Login lub e-mail Hasło   

Polska w Biblii opisana jest na 1000 lat przed Chrystusem w Starym Testamencie…

Poznaj starą nazwę Polski – To Lechia !!! Są mocne dowody, naukowcy potwierdzają. Polska (Lechia – przed katolicka nazwa Polski) ma dość dobrze udokumentowaną histo...
Wyświetlenia: 47.783 Zamieszczono 31/08/2016

Poznaj starą nazwę Polski – To Lechia !!! Są mocne dowody, naukowcy potwierdzają.

Polska (Lechia – przed katolicka nazwa Polski) ma dość dobrze udokumentowaną historię przez średniowiecznych kronikarzy. Polska – Lechia występuje także w Biblii.

Lechia – Polska ma już min. 3000 lat.

STARY TESTAMENT

Znalezione obrazy dla zapytania stary testament

Księga Sędziów

 Rozdział 15

Ośla szczęka


Wybrali się następnie Filistyni, aby rozbić obóz w Judzie, najazdy zaś swoje rozciągnęli aż do Lechi10 Rzekli wtenczas do nich mieszkańcy Judy: «Dlaczego wystąpiliście przeciwko nam?» – «Przyszliśmy pojmać Samsona – odpowiedzieli – aby mu odpłacić za to, co nam uczynił». 11 Trzy tysiące mieszkańców Judy udało się wówczas do Samsona na szczyt góry skalnej w Etam ze słowami: «Czy nie wiesz, że Filistyni zawładnęli nami? Cóżeś nam uczynił?» Odpowiedział im: «Uczyniłem im to samo, co oni mnie uczynili».12 «Przyszliśmy cię związać – rzekli do niego – i oddać w ręce Filistynów». Odparł na to Samson: «Przyrzeknijcie mi, że sami nie targniecie się na mnie». 13 «Nie! – odrzekli – zwiążemy cię tylko i oddamy w ich ręce, ale cię nie zabijemy». Związali go więc dwoma nowymi powrozami i sprowadzili ze skały. 14 Gdy tak znalazł się w Lechi, Filistyni krzycząc w triumfie wyszli naprzeciw niego, ale jego opanował duch Pana, i powrozy, którymi był związany w ramionach, stały się tak słabe jak lniane włókna spalone ogniem, a więzy poczęły pękać na jego rękach. 15 Znalazłszy więc szczękę oślą jeszcze świeżą, wyciągnął po nią rękę, uchwycił i zabił nią tysiąc mężów.
16 Rzekł wówczas Samson:
«Szczęką oślą ich rozgromiłem3.
Szczęką oślą zabiłem ich tysiąc».
17 Gdy przestał mówić, odrzucił szczękę i nazwał to miejsce Ramat-Lechi4. 18 Następnie odczuł wielkie pragnienie i zwrócił się do Pana modląc się: «To Ty dokonałeś wielkiego ocalenia ręką swego sługi, a oto teraz albo przyjdzie mi umrzeć z pragnienia, albo wpaść w ręce nieobrzezanych». 19 Wtenczas Bóg rozwarł szczelinę, która jest w Lechi, tak że wyszła z niej woda. [Samson] napił się jej i wróciły mu siły i ożył. Oto dlaczego nazwano to źródło En-Hakkore5. Istnieje ono w Lechi do dnia dzisiejszego. 
20 I przez dwadzieścia lat sprawował sądy nad Izraelem za czasów Filistynów.

Weź Stary Testament i sprawdź sam.

( Sdz 15, 9-20)

Wszystkie antyczne mapy zachodnie pokazują Europe podzieloną między dwa mocarstwa.

lechia

Cesarstwo Rzymskie i (białą plamę) Imperium Lechitów w którego skład wchodziły słowiańskie plemiona: Wandali, Wenetów, Gotów, Polan, Alanów Sarmatów i Scytów . Thietmar-X wiek, Prokosz-X w, Gall – XII w, Helmold – XII w, Cholewa – XIII w, Kadłubek-XIII w, Boguchwał-XIII w, Dzierżwa-XIV w, Jan Długosz-XV w, Kromer-XVI w, Naruszewicz-XVIII w

i wielu innych zagranicznych kronikarzy antycznych jednoznacznie twierdzi, ze LECHIA to antyczna nazwa Polski z przed chrztu w 966 r. Nazwy Polski (Lechia) używane przez obcych kronikarzy to: perskie-Lachestan, litewskie-Lenkija, tureckie-Lehistan, ormiańskie-Lehastan, węgierskie-Lengyelország. Polaków nzywano wszędzie Lechitami: tureckie Lehce, ruskie Lachy, węgierskie Lengyel, rumunskie Leah, Ledianin u Serbów. Podobnie jak słowo Laszka (obecnie znane jako laska) oznaczało nic innego jak Polka.

lechia 2

Sami Polacy od najdawniejszych czasów nazywali siebie Lechitami. Słowo „Polacy” użyto dopiero po raz pierwszy w XV wieku, wcześniej używano „Polanie” w łacińskiej formie Polani, Poleni, Poloni, które pojawiło się po raz pierwszy na przełomie X i XI wieku w żywocie starszym św. Wojciecha, prawdopodobnie spisanym w Rzymie między 999 a 1001 rokiem.

lechia 4

Polonia (Polska) to katolicka/łacińska nazwa naszego kraju. Co ciekawe, że w innych ościennych językach np. czeskie lech znaczy pan, wielmoża czyli Polacy (Lechici) zwani byli przez swoich sasiadów Panami, wolnymi ludźmi, szlahetnie urodzonymi (podobnie jak  szlachetnie urodzeni). Starożytna nazwa grecka naszego Państwa to Lachia (kraj Panów/Wybranych). W Sanskrycie Lech oznacza tyle, co pan, władca, król, pasterz czy bóg. Lechistan to państwo panów lub państwo bogów lub państwo pasterzy. Po persku do dzisiaj słowo Lah oznacza pana, boga i pasterza.

Nazwa Lechia jest dobrze udokumentowana przez historyków i mapy. A fakt, że opisywali nas historycy z innych krajów i tworzyli mapy jest nie do podważenia i jasno wskazuje, że Lechia to dawna nazwa Polski , która  trwała od ponad 2000 lat lub więcej przed Chrztem 996r. Z tego wynika , że Polacy to najstarszy lud Europy. 

lechia 7

Podobne artykuły


17
komentarze: 113 | wyświetlenia: 1465
14
komentarze: 8 | wyświetlenia: 606
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1026
12
komentarze: 1 | wyświetlenia: 727
12
komentarze: 12 | wyświetlenia: 882
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 650
11
komentarze: 298 | wyświetlenia: 675
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 955
11
komentarze: 4 | wyświetlenia: 602
10
komentarze: 3 | wyświetlenia: 352
10
komentarze: 0 | wyświetlenia: 477
10
komentarze: 143 | wyświetlenia: 590
10
komentarze: 13 | wyświetlenia: 506
10
komentarze: 0 | wyświetlenia: 768
10
komentarze: 3 | wyświetlenia: 439
 
Autor
Dodał do zasobów: milord36
Artykuł

Powiązane tematy

  Henear,  31/08/2016

Teraz też mamy Lechię

  Kitek,  31/08/2016

Kilka lat temu czytając Biblię też zwróciłem na tą nazwę uwagę. Nie uznałem wówczas wzmiankowanej w Biblii Lechii za terytorium lechickie ponieważ akcja zdarzeń biblijnych toczyła się z dala od Persji, Kaukazu i Europy Wschodniej. Jednak mogła to być nazwa pozostała po wcześniej istniejących tam Lechitach.

«Szczęką oślą ich rozgromiłem3. Szczęką oślą zabiłem ich tysiąc». Lipski to chyba coś o twoim uzębieniu. Dziś zabijasz śmiechem.

  olry,  28/11/2016

Fajnie pomarzyć, o imperium Lechickim. Do tego jeszcze kronika Prokosza i cóż nam więcej trzeba.
להחי א
Powyżej napis Lechia po hebrajsku ale można go jeszcze napisać na dwa inne sposoby by brzmiał jak Lechia a oznaczał co innego. Więc spokojnie panowie, pijcie zimną wodę.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska