Login lub e-mail Hasło   

Jak radzić sobie z bólem stawów i artretyzmem – naturalna terapia ajurwedysjka

Walczysz z bólem stawów i kości? Poznaj w 100% naturalny (i skuteczny) sposób na walkę z bólami reumatoidalnymi.
Wyświetlenia: 350 Zamieszczono 20/08/2016

Dla tych, którzy z ajurweda nie mieli jeszcze styczności, krótkie przypomnienie definicji terminu. Ajurweda to tradycyjna, hinduska medycyna naturalna, której korzenie sięgają prawie pięć tysięcy lat wstecz. Trudno o niej mówić,  że jest jedynie medycyną alternatywną - to kompletny systemem leczniczy i zarazem filozofia życia. Żyjąc według zasad ajurwedy przede wszystkim dbamy o dietę, nie tylko leczymy, ale też zapobiegamy przeróżnym dolegliwościom. Skupiamy się nie tylko na zdrowym ciele, dążymy również do duchowej harmonii. Ajurweda pokazuje nam, że jesteśmy w dużym stopniu odpowiedzialni za własne zdrowie.

Jak zatem wykorzystać dobrodziejstwa medycyny ajurwedyjskiej w walce ze zmianami chorobowymi w stawach i kościach? Takim dolegliwościom towarzyszą uciążliwe objawy bólowe, a w niektórych przypadkach dochodzi nawet do ograniczenia ruchomości stawów, a nawet ich całkowitego usztywnienia. Ajurweda ma jednak swoją odpowiedź na problem niekorzystnych zmian reumatycznych  - Salaj Guggal, czyli ziołowa mieszanka do zadań specjalnych!

Salai Guggal to roślinna kompozycja przygotowana według pradawnej ajurwedyjskiej receptury. Regularne przyjmowanie takiej mieszanki pozwala utrzymać dobry stan zdrowia do późnego wieku i przede wszystkim przyspiesza leczenie i regenerację objętej stanem zapalnym tkanki łącznej. Jeśli chcesz w naturalny sposób wspomagać organizm w walce z zapaleniem stawów, ta mieszanka powinna się znaleźć w Twojej apteczce.

Mieszanka swoje lecznicze działanie na stawy zawdzięcza przede wszystkim żywicy kadzidłowca. Roślina jest od wieków stosowana w medycynie ajurwedysjkiej jako remedium w zwalczaniu stanów zapalnych stawów i kości oraz kręgosłupa. Boswellia (rodzima nazwa rośliny) jest też doskonałym naturalnym składnikiem odżywczym dla sportowców. Nie ważne czy sport uprawiasz hobbystycznie czy wyczynowo – Twoje stawy narażone są na ciągłe nadwyrężenia. A jeśli nie chcesz truć wątroby chemicznymi preparatami, z ajurwedą zadbasz o nie w zgodzie z naturą.

Jakie główne korzyści dla organizmu wykazuje Salai Guggal? Przede wszystkim wykazuje silne właściwości przeciwzapalne. Wspiera i odżywia narządy ruchu i działa przeciwbólowo. Mieszanka sprawdzi się również jako preparat zmniejszający obrzęki i opuchlizny. Salai Guggal regeneruje uszkodzone naczynia krwionośne, tym samym ułatwiając dopływ krwi do zaognionych stawów i tkanek. Unikatowa mieszanka nie tylko wspomaga leczenie zapalenia stawów, ale również zapobiega niepożądanym procesom zwyrodnieniowym w tkance chrzęstnej.

Stosowanie ajurwedysjkich ziół zaleca się przede wszystkim osobom cierpiącym na reumatyzm. Kuracja wzmacnia stawy i poprawia ich mobilność. Mieszanka będzie też doskonałym uzupełnieniem diety sportowców oraz osób aktywnych. Wzmaga krążenie w chrząstce, by ta otrzymywała więcej krwi, a tym samym była lepiej odżywiona, co zapobiega urazom i bólom. Dodatkowo poszczególne składniki ajurwedyjskiego leku obniżają poziom cholersterolu i eliminują wszelkie stany zapalne organizmu.

Podobne artykuły


11
komentarze: 40 | wyświetlenia: 336
11
komentarze: 10 | wyświetlenia: 1577
10
komentarze: 8 | wyświetlenia: 644
10
komentarze: 5 | wyświetlenia: 867
9
komentarze: 18 | wyświetlenia: 342
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 244
9
komentarze: 5 | wyświetlenia: 515
9
komentarze: 62 | wyświetlenia: 93
9
komentarze: 7 | wyświetlenia: 523
9
komentarze: 10 | wyświetlenia: 537
9
komentarze: 12 | wyświetlenia: 409
9
komentarze: 7 | wyświetlenia: 564
9
komentarze: 4 | wyświetlenia: 480
8
komentarze: 22 | wyświetlenia: 365
8
komentarze: 12 | wyświetlenia: 411
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska