Login lub e-mail Hasło   

Jak malować drewno - poradnik

Odnawianie starych drewnianych mebli wymaga sporo pracy, ale warto poświęcić swój czas na to, by nadać im nowy wygląd.
Wyświetlenia: 309 Zamieszczono 07/09/2016

Jak malować drewno - poradnik

Nic bardziej nie cieszy jak samodzielnie odrestaurowany stół, krzesła czy szafy z ponadczasowego i zawsze modnego drewna. Odnawianie starych drewnianych mebli wymaga sporo pracy, ale warto poświęcić swój czas na to, by nadać im nowy wygląd. Nic bardziej nie cieszy jak samodzielnie odrestaurowany stół, krzesła czy szafy z ponadczasowego i zawsze modnego drewna.

Jeśli marzysz o nadaniu drewnianym meblom nowego blasku musisz postępować zgodnie z pewnymi zasadami i przestrzegać kilku prostych reguł. Z tego artykułu dowiesz się, jak prawidłowo przygotować powierzchnię drewna do malowania i jakie są najlepsze, najskuteczniejsze środki ochronno–dekoracyjne do drewna».

Jak przygotować drewno do malowania?

Przygotowanie drewnianych mebli do malowania

  1. Odnawianie drewnianych mebli musisz rozpocząć od odkręcenia wszystkich metalowych elementów tj. klamki, uchwyty czy zawiasy a także zdjęciu drzwiczek i wyjęciu półek. Odłóż je wszystkie w jedno miejsce – będziesz mógł zająć się ich oczyszczeniem podczas schnięcia lakieru.
  2. Dokładnie obejrzyj mebel, który chcesz pomalować. Jeśli są na nim warstwy poprzedniej farby czy lakierów musisz się jej dokładnie pozbyć. Za pomocą szlifierki usuń wszystkie pozostałości starych powłok. W zakamarkach i trudno dostępnych miejscach możesz to zrobić szpachelką lub papierem ściernym.
  3. Dokładnie odkurz powierzchnię mebli – odkurzaczem i wilgotną ściereczką. Poczekaj aż drewno będzie zupełnie suche. Przejedź dłonią po jego powierzchni i jeśli nigdzie nie wyczujesz zadrapań i nierówności to możesz przystąpić do nanoszenia pierwszej warstwy Lakieru.

Malowanie mebli z drewna

Kolejnym etapem jest nakładanie Lakierobejcy Ochronno–Dekoracyjnej VIDARON». Otwórz puszkę środka do drewna i starannie wymieszaj jej zawartość. W zależności od tego, jaki rodzaj drzwi odnawiasz i jak gładka jest ich powierzchnia do malowania możesz użyć małego wałka, pędzla lub tamponu. Do gładkich fragmentów najlepiej użyć wałka a wszystkie zakamarki i zagłębienia najłatwiej będzie ci pomalować tamponem lub pędzelkiem.

Po nałożeniu pierwszej warstwy Lakierobejcy odczekaj minutę i rozetrzyj starannie środek wzdłuż słojów za pomocą półsuchego pędzla. Po 12 godzinach od malowania przeprowadź szlifowanie międzywarstwowe papierem ściernym o gradacji ok. 320. Przed rozpoczęciem nakładania drugiej warstwy Lakierobejcy pamiętaj o ponownym usunięciu pyłu z powierzchni drewna (najlepiej zrobić to odkurzaczem).

 Czym pomalować drewniane meble?

Podobne artykuły


17
komentarze: 113 | wyświetlenia: 1574
14
komentarze: 8 | wyświetlenia: 656
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1140
12
komentarze: 1 | wyświetlenia: 761
12
komentarze: 12 | wyświetlenia: 925
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 1015
11
komentarze: 4 | wyświetlenia: 647
11
komentarze: 298 | wyświetlenia: 721
10
komentarze: 3 | wyświetlenia: 473
10
komentarze: 2 | wyświetlenia: 512
10
komentarze: 1 | wyświetlenia: 464
10
komentarze: 3 | wyświetlenia: 387
10
komentarze: 143 | wyświetlenia: 621
10
komentarze: 2 | wyświetlenia: 956
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska