Login lub e-mail Hasło   

Terapia vilcacorą - wspomaganie leczenia wielu schorzeń

Terapia vilcacorą należy do najoryginalniejszych i najsłynniejszych metod ziołoleczniczych ostatnich lat.
Wyświetlenia: 375 Zamieszczono 25/09/2016
Ze względu na niezwykłą popularność, jak również wiele kontrowersji, jakie wzbudza jej stosowanie, warto omówić ją jako oddzielną metodę terapeutyczną.
 
Vilcacora może być postrzegana jako lek egzotyczny, gdyż pochodzi z odległej Ameryki Południowej, gdzie stanowiła jeden z podstawowych środków pradawnej naturalnej medycyny indiańskiej. Do gruntownego zbadania tego ziołowego specyfiku oraz popularyzacji na całym świecie przyczynił się polski zakonnik ojciec Edmund Szeliga, który większość życia spędził w peruwiańskiej dżungli, poznając tajniki tamtejszej praktyki leczniczej. W latach 60. ojciec Szeliga zaczął leczyć swoimi roślinnymi preparatami - przede wszystkim vilcacorą - najróżniejsze schorzenia, także te, które konwencjonalna medycyna uznawała za nieuleczalne.
 
vilcacora

Jego sukcesy w tej dziedzinie przyniosły mu zasłużony rozgłos. Z pewnością na uwagę zasługuje wiele innych preparatów roślinnych o tym samym egzotycznym pochodzeniu. Oprócz vilcacory zaliczyć do nich można między innymi takie rośliny, jak Cuti-cuti (Notholaena nivea), Hercampuri (Gentianella alborosea), Pasuchaca (Geranium dielsianum), Sangre de drago (Croton lechleri) czy Canchalagua (Schkuhria pinnata).

Rośliny te mają bardzo różne właściwości, często stosowane są w specjalnych, złożonych kuracjach (na przykład kuracji odchudzającej, leczeniu alkoholizmu lub zaburzeń nerwowych), niekiedy razem z vilcacorą. Jednak ze względu na ich minimalne rozpowszechnienie w naszym kraju oraz z uwagi na niezwykłe zainteresowanie właściwie wyłącznie vilcacorą, brak tutaj miejsca na ich szczegółową prezentację i musimy ograniczyć się do omówienia właściwości i znaczenia tylko tej ostatniej rośliny.

Podobne artykuły


11
komentarze: 172 | wyświetlenia: 739
8
komentarze: 0 | wyświetlenia: 677
7
komentarze: 81 | wyświetlenia: 853
7
komentarze: 2 | wyświetlenia: 492
6
komentarze: 48 | wyświetlenia: 929
124
komentarze: 52 | wyświetlenia: 142121
119
komentarze: 23 | wyświetlenia: 241932
91
komentarze: 20 | wyświetlenia: 112035
90
komentarze: 29 | wyświetlenia: 122490
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska