Login lub e-mail Hasło   

O co pytać fotografa ślubnego – praktyczne porady

Wstępne spotkanie z fotografem ślubnym jest bardzo ważne, ponieważ od jego przebiegu zależy, czy skorzystamy z jego usług i na jakich warunkach.
Wyświetlenia: 423 Zamieszczono 17/08/2016

Wstępne spotkanie z fotografem ślubnym jest bardzo ważne, ponieważ od jego przebiegu zależy, czy skorzystamy z jego usług i na jakich warunkach. Dobrze jest odpowiednio przygotować się do tej rozmowy, aby podjąć roztropną decyzję, której nie będziemy żałować. Podpowiadamy, o co pytać fotografa przez zleceniem mu obsługi ślubu i wesela.

Doświadczenie – wyznacznikiem standardów wykonywanej pracy

Podczas spotkania organizacyjnego, mającego na celu ustalenie szczegółów realizacji zlecenia, powinniśmy zapytać fotografa ślubnego o staż pracy i uprzednie doświadczenia ze współpracy z Młodymi Parami.

Same słowne zapewnienia nie dają gwarancji rzetelności usług, dlatego cenne jest ich materialne udokumentowanie (w postaci albumów i fotoalbumów). Prawdziwy profesjonalista będzie miał okazję pochwalić się dorobkiem swojej wieloletniej pracy w postaci bogatego portfolio. Warto zwrócić uwagę, czy każde ze zdjęć, które dostaniemy do obejrzenia, zawiera logo firmy. To dodatkowe zapewnienie, że fotografie są dziełem osoby, która się nimi posługuje.

Dobrze jest również rozejrzeć się w przestrzeni biura w którym odbywa się spotkanie. Ściany miejsc pracy najlepszych z branży fotografów zwykle zdobią certyfikaty i świadectwa ukończonych szkoleń. 

Organizacja pracy fotografa ślubnego

Kiedy już obdarzymy usługodawcę zaufaniem i zdecydujemy, że jest właściwą osobą, by zająć się przygotowaniem naszej fotografii ślubnej, nadchodzi czas, by ustalić szczegóły zlecenia. Głównymi kwestiami, które powinno się poruszyć są:

  • Wydarzenia, które chcemy uwiecznić w formie zdjęć – dokładne wyznaczenie obszaru zadań jest kluczowe, ponieważ preferencje Klientów mają indywidualny charakter. Kompleksowa obsługa fotograficzna obejmuje zwykle przygotowania, ceremonię ślubną, imprezę weselną oraz plener. Niektórzy wybierają jednak pakiet skrócony.
  • Terminy i miejsca – podstawową czynnością jest wcześniejsze zarezerwowanie terminu ślubu, aby nikt nas już nie ubiegł. Powinniśmy również przedyskutować kwestię miejsc, w jakich będą odbywały się przygotowania, ślub, wesele i plener. Profesjonalny fotograf skrupulatnie notuje wszystkie te informacje, aby właściwie rozplanować czas potrzeby na dotarcie we wskazane lokalizacje.
  • Koszty zlecenia – od powyższych ustaleń zależy całkowity koszt, jaki ponosimy. Kiedy decydujemy się na pełen pakiet usług, z reguły możemy liczyć na niewielki upust finansowy lub dodatkowe profity (np. w postaci gratisowego albumu). Najczęściej jesteśmy także zobligowani do pokrycia kosztów dojazdu.

Na spotkaniu organizacyjnym warto także wspomnieć o własnych preferencjach i oczekiwaniach. Jeśli posiadamy jakieś indywidualne życzenia czy wymagania, to najlepsza okazja do tego, by o nich porozmawiać. 

Konkurencja na runku fotografii ślubnej jest obecnie na tyle duża, że dowolnie możemy wybierać firmę i zakres usług. Warto upewnić się o rzetelności i doświadczeniu fotografa oraz skrupulatnie ustalić wszystkie szczegóły podjętej współpracy.

Podobne artykuły


33
komentarze: 99 | wyświetlenia: 7328
25
komentarze: 18 | wyświetlenia: 4074
23
komentarze: 42 | wyświetlenia: 3300
22
komentarze: 20 | wyświetlenia: 1788
20
komentarze: 22 | wyświetlenia: 1432
20
komentarze: 7 | wyświetlenia: 1686
19
komentarze: 11 | wyświetlenia: 1881
18
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1600
17
komentarze: 4 | wyświetlenia: 8938
18
komentarze: 30 | wyświetlenia: 61943
16
komentarze: 6 | wyświetlenia: 3115
16
komentarze: 8 | wyświetlenia: 3256
15
komentarze: 14 | wyświetlenia: 5625
 
Autor
ArtykułZajrzałem na Pana bloga, by obejrzeć te zdjęcia przyrody, którą z taką przyjemnością fotografuje pan po pracy i tam też reklamowe zdjęcia ślubne i to niewiele.
A jak szukać? Obejrzeć zdjęcia, dużo zdjęć, a na nich skupić się na ujęciu, jak wyglądają państwo młodzi (jak elegancko i "z klasą"), tu widać umiejętności i mistrzostwo fotografa, a to, te zdjęcia i tak, będą to najlepsze zdjęcia te ...  wyświetl więcej

Obejrzałem zdjęcia. Takie sobie. Słaba ostrość, mało odcieni, osoby nie "wyglądają pięknie". Dobre zdjęcia ślubne, są często "pozowane", ustawianie pary, odzieży, ustawianie dodatkowego oświetlenia, by uchwycić (wytworzyć) cienie. Dobra fotografia, to sztuka, trzeba mieć doświadczenie i wyobraźnię, i umiejętności psychologiczne.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska