Login lub e-mail Hasło   

Jaką szkołę językową wybrać?

Obecnie trudno znaleźć kogoś, kto nie uczęszczał na zajęcia do szkoły językowej. Dzisiaj znajomość języków obcych jest wręcz koniecznością.
Wyświetlenia: 343 Zamieszczono 21/09/2016

Obecnie trudno znaleźć kogoś, kto nie uczęszczał na zajęcia  do szkoły językowej. Dzisiaj znajomość języków obcych jest wręcz koniecznością, jeśli chcemy znaleźć dobrą pracę. Bardzo często pracodawcy dofinansowują kursy językowe dla swoich pracowników, aby podnieść ich kwalifikacje. Najczęściej wybieranymi językami jest nadal angielski, który obecnie traktowany jest jako obowiązek przy staraniu się o wymarzoną pracę w międzynarodowych firmach. Jaką szkołę językową wybrać? Ważne, by po kursie można było dostać certyfikat z oceną prowadzącego.

 

Czy warto uczęszczać do szkoły językowej?

 

Niektóre osoby próbują same nauczyć się języka obcego. Nie jest to jednak zbyt dobre wyjście, bo z jeden strony można się zgodzić, co do oszczędności pieniędzy, jednak z drugiej strony warto wziąć pod uwagę trudności z organizacją czasu, własne materiały dydaktyczne lub zdarzający się od czasu do czasu brak motywacji. Dlatego szkoła językowa jest dobrym rozwiązaniem. Przed zapisaniem się warto sprawdzić swoje umiejętności u prowadzącego, by dopasować wiedzę do odpowiedniego poziomu.

 

Plusy i minusy szkoły językowej

Jeśli chodzi o minusy to jest ich niewiele. Stałe godziny zajęć mogą stanowić problem dla osób pracujących zawodowo i często wyjeżdżających w delegacje. Plusów jest tutaj zdecydowanie więcej, jak zajęcia z native speakerem oraz małe grupy uczestników, które stanowią małą motywację do podwyższania kwalifikacji. Poza tym po osiągnięciu danego poziomu dostaniemy certyfikat, który pomoże nam zdobyć lepszą pracę.

 

Źródło: http://www.berlitz.pl/

Podobne artykuły


11
komentarze: 172 | wyświetlenia: 799
8
komentarze: 0 | wyświetlenia: 733
7
komentarze: 81 | wyświetlenia: 945
7
komentarze: 2 | wyświetlenia: 590
6
komentarze: 48 | wyświetlenia: 988
124
komentarze: 52 | wyświetlenia: 142234
119
komentarze: 23 | wyświetlenia: 242572
91
komentarze: 20 | wyświetlenia: 112314
90
komentarze: 29 | wyświetlenia: 122565
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska