Login lub e-mail Hasło   

Urządzenia kontroli dostępu osobowego

W miejscach użyteczności publicznej, na stadionach, w parkach, przed wejściem na wystawę czy obiektu rozrywkowego, można spotkać specjalne bramki obrotowe w różnych rozmiarach.
Wyświetlenia: 310 Zamieszczono 29/08/2016

Najczęściej spotyka się bramki niskie, które są łatwe do zainstalowania i mają wszechstronny zakres zastosowania. Poza tym, w użyciu są bramki średnie i wysokie. Te ostatnie w szczególności są instalowane przed wejściem na stadiony piłkarskie. Wszystkie wchodzą w zakres urządzeń służących do kontroli dostępu osobowego.

Bramki obrotowe niskie

Najniższe bramki obrotowe najczęściej produkowane są ze stali nierdzewnej lub stali malowanej proszkowo, odpornej na szkodliwy wpływ czynników zewnętrznych. Z powodzeniem można je zastosować na zewnątrz, przy niskich i wysokich temperaturach, zmiennej wilgotności powietrza i nieprzewidywalnej aurze.

Służą one do kontroli ruchu osobowego i można nimi sterować przy użyciu różnych elektronicznych sterowników, ponieważ wyposażane są przez producentów w układy procesorowe, wspomaganie ruchu ramion, odblokowywanie awaryjne, piktogramy diodowe czy mechanizm dwukierunkowy. Ponadto urządzenia te są estetyczne i charakteryzują się wysokim standardem wykończenia.

Bramki rozsuwane i uchylne

Nie tylko bramki obrotowe, ale i rozsuwane można instalować w miejscach strzeżonych, w których występuje wysokie natężenie ruchu drogowego. Wykorzystuje się je zarówno we wnętrzach budynków, jak i na zewnątrz. Przeznaczone są do pracy ciągłej w zakresie wspomagania kontroli ruchu osobowego. Można je podłączyć i zsynchronizować z systemami kontroli ruchu oraz dostępu osobowego.

Bramki uchylne z kolei mają wysoką przepustowość i są przeznaczone do wnętrz budynków. Wspomagają one kontrolę ruchu osobowego w przejściach strzeżonych.

Bramki obrotowe wysokie

Drugim, często spotykanym w niektórych obiektach sportowych i rozrywkowych typem bramek obrotowych, ułatwiających kontrolę ruchu osobowego, są bramki wysokie. Najlepiej sprawdzają się wszędzie tam, gdzie wymagany jest przez osoby zarządzające obiektem lub organizujące dane eventy, wyższy stopień kontroli. Można je spotkać na stadionach, obiektach sportowych i użyteczności publicznej, albo na przykład w bankach. Istnieje możliwość współpracy pomiędzy bramkami wysokimi a systemami biletowymi, systemami rejestracji czasu pracy czy kontroli dostępu.

Istnieją również bramki obrotowe średniej wysokości, do ukierunkowania i prowadzenia ruchu osobowego w miejscach strzeżonych. Można je stosować w przejściach ewakuacyjnych, technicznych i ukierunkowujących. Najczęściej są one instalowane na basenach, przy wejściach dla tak zwanych VIPów czy w hipermarketach.

Systemy bezpieczeństwa w różnych obiektach

Bramki obrotowe i uchylne są jednym z najczęściej wykorzystywanych w praktyce systemów kontroli dostępu i systemów bezpieczeństwa. Umożliwiają ograniczenie dostępu do wybranych pomieszczeń lub stref. Przyczyniają się do zwiększenia poziomu bezpieczeństwa i zabezpieczenia mienia na terenie obiektu.

Podobne artykuły


111
komentarze: 32 | wyświetlenia: 61118
54
komentarze: 56 | wyświetlenia: 32727
54
komentarze: 68 | wyświetlenia: 31425
50
komentarze: 27 | wyświetlenia: 63759
49
komentarze: 18 | wyświetlenia: 65174
39
komentarze: 50 | wyświetlenia: 23424
39
komentarze: 30 | wyświetlenia: 29072
37
komentarze: 9 | wyświetlenia: 28691
36
komentarze: 37 | wyświetlenia: 23759
34
komentarze: 21 | wyświetlenia: 26413
32
komentarze: 12 | wyświetlenia: 26805
32
komentarze: 76 | wyświetlenia: 12595
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska