Login lub e-mail Hasło   

Długie, wakacyjne podróże samochodem? Zadbaj bezpieczeństwo swojego dziecka

Wakacje dobiegają końca. Pozostał zaledwie tydzień czasu, który sprzyja podróżom. To ostatnia okazja do weekendowego wyjazdu za miasto i spędzenia czasu na łonie natury.
Wyświetlenia: 342 Zamieszczono 23/08/2016

Jeżeli planujemy ostatni wakacyjny wyjazd w rodzinnym gronie, warto odpowiednio przygotować się do podróży samochodem, aby upłynęła w miłej atmosferze i bez nieprzyjemnych niespodzianek. 

To, o co warto zadbać szczególnie, to bezpieczeństwo wszystkich pasażerów. Oczywistym jest, że dla zachowania bezpieczeństwa dorośli mają obowiązek prawidłowego zapinania pasów (także siedząc na tylnym siedzeniu). Taki nawyk jest w stanie uratować zdrowie i życie podczas niebezpiecznej sytuacji na drodze, zachować kontrolę nad samochodem i uchronić nas od tragicznych konsekwencji.

Nie mniej ważne jest bezpieczeństwo najmłodszych podróżników, czyli dzieci. Zgodnie z ustawą z 9 kwietnia 2015 r. o zmianie ustawy: Prawo o ruchu drogowym, mamy obowiązek przewożenia dzieci poniżej 150cm wzrostu w specjalnych fotelikach, lub w innym urządzeniu, które służą do przewozu dzieci odpowiadające wzrostowi i wadze dziecka – niezabezpieczenie naszej pociechy grozi mandatem w wysokości 150zł i 6 punktów karnych. Statystyki mówią jasno, że odpowiednio zabezpieczone dziecko wychodziło z kolizji drogowych ze znacznie mniejszymi obrażeniami, niż dzieci niezabezpieczone.

W jaki sposób wybrać fotelik samochodowy, aby był bezpieczny i komfortowy w użytkowaniu?

Dylemat pojawia się już na samym początku. Kupić fotelik nowy, a może używany? Uważa się, że fotelika samochodowego nie powinno się używać dłużej niż 5 lat od daty produkcji, co z pewnością stanowi argument za tym, aby zakupić nowy produkt. Dzieje się tak za sprawą materiałów, które po tym czasie zaczynają zwyczajnie się starzeć, a ich trwałość i jakość znacząco spadają. Bardzo ważnym jest, aby wybrany fotelik posiadał specjalny certyfikat bezpieczeństwa, wydany przez Państwowy Instytut Motoryzacji. Jeśli zależy nam na tym, aby fotelik rósł razem z dzieckiem, doskonałym wyborem będzie ten model Kinder Kraft Comfort. 

Fotelik samochodowy Kinder Kraft Comfort, jest przeznaczony dla dzieci o wadze od 9 do 36 kg, co oznacza, że będzie odpowiedni do przewożenia dzieci w wieku 9 miesięcy i 9 lat. Aby dostosować fotelik do wymiarów dziecka mamy możliwość regulacji zagłówka, możemy także wyregulować, lub całkowicie zdemontować oparcie, co będzie z pewnością bardzo użyteczne w przypadku starszych dzieci. Fotelik jest łatwy w montażu, co z pewnością ułatwia komfort użytkowania, zwłaszcza, jeśli montujemy go w różnych samochodach.

Jeśli zależy nam na dodatkowych funkcjach, warto zainwestować w model Smart, który posiada boczne zabezpieczenia, chroniące głowę oraz ramiona dziecka podczas kolizji, oraz wzmocnione obicie w okolicy lędźwiowej, które jeszcze skuteczniej chroni kręgosłup.

Dzięki swojej konstrukcji i specjalnym materiałom, użytym do jego wyrobu, fotelik ma za zadanie chronić dziecko, amortyzując uderzenia. Jednak aby spełnił swoją rolę, musi być w odpowiedni sposób unieruchomiony, przy pomocy pasów bezpieczeństwa. Dobrej jakości foteliki powinien posiadać każdy dobry sklep turystyczny lub taki z akcesoriami dla dzieci. Przyjemnej końcówki wakacji!


Podobne artykuły


17
komentarze: 113 | wyświetlenia: 1569
14
komentarze: 8 | wyświetlenia: 654
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1134
12
komentarze: 12 | wyświetlenia: 923
12
komentarze: 1 | wyświetlenia: 760
11
komentarze: 298 | wyświetlenia: 718
11
komentarze: 4 | wyświetlenia: 642
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 1011
10
komentarze: 0 | wyświetlenia: 800
10
komentarze: 3 | wyświetlenia: 307
10
komentarze: 3 | wyświetlenia: 472
10
komentarze: 1 | wyświetlenia: 462
10
komentarze: 2 | wyświetlenia: 955
10
komentarze: 0 | wyświetlenia: 513
10
komentarze: 10 | wyświetlenia: 361
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska