Login lub e-mail Hasło   

Przedwczesny wytrysk - poznaj problem, zdiagnozuj przyczynę i lecz!

Przedwczesny wytrysk to jedna z najpopularniejszych dolegliwości z jaką przychodzą mężczyźni do seksuologa. Co jest jego przyczyną i jak leczyć tą dolegliwość?
Wyświetlenia: 485 Zamieszczono 24/08/2016

Kiedy mamy styczność z tym problemem?

Szacuje się, że co czwarty mężczyzna skarży się na problemy z kontrolą wytrysku, choć tylko część próbuje to zwalczyć. O przedwczesnym wytrysku można mówić w sytuacji, kiedy mężczyzna nie jest w stanie wytrzymać 2 minut bez wytrysku, licząc od rozpoczęcia penetracji. Stosować może różne metody na opóźnienie wytrysku, jedne są bardziej efektywne inne mniej, ale najważniejsze to próbować rozwiązać problem i nie pozostawiać go samu sobie bo nie jest to dolegliwość, która sama się rozwiążę. Wyjątkiem jest sytuacja kiedy jesteś w młodym wieku, poziom hormonów w organizmie jest tak wysoki, że napięcie seksualne może skutkować szybkim wytryskiem. Jednak problemem w tym przypadku nie powinno być szybkie doprowadzenie do kolejnej erekcji po której wytrzymasz już o wiele dłużej i dasz radę zaspokoić kobietę.

Przyczyny przedwczesnego wytrysku

Niestety nie ma jednoznacznej przyczyny. Problem może mieć różnorodne podłoże – najczęściej jednak problem leży w psychice – na przykład w naszej głowie zapisał się obraz z pierwszego odbytego stosunku w czasie, którego skończyliśmy bardzo szybko. Jest to częstą przyczyną ciągłych problemów z PW a z każdym kolejnym stosunkiem problem coraz bardziej zagnieżdża się w umyśle tworząc błędne koło przez którego ponowne zbliżenie obywa się według automatycznie zaplanowanego scenariusza naszej psychiki.  

Co można na to poradzić?

Jeśli problem rzeczywiście jest w naszej głowie, ważne jest wsparcie drugiej strony. Poczucie wsparcia jest bardzo ważne, każdy z nas boryka się z różnymi życiowymi problemami, ale kiedy wspiera nas ktoś bliski jest o wiele łatwiej. To samo odnosić się do walki z PW. W trakcie stosunku wykonuj powolne ruchu, kiedy już będzie się zbliżał czas wytrysku na chwilę przerwij (tzw. metoda start-stop) a po chwili kontynuuj. W czasie tej krótkie przerwy możesz utrzymywać podniecenie kobiety przykładowo pomagając sobie dłonią. Rozmowa z partnerką oraz obserwacja jej podczas zbliżenia pozwoli Ci na dokładnie zbadanie co najbardziej ją podnieca, dzięki temu skrócisz czas jakie będzie potrzebowała aby osiągnąć orgazm.

Konsekwencje nie leczenia przedwczesnego wytrysku.

O ile PW nie niesie za sobą poważnych konsekwencji zdrowotnych to może negatywnie odbić się na związku. Pamiętaj, że celem seksu jest satysfakcja seksualna, rozładowanie napięcia, przyjemność, której doświadcza zarówno mężczyzna jak i kobieta. Być może Twoja partnerka będzie początkowo akceptowała Twoje problemy ale w dłuższej perspektywie czasu może się to diametralnie zmienić.

Podobne artykuły


19
komentarze: 6 | wyświetlenia: 3977
15
komentarze: 4 | wyświetlenia: 2016
14
komentarze: 3 | wyświetlenia: 2216
13
komentarze: 4 | wyświetlenia: 24945
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 23714
110
komentarze: 47 | wyświetlenia: 160431
71
komentarze: 22 | wyświetlenia: 19132
72
komentarze: 36 | wyświetlenia: 91869
52
komentarze: 37 | wyświetlenia: 380951
42
komentarze: 15 | wyświetlenia: 14305
39
komentarze: 19 | wyświetlenia: 36245
38
komentarze: 38 | wyświetlenia: 24585
38
komentarze: 8 | wyświetlenia: 36886
 
Autor
Artykuł
Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska