Login lub e-mail Hasło   

Zakup samochodu używanego

Ze względu na zatrważającą ilość dostępnych ofert dobranie używanego auta do własnych potrzeb i możliwości jest nie lada wyczynem.
Wyświetlenia: 283 Zamieszczono 12/08/2016

Przede wszystkim wybór miejsca gdzie dokonamy zakupu jest najistotniejszym elementem na drodze do nabycia samochodu w dobrej cenie i stanie.

Komisy należące do autoryzowanego dilera oznaczają zawyżone ceny i niewielką ofertę proponowanych aut. Dlatego warto w tym wypadku domagać się udokumentowanej historii oraz pochodzenia z polskich salonów danego pojazdu. Autoryzowany diler z pewnością nie dysponuje wszystkimi interesującymi modelami lecz co najwyżej kilkuletnimi egzemplarzami wraz z dokumentacją przebiegu oraz książką napraw. Nie wszystkie punkty dilerskie, ale prawdopodobnie spora ich część dołącza do samochodów używanych pisemną gwarancję legalności oraz stanu technicznego. Oznacza to, że sprzedający zobowiązuje się potwierdzić sprawność auta pod kątem prawnym i technicznym. Należy więc pamiętać by szczegółowo zapoznać się z warunkami gwarancji jeszcze przed podpisaniem umowy.

Skup aut, komis samochodowy

Zdecydowanie największym wachlarzem ofertowym samochodów używanych, pochodzących ze skupu aut pochwalić mogą się komisy samochodowe. Niezależne komisy dysponują autami nabytymi w kraju oraz za granicą i w różnych rocznikach. Część z nich wyspecjalizowała się w sprowadzaniu samochodów głównie z Niemiec, Francji czy Włoch, ale również z krajów Beneluksu, jak Belgia czy Holandia. Ze względu na potężną objętość tego rynku, należy wiedzieć jak odpowiednio rozpoznać ten, w którym najpewniej dokonamy dobrego zakupu. W tym miejscu należy podkreślić, że właściciele komisów zgodnie z kodeksem cywilnym są profesjonalistami swojego fachu, dlatego też śmiało można wymagać sprawdzenia czy samochód nie jest na przykład uszkodzony. Dobre firmy trudniące się skupem aut, doskonale znają przeszłość interesującego nas modelu.

Pierwszym krokiem do sprawdzenia skupów aut oraz komisów jest ułatwiony dostęp do nich drogą internetową. To nieocenione źródło informacji utwierdzi nas w przekonaniu, że dana firma zna się na rzeczy, podchodząc do swojej pracy z pełnym zaangażowaniem i profesjonalizmem. Rozpoznanie wiarygodnego sprzedawcy powinno opierać się na jego wiedzy i rzeczowym przedstawieniu informacji na temat danego samochodu. Należy pamiętać, że przeglądane przez przyszłych nabywców ogłoszenia, powinny być rzetelnie i szczegółowo skonstruowane. Daje to pewność znajomości egzemplarza przez sprzedawcę. Ważne jest by opublikowane ogłoszenie przez sprzedającego dostarczyło nam najważniejszych informacji, za pośrednictwem wyczerpującej treści.

Dobre firmy zajmujące się skupem aut i charakteryzujące się wyżej wymienionymi cechami nie zajmują się sprowadzaniem samochodów nie wartych przeznaczenia do sprzedaży.

Kolejnym ważnym elementem jest fakt, że trudniące się skupem aut firmy, odpowiednio potrafią wycenić samochód, nie proponując nam zbyt zaniżonych kwot, sugerujących ukryte wady oferowanego samochodu, ani nad zbyt zawyżonych, mających na celu przyciągnięcie klientów nie zważających na wygórowaną cenę. Dzięki temu możemy być pewni, że dokonamy najbardziej satysfakcjonującej decyzji, a wydane pieniądze nie pójdą na marne.

Podobne artykuły


111
komentarze: 32 | wyświetlenia: 60404
49
komentarze: 18 | wyświetlenia: 64797
39
komentarze: 50 | wyświetlenia: 23132
36
komentarze: 37 | wyświetlenia: 23203
32
komentarze: 12 | wyświetlenia: 26541
26
komentarze: 11 | wyświetlenia: 19587
25
komentarze: 20 | wyświetlenia: 15954
23
komentarze: 18 | wyświetlenia: 38203
21
komentarze: 9 | wyświetlenia: 33875
21
komentarze: 9 | wyświetlenia: 12426
18
komentarze: 8 | wyświetlenia: 2252
17
komentarze: 4 | wyświetlenia: 13578
17
komentarze: 40 | wyświetlenia: 5056
14
komentarze: 7 | wyświetlenia: 14613
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska