Login lub e-mail Hasło   

Organizacja wesela, czyli co spędza sen z powiek młodym parom

Organizacja każdego ślubu oraz wesela to bardzo trudny logistycznie proces, z którym nie każdy jest w stanie sobie poradzić.
Wyświetlenia: 213 Zamieszczono 07/09/2016

Chyba wszystkie małżeństwa mogą z czystym sumieniem zaświadczyć, że organizacja wesela to nie jest rzeczą łatwą, lecz bardziej przypomina drogę przez mękę. Sam wikt i opierunek to w tym przypadku trochę za mało. Jest wiele innych spraw, które należy załatwić, aby ślub oraz wesele naprawdę się udało.

Zaczynamy

Tak naprawdę, wszystko, co tyczy się ślubu oraz przyjęcia weselnego, powinno zależeć od Państwa Młodych. To oni decydują co, gdzie, jak i dlaczego. Największą ilość czasu, pieniędzy oraz energii pochłania przygotowanie przyjęcia weselnego. Warto na początku zrobić sobie dokładną listę tego, co należy zrobić, czego potrzeba, a co należy kupić lub zamówić. Oczywiście, taka lista powinna być poparta odpowiednim i jak najbardziej cenowo zbliżonym kosztorysem. Ułatwi to Młodym wiele spraw podczas organizacji wesela.

Po pierwsze, sala weselna

Pierwszym niezwykle istotnym punktem na liście rzeczy do wykonania jest wynajęcie odpowiedniej sali weselnej http://www.saladlaciebie.pl/sale-weselne/wroclaw.html. Nie może ona być ani za duża, ani za mała. Na pewno musi pomieścić wszystkich zaproszonych gości. Paradoksalnie mniejsze sale są lepsze, ponieważ tworzą bardziej kameralną, przyjacielską atmosferę oraz gwarantują, że parkiet taneczny będzie zawsze pełen. Takie obrazki bardzo dobrze wyglądają póżniej na nagranym filmie oraz weselnych zdjęciach. No i lokalizacja przyjęcia weselnego, ale to już indywidualna sprawa Państwa Młodych.

Po drugie, menu

Jedzenie, zaraz obok odpowiedniej oprawy muzycznej, to element bez którego nie może obyć się żadne przyjęcie, tym bardziej to weselne. Zazwyczaj wynajmując sale weselną otrzymuje się jakby w bonusie kuchnię oraz obsługę przyjęcia. Najlepsze sale oferuje zwykle bardzo duży wybór potraw, z czego Państwo Młodzi mogą wybrać, co chcą podać swoim gościom. Warto tutaj pamiętać nie tylko o tzw. mięsożercach, ale również o osobach preferujących potrawy jarskie oraz wegetariańskie. Każdy gośc powinien czuć się w tym aspekcie wyjątkowo.

Po trzecie, wystrój

Wygląd sali weselnej to również indywidualna kwestia Państwa Młodych i to oni finalnie decydują, jak ona ma wyglądać. Bardzo często podczas organizowania zarówno ślubu, jak i przyjęcia weselnego obu tym wydarzeniom towarzyszy jeden wspólny motyw przewodni. Tworzy on spójną całość, łącząc te dwie uroczystości. Tematem przewodnim jest zazwyczaj kolor, charakterystyczny przedmiot, konkretny styl lub np. pora roku. Wszystko zależy od inwencji i wyobrażni przyszłych małżonków.

Podobne artykuły


17
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1686
15
komentarze: 60 | wyświetlenia: 976
14
komentarze: 21 | wyświetlenia: 1248
13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 907
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 828
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 497
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 627
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1102
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 791
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1037
12
komentarze: 31 | wyświetlenia: 925
12
komentarze: 144 | wyświetlenia: 1163
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 537
12
komentarze: 3 | wyświetlenia: 758
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska