Login lub e-mail Hasło   

Polska ma gigantyczne złoża złota i miedzi.

Wielkie bogactwo, którego nie możemy tknąć! W ostatnich latach pojawiało się coraz więcej informacji o złożach jakie posiadamy na terenie Polski. Wiele wskazu...
Wyświetlenia: 2.598 Zamieszczono 03/10/2016
div>

 

Wielkie bogactwo, którego nie możemy tknąć!


 
 
 

W ostatnich latach pojawiało się coraz więcej informacji o złożach jakie posiadamy na terenie Polski. Wiele wskazuje na to, że jesteśmy "potęgą łupkową". Posiadamy również potężne złoża miedzi i złota. Największym naszym problemem jest jednak to, że nie możemy po to sięgnąć. Dlaczego? Odpowiedź kryje się w dokumentach Ministerstwa Środowiska, które gdy padały ważne decyzje, było obsadzone przez PO. Nasz główny problem polega na tym, że koncesja na wydobycie została przyznana obcemu podmiotowi. ABW już badało tą sprawę.

Znalezione obrazy dla zapytania złoża złota w polsce

Weźmy na przykład Bytom Odrzański położony w województwie Lubuskim. Według informacji mogą znajdować się tam spore złoża miedzi. Mówimy tu o obszarze  9 na 19 kilometrów na którym spoczywa 8 mln ton miedzi! Wartość? Bagatela 700 mln do 1 mld dolarów! 

Spółka należąca do Skarbu Państwa, KGHM, starała się o koncesję na wydobycie w tym regionie. Nic z tego jednak nie wyszło, ponieważ ówczesne władze Ministerstwa Środowiska przyznali te możliwość kanadyjskiej firmie Leszno Copper, którą - co ciekawe - reprezentuje były prezes KGHM. 

Na pytania o taką decyzję w sprawie przyznawania koncesji, byli przedstawiciele Ministerstwa tłumaczyli, że kanadyjska firma złożyła najlepszą ofertę, tak więc wszystko odbyło się zgodnie z prawem i z zasadą wolnego rynku. 

"Nie ma tutaj znaczenia pochodzenie firmy czy jakieś inne, pozamerytoryczne względy" - miał wtedy powiedzieć ówczesny rzecznik Ministerstwa Środowiska Paweł Mikusek, cytowany przez serwis wpolityce.pl. 

"Tymczasem z pojawiających się komentarzy wynika, że złoża miedzi, które znajdują się we wskazanym obszarze, mogą być warte znacznie więcej niż wskazywały na to pierwsze szacunki. Biorąc pod uwagę ceny rynkowe (ok. 7,2 tysiąca dolarów za tonę), wartość złóż miedzi w rejonie Bytomia Odrzańskiego może oscylować w granicach 58 miliardów dolarów" - poinformował  portal parezja.pl. 

Miedź to nie wszystko. Okazuje się dalej, że kanadyjska firma jest zainteresowana wydobywaniem złota na terenie Polski. Według badań jakie zostały przeprowadzone, na terenie Dolnego Śląska może znajdować się nawet 100 ton kruszcu o łącznej wartości około 6 miliardów dolarów.

Znalezione obrazy dla zapytania złoża złota w polsce

Podobne artykuły


12
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1134
11
komentarze: 278 | wyświetlenia: 938
10
komentarze: 37 | wyświetlenia: 838
10
komentarze: 97 | wyświetlenia: 656
10
komentarze: 75 | wyświetlenia: 509
9
komentarze: 5 | wyświetlenia: 997
9
komentarze: 33 | wyświetlenia: 834
9
komentarze: 62 | wyświetlenia: 1140
9
komentarze: 31 | wyświetlenia: 595
8
komentarze: 6 | wyświetlenia: 501
8
komentarze: 73 | wyświetlenia: 631
 
Autor
Dodał do zasobów: milord36
Artykuł

Powiązane tematy

  Kitek,  04/10/2016

"Nie ma tutaj znaczenia pochodzenie firmy czy jakieś inne, pozamerytoryczne względy" - Jak to "nie ma znaczenia..." Spółka należąca do Skarbu Państwa ZAWSZE powinna mieć pierwszeństwo zakupu.

A ja mam pytanie do zaprezentowanej mapki. Frapuje mnie, co to jest złoto "antropologiczne"?

@Bartłomiej Marcinkiewicz: Lipskiemu wybili pozłacany ząb. To chyba to.

Lipski inne narody przez całe dziesięciolecia ciężko pracują na dobrobyt, a my Polacy mielibyśmy za darmo po kilka ton złota każdy, ale nie pozwalają nam na to żydomasoni. Innym pozwalają, a nam nie. Za całokształt twórczości wygrałeś wycieczkę szlakiem przygód koziołka Matołka w metą w Pacanowie. Dodatkowy bonus snopek siana i plastikowe podkowy. Wszyscy ci zazdrościmy "miszczu rzetelnej informacji.".

@Hamilton Starszy: A wszystko w pobliżu Walbrzycha !?
To pewnikiem zloty pociag !

@zakrawarski: a w innych miejscach tryliony ton. Ale nie pozwalają mu wydobywać.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska