Login lub e-mail Hasło   

Zamknięty świat

Teoria Słowa
Wyświetlenia: 582 Zamieszczono 11/10/2016

Wszystkie nasze działania są powiązane. Ten kto dobro czyni, wytwarza dla równowagi zło i na odwrót: ten kto zło czyni jest źródłem dobra.

W dużej skali:

Przyjrzyjmy się przyrodzie. Tajfuny niszczące Haiti, są równowagą, dla tych, którzy masowo myślą o pokoju. Naukowcy odkryli, że wszędobylskie bakterie są także w atmosferze, nawet w rejonach trudnych do przeżycia na wysokości 10 000 metrów. Ponieważ komunikują się one poprzez quorum sensing, więc każda myśl nasza, przez nie odbierana, ma wpływ na zachowanie całościowe przyrody.

W skali człowieka:

Jeżeli czegoś pragniesz, to innego już nie. Dokonujesz wyboru tego co chcesz, inne wartości odrzucając. A prawda jest taka, że życie np. roślinne, najlepiej rozwija się na gnoju. Człowiek uważa, że myśl jego jest pozbawiona wszelkiego negatywizmu, z naszej własnej woli - tylko, że nasza wolna wola polega na wybieraniu i odrzuceniu różnych ścieżek wyboru, a odrzucając je stawiamy te ścieżki w świetle zła ... a więc czegoś złego. Zatem zawsze dokonując wyboru tworzymy świat dobrych i złych wartości. Innymi słowy, kreując dobro, kreujemy również zło.

Mówiłem o tym i pisałem w odniesieniu, do samozachwytu Koriolana nad ślepą radością i szczęściem, które w obliczu miliardów pozytywistów istniejących na świecie (i na portalu eioba) musi i będzie się przekształcało w tsunami zła zabierające życie niewinnych milionów. Dlaczego tak jest? Ponieważ nikt nie wierzy w zamknięty, spójny system świata, gdzie każde dobro, musi mieć swój odpowiednik w złym myśleniu, działaniu ... według planu równowagi Boga.

Proszę o minusy i zaprzeczanie, bo im więcej złego powstanie, tym więcej dobra wytworzy się na świecie.

Podobne artykuły


18
komentarze: 111 | wyświetlenia: 2297
13
komentarze: 11 | wyświetlenia: 992
12
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1637
11
komentarze: 2 | wyświetlenia: 543
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 1006
10
komentarze: 10 | wyświetlenia: 810
10
komentarze: 2 | wyświetlenia: 770
10
komentarze: 107 | wyświetlenia: 1081
9
komentarze: 3 | wyświetlenia: 649
9
komentarze: 3 | wyświetlenia: 594
9
komentarze: 7 | wyświetlenia: 586
9
komentarze: 6 | wyświetlenia: 536
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 490
8
komentarze: 101 | wyświetlenia: 582
8
komentarze: 51 | wyświetlenia: 689
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  nse,  11/10/2016

Jeśli bije ojciec, to syn będzie bił wnuka ..., dość pokrętne to rozumowanie usprawiedliwiające złe czyny ...
Co dobrego wynikło z obozów śmierci, z zbrodni Katyńskiej ?? ... może z tego powodu zaświeciło słoneczko, które świeci bez względu na to co robimy ?? ... może to że komuś mina piechotna urwała nogę, a miny i bomby urywające kończyny przyczyniły się do konstruowania protez nazywasz dobrem ??

Trwasz w świecie dualnym bo tak wybrałeś.
Ale są inne światy.

,,Efekt motyla,, Chyba samotność Ci szkodzi. Zabieraj zabawki i wracaj z powrotem do mojej piaskownicy.

  nse,  15/10/2016

http://szkolnictwo.pl/rysunki_(...)dj3.gif ... ok, chcąc rozumować kategoriami równowagi to poskładajmy to przykładowo tak: Jeśli stanie się wielkie zło, to na jego skompensowanie trzeba wielkiego dobra, jeśli powstanie mniejsze dobro to jego kompensacja będzie potrzebowała mniejszego zła i tak długo aż energia która zainicjowała zł ...  wyświetl więcej

@Mariusz Kajstura:

Dlaczego dobro i zło nie niweluje się nawzajem, sprowadzając całość działania/intencji do zera? Zwiększenie dobra powoduje zwiększenie zła, lub odwrotnie, ale dlaczego nie znoszą się one wzajemnie?

Na podobne pytanie natrafiła fizyka kwantowa: dlaczego elektron krążący wokół jądra, nie wypromieniuje energii i w efekcie nie spada na jądro? To niewytłumaczalne zjaw

...  wyświetl więcej

  nse,  15/10/2016

@mirgrim: https://pl.wikipedia.org/wiki/Histereza ..., spróbuj zrozumieć jak Histereza nie pozwala osiągnąć stanu statystycznej równowagi :)
Ja przez spory czas zajmuję się elektroniką mając do czynienia z różnej maści generatorami, które nie miałyby prawa zadziałać gdyby nie pojęcie Histerezy ..., ot i całe wyjaśnienie jeśli z rozumowan ...  wyświetl więcej

  nse,  15/10/2016

@Mariusz Kajstura: "statystycznej" ... statycznej miało być :)

  nse,  16/10/2016

Proponowałbym wnikliwszą analizę zasad działania tego obwodu http://pclab.pl/zdjecia/artyku(...)sow.gif ... w oparciu o ten prosty obwód można sporo wyjaśnić :)

@Mariusz Kajstura: Jesli sie nie myle to wymienialismy linki do utworow muzycznych.
Zobacz co ten mlody czlowiek, ktorego linki poslalem Ci bedzie robil jutro w Genewie.
......
Peter Jablonski performs at the World Peace Conference in Geneva

Peter Jablonski performs Shostakovich's Piano Concerto No. 1 at the World Peace Conference in Geneva. He makes his debut with the

...  wyświetl więcej

@Mariusz Kajstura: Wagnera znam dobrze.
Pod wlos, lezy poza granicami mojego zaiteresowania, ale doceniam zainteresowanie mlodych.
Zdazylem wysluchac waltz Szostakowicza, z Anna Karenina, ktory oczywiscie znam dobrze.
Odbieram chetnie twoje "wrzutki" Bywaj.
Peter Jablonski plays Rachmaninoff Paganini Rhapsody Valery Gergiev conducting the Marinski Orchestra
https://www.youtube.com/watch?(...)h1-rZ_o

@Mariusz Kajstura: Dorzucam Warszawa koncert...to mlodszy brat tego od Rachmaninowa i Gergiewa,
.......
https://www.youtube.com/watch?(...)JD0_VEgDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska