Login lub e-mail Hasło   

Zbiorniki na paliwo sposobem na ograniczenie kosztów w firmie przewozowej

Wiadomo, że zakup paliwa jest jednym z najpoważniejszych kosztów w firmie trudniącej się przewozem ludzi czy towarów. Dlatego warto szukać sposobów na minimalizowanie tych kosztów
Wyświetlenia: 296 Zamieszczono 30/08/2016

Jednym z nich jest inwestycja w zbiorniki na paliwo. Jest to opłacalne nie tylko ekonomicznie, ale także logistycznie, gdyż można na bieżąco kontrolować ilość paliwa w zbiorniku, a także uchronić się przed sytuacją, gdy nagle w którymś pojeździe zabraknie paliwa. Oczywiście można podjechać na stację benzynową, ale wiąże się to z koniecznością zakupu w cenie detalicznej, no i trzeba na to poświęcić czas.

Nowoczesne zbiorniki na paliwo są gwarancją, że te potencjalnie groźne przecież substancje będą przechowywane w bezpieczny sposób. Zbiorniki wykonuje się bowiem z polietylenu wysokiej jakości, który jest odporny na wszelkie czynniki atmosferyczne, przede wszystkim zaś bardzo niskie i bardzo wysokie temperatury oraz silne nasłonecznienie. Dodatkowym zabezpieczeniem jest dwupłaszczowa konstrukcja (odpowiada ona przede wszystkim za zapobieganie wyciekom oraz przedostawaniem się zapachów) oraz systemy uniemożliwiające dostęp osób niepowołanych (np. zamykana nadbudowa chroniąca króciec wlewowy i dystrybutor). Konstrukcja ta jest także odporna na możliwe uszkodzenia mechaniczne, a jest przy tym niezwykle lekka – zbiornik można łatwo transportować na wózku widłowym.

Hurtowy zakup paliwa jest bez wątpienia znacznie bardziej opłacalny niż jednostkowe zakupy na stacji benzynowej, usprawnia także księgowość – zamiast dziesiątek drobniejszych faktur można mieć jedną czy kilka większych. Problem tankowania po drodze lub dowożenia paliwa w kanistrach zostaje całkowicie wyeliminowany. Przepływomierz z wyświetlaczem pozwala na stałą kontrolę poziomu napełnienia zbiornika.

Dzięki temu, że obsługa zbiorników jest bardzo prosta, a wymogi konserwacyjne niewielkie, można z nich korzystać przez szereg lat. Tym bardziej, że są one bardzo estetycznie wykonane, a polietylen nie blaknie i nie niszczy się.

Decydując się na zakup zbiorników na paliwo trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę, jakie paliwo może być w nich przechowywane, np. do magazynowania Biodiesla muszą być wykorzystane przystosowane do tego zbiorniki. Trzeba też dokładnie przemyśleć jaki litraż będzie potrzebny, na rynku bowiem są dostępne zbiorniki w bardzo szerokim zakresie pojemności.

Podobne artykuły


18
komentarze: 13 | wyświetlenia: 28278
6
komentarze: 2 | wyświetlenia: 21976
39
komentarze: 43 | wyświetlenia: 4853
38
komentarze: 34 | wyświetlenia: 3594
30
komentarze: 14 | wyświetlenia: 5619
29
komentarze: 37 | wyświetlenia: 1716
28
komentarze: 35 | wyświetlenia: 2107
26
komentarze: 18 | wyświetlenia: 4334
25
komentarze: 7 | wyświetlenia: 152555
25
komentarze: 6 | wyświetlenia: 59805
27
komentarze: 10 | wyświetlenia: 2327
24
komentarze: 15 | wyświetlenia: 3080
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska