Login lub e-mail Hasło   

Jesteś młodym kierowcą? Nie musisz płacić kroci za OC!

Właśnie zdobyłeś wymarzone prawo jazdy i planujesz zakup swojego pierwszego auta? A może prawo jazdy masz już od jakiegoś czasu, ale dopiero teraz odłożyłeś sumę potrzebną na za...
Wyświetlenia: 339 Zamieszczono 23/09/2016

Właśnie zdobyłeś wymarzone prawo jazdy i planujesz zakup swojego pierwszego auta? A może prawo jazdy masz już od jakiegoś czasu, ale dopiero teraz odłożyłeś sumę potrzebną na zakup samochodu? Towarzystwa Ubezpieczeniowe nie są nastawione „przyjaźnie” do młodych kierowców, dlatego za OC możesz słono zapłacić. Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy sprawdzone sposoby na obniżenie kosztów tej obowiązkowej polisy.

 1. Pracuj na zniżki tuż po zrobieniu prawa jazdy

  Wiele osób decyduje się na zrobienie prawa jazdy tuż po ukończeniu18 lat. Takie rozwiązanie jest bardzo korzystne. Młody kierowca wcale nie musi od razu kupować swojego własnego auta. Gdy jednak będzie od czasu do czasu korzystał z samochodu rodziców, powinien poprosić ich o wpisanie go do dowodu rejestracyjnego jako współwłaściciela pojazdu. Dzięki temu będzie mógł powoli zbierać zniżki za bezszkodową jazdę. Zniżki te nie przepadną mu, gdy zakupi swój własny samochód. W ten sposób od razu będzie na „wygranej pozycji” w stosunku do innych kierowców, którzy nie zadbali o kumulowanie zniżek na OC.

 1. Poszukaj współwłaściciela

  Sprawdzonym sposobem na płacenie niższych składek OC za pierwszy samochód jest poszukanie współwłaściciela, który ukończył 25 lat. Młodzi kierowcy nie tylko nie posiadają własnych zniżek na OC za bezszkodową jazdę (maksymalna zniżka to aż 60% - przysługuje ona po 6 latach), ale i są traktowani przez Towarzystwa Ubezpieczeniowe jako klienci z najwyższej grupy ryzyka. Nie posiadają oni jeszcze doświadczenia, słyną z brawury podczas prowadzenia, są uznawani za mniej odpowiedzialnych. Ubezpieczyciele biorą więc pod uwagę, że tacy kierowcy mogą spowodować wypadki, które staną się obciążeniem dla firmy (szkodę należy zlikwidować z OC).

  Dlatego składki OC dla osób poniżej 25 roku życia są wyższe. Aby uniknąć takiej sytuacji, warto wpisać do polisy OC jednego z rodziców. W ten sposób młody kierowca skorzysta z jego zniżki za bezszkodową jazdę.

 1. Porównaj oferty dostępne na rynku

  Wysokość składek OC jest wyliczana indywidualnie na podstawie szeregu czynników. Dlatego młodzi kierowcy powinni porównać oferty dostępne na rynku.

  W poszukiwaniach pomocna będzie porównywarka ubezpieczeń. Sprawdzonym, w pełni rzetelnym narzędziem jest kalkulator https://ubezpieczamy-auto.pl/kalkulator-oc-ac/

  Można tutaj bardzo szybko porównać oferty OC pochodzące z kilkunastu różnych firm ubezpieczeniowych. Wypełnienie formularza zajmuje tylko kilka minut. W wynikach pojawią się oferty przygotowane przez TU na podstawie podanych danych. Porównywarka wyświetla je chronologicznie – od najtańszych do najdroższych. Bezpośrednio z serwisu można przejść na stronę firny ubezpieczeniowej, gdzie istnieje możliwość wykupienia OC online. To pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze.

  OC online już od 250zł to idealne rozwiązanie dla młodych kierowców, którzy wielu formalności dokonują przez Internet i nie obawiają się nowych technologii.

 1. Kup auto z mniejszym silnikiem

  Młody kierowca, który chce płacić niższą składkę za OC może zastanowić się także nad zakupem auta z mniejszym silnikiem. Ubezpieczyciele przy ustalaniu składki OC przyjmują że samochody z większym i mocniejszym silnikiem częściej mogą powodować kolizje drogowe. Niestety potwierdzają to również dane statystyczne. Dlatego jeśli chcemy zaoszczędzić na polisie OC wybierajmy mniejszy silnik - a zaoszczędzone pieniądze będziemy mogli przeznaczyć np.: na kupno akcesoriów do auta lub na tankowanie.

Podobne artykuły


8
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1215
83
komentarze: 25 | wyświetlenia: 73677
51
komentarze: 40 | wyświetlenia: 648291
44
komentarze: 37 | wyświetlenia: 15178
33
komentarze: 30 | wyświetlenia: 21627
30
komentarze: 22 | wyświetlenia: 40559
29
komentarze: 16 | wyświetlenia: 17482
29
komentarze: 8 | wyświetlenia: 13166
29
komentarze: 16 | wyświetlenia: 53359
29
komentarze: 15 | wyświetlenia: 22724
28
komentarze: 29 | wyświetlenia: 18194
26
komentarze: 34 | wyświetlenia: 23320
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska