Login lub e-mail Hasło   

Potencjał Polski

Czy będziemy potrafili tą dziejową szansę na rozwój Polski wykorzystać? Obecne elity nie potrafią skierować Polski na tory rozwoju.
Wyświetlenia: 410 Zamieszczono 27/08/2016

Potencjał Polski 

Powierzchnia użytków rolnych w Polsce – 18,87 mln ha (2011), co stanowi 60,3%[1] ogólnej powierzchni kraju. W Holandii jeden hektar użytków rolnych daje produkcję około 12000 Euro. W Polsce jeden hektar użytków rolnych daje produkcję około 900 Euro.

 Daje to wyobrażenie o skali zacofania polskiego rolnictwa i jego ogromnym potencjale rozwojowym. Gdybyśmy osiągnęli w Polsce produkcję 10000 Euro z hektara polskie PKB zwiększyłoby się o 188 mld Euro tzn. więcej niż połowę obecnego PKB. Ponieważ żywności na świecie brakuje,  a w nadchodzących latach zwiększy się światowy niedobór żywności, sprzedalibyśmy z powodzeniem całą produkcję polskiego sektora rolnego  Ponieważ popyt sektora rolnego na środki produkcji zwiększyłby ogólne prosperity, w gospodarce polskiej nastąpiłby rozwój mocy wytwórczych przemysłu i usług, co zwiększyłoby zatrudnienie. Jak obliczyli amerykańscy ekonomiści 1 dolar popytu rolniczego (wydatki na ciągniki, nawozy itp.) wytwarza 2,73 dolara DOCHODU NARODOWEGO. 1 mld dolarów popytu rolniczego tworzy 36000 miejsc pracy w gospodarce narodowej.  Osiągnięcie produkcji z hektara wartości 10000 Euro zwiększyłoby PKB Polski o około 500 mld Euro, co oznacza podwojenie obecnego PKB i zwiększenie zatrudnienia o 7 milionów pracowników. Oczywiście pytanie brzmi, jak osiągnąć taki przyrost produkcji rolnej w tak zacofanej Polsce? Opisałem to pokrótce w Programie Partii Dekalogu dostępnym na portalu Eioba –link: http://www.eioba.pl/a/4voq/program-partii-dekalogu-program-przyszlego-rozwoju-polski.

Tak więc drodzy Rodacy w naszych rękach i głowach leży dostatnia przyszłość Polski.

Czy będziemy potrafili tą dziejową szansę na rozwój Polski wykorzystać? Obecne elity nie potrafią skierować Polski na  tory rozwoju. Może nowa polska elita wykorzysta Program Partii Dekalogu do stworzenia Polakom wymarzonej Ojczyzny?

Dopisano 14 września 2016 roku:

Tradycyjny podział polskiego społeczeństwa: szlachta-ziemianie, mieszczanie, chłopi załamał się w XX wieku. Od 1920 roku znaczenie rolnictwa malało wraz ze spadkiem światowych cen żywności i koncentracją własności w rolnictwie. Znaczenie szlachty polskiej zmalało. Rozwijano przemysł w którym w Polsce prym wiedli Żydzi-  rzemieślnicy przekształcajacy się w przemysłowców. Bariery społeczne w Polsce-mechanizmy dziedziczenia, utrudniały rozwój prywatnego przemysłu i handlu. Rozwijano za to państwowy przemysł pomimo bariery popytu na produkcję dla kraju i eksportową. W PRL -u rozwijano przemysł, który dawał szansę na zatrudnienie licznej młodzieży. III Rzeczpospolita przyniosła krach polskiego rolnictwa i przemysłu. Program Partii Dekalogu, o którym piszę powyżej, zapewni harmonijny rozwój Polski przez usunięcie społecznych i zewnętrznych barier rozwoju Polski. Ponownie wzrośnie rola polskiej szlachty i ludu rolniczego, którzy przyczynią się do rozwoju przemysłu polskiego, co przyniesie szansę na odrodzenie się prawdziwie polskiej kultury i znaczenia Polski w świecie.

Jakuszowice, dnia 27 sierpnia 2016 roku, godzina 6:00 Bogdan Góralski

Podobne artykuły


11
komentarze: 172 | wyświetlenia: 308
10
komentarze: 2 | wyświetlenia: 978
10
komentarze: 14 | wyświetlenia: 1462
6
komentarze: 48 | wyświetlenia: 502
6
komentarze: 55 | wyświetlenia: 1999
5
komentarze: 62 | wyświetlenia: 874
124
komentarze: 52 | wyświetlenia: 141617
118
komentarze: 23 | wyświetlenia: 238737
91
komentarze: 20 | wyświetlenia: 110440
90
komentarze: 29 | wyświetlenia: 122014
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Polacy i Polska raczej da sobie radę.
W to wierzę ... choć fajnie by było gdyby świetnie dawała sobie radę :-)))

magistrze i inżynierze, cała Polska cię prosi - przestań wreszcie brać prochy. Eioba to nie olimpiada. Galopujesz jak koń na dopingu ścigający się z Lipskim. Zbiory z hektara w polskim rolnictwie nie odbiegają już od średniej europejskiej, a Holandia, Belgia i Dania to kraje o najwyższym na świecie poziomie agrokultury. Relacje wielkości zbiorów z ha są na poziomie 2 do 1, w stosunku do reszty Eur ...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska