzeka sobie dalej ...  wyświetl więcej

  Koriolan,  24/08/2016

@joahim: Hi hi ...
Gdy mieszkałem u teściowej to było słabo. Z jej i mojego powodu. Gdy się wyprowadziłem a tam wprowadziła się ostra synowa to zostałem ukochanym zieciem ...
Fajne to były czasy :-))))

@Koriolan: trzeba było teściową, utulić, włożyć rękę pod sukienkę ... teściowa lubi być ważniejsza od córki w tych sprawach, a nawet ... jeśli by się dało ... zięcia seksualnie przechwycić, żeby uchronić córkę przed rozczarowaniem, zanim sama nie sprawdzi, czy wszystko "co na miejscu" się rusza!

Ponarzekam - nic się konkretnego z tego badziewia nie dowiedziałem.

Serdecznie informuję, że tekst narzeka na narzekanie i z tego też względu ja też pragnąłbym na ten tekst ponarzekać. Po prostu za mało narzekania w narzekaniu.

  Jonas  (www),  28/09/2016

Remi, a może to był test czy możemy tego nie robić publicznie?Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska