Login lub e-mail Hasło   

Cron CTP w parku maszynowym Caffeprint.eu

Drukarnia internetowa caffeprint.eu wzbogaciła się o kolejną maszynę - Cron CTP służy do naświetlania płyt analogowych. Gliwicka drukarnia zakupiła urządzenie od firmy Grafikus.
Wyświetlenia: 302 Zamieszczono 12/10/2016

Dlaczego CTP?

 

Rozwiązanie Computer-to-Plate, bo z nim mamy do czynienia w przypadku zakupionego urządzenia, pozwala na wykonywanie form drukarskich poprzez naświetlanie. Proces jest sterowany cyfrowo, samo naświetlenie płyt offsetowych lub fleksograficznych odbywa się za pomocą promieni o długości fali 400-410 nm. Mimo cyfrowego sterowania, efektem działania maszyny CTP jest stworzenie analogowych form drukarskich. W ostatnich latach możemy zaobserwować na rynku tendencję powrotu do wykorzystania płyt analogowych w poligrafii. Płyty te nadal są materiałem najlepiej oddającym wierność projektu graficznego w druku. Posiadają przy tym dużą wytrzymałość i tym samym nadają się do drukowania bardzo wysokich nakładów.

 

Co z tego ma klient?

 

Jak praca tego typu maszyny przekłada się na efekt finalny i materiał wyjściowy, przeznaczony dla klienta drukarni? W poprzednim akapicie była mowa o dużej wytrzymałości płyt, co przekłada się na możliwość drukowania większych nakładów. CTP gwarantuje również dzięki temu większe bezpieczeństwo niż techniki druku cyfrowego. Stworzone w procesie naświetlania formy stanowią swoistą kopię bezpieczeństwa, która w przypadku nieprzewidzianych zdarzeń może służyć do odtworzenia projektu graficznego. Oprócz wspomnianego bezpieczeństwa, rozwiązanie CTP gwarantuje maksymalne odwzorowanie projektu na formie drukarskiej. Dzięki wyeliminowaniu etapu pośredniego naświetlania, znanego z konkurencyjnej analogowej metody Computer-to-Film, udało się uzyskać bardzo wysoką dokładność parametrów. To oznacza, że możliwe jest uzyskanie mniejszej plamki rastra niż w CTF, a także jej wyższej jakości. Tym samym przekłada się także na ułatwienie montażu całości wydruku. Dodatkową zaletą rozwiązania CTP w porównaniu z metodą CTF jest skrócenie czasu trwania całego procesu.

 

Wysoka jakość + dobra cena = Cron CTP

 

Maszyna Cron CTP łączy zalety metody CTP z ekonomiczną pracą. Dzięki niskiemu zużyciu energii, prostej obsłudze oraz zdalnej kontroli on-line pracy urządzenie jest efektywne kosztowo. Nie generuje bowiem dodatkowych  nakładów związanych bezpośrednio z obsługą. Ponadto stabilność urządzenia zapewnia precyzję naświetlania, co pozytywnie wpływa na jakość oraz na eliminację błędów występujących w trakcie procesu naświetlania form. Wszystko to przekłada się na ograniczenie czasu pracy nad pojedynczym projektem. Dzięki Cron CTP klienci otrzymują wysokiej jakości wydruki w dobrej cenie.

 

Nabycie naświetlarki Cron CTP stanowi kolejny krok w rozwoju gliwickiego zakładu. Caffeprint.eu to drukarnia internetowa operująca w modelu web-to-print o ponad dwudziestoletnim doświadczeniu rynkowym. W ofercie drukarni można znaleźć między innymi szeroki wachlarz usług druku z wybiórczym lakierem UV.

Podobne artykuły


111
komentarze: 32 | wyświetlenia: 60989
49
komentarze: 18 | wyświetlenia: 65098
39
komentarze: 50 | wyświetlenia: 23361
36
komentarze: 37 | wyświetlenia: 23667
32
komentarze: 12 | wyświetlenia: 26761
26
komentarze: 11 | wyświetlenia: 19704
26
komentarze: 20 | wyświetlenia: 16162
23
komentarze: 18 | wyświetlenia: 38437
21
komentarze: 9 | wyświetlenia: 34086
18
komentarze: 8 | wyświetlenia: 2355
21
komentarze: 9 | wyświetlenia: 12512
17
komentarze: 4 | wyświetlenia: 14468
17
komentarze: 40 | wyświetlenia: 5159
16
komentarze: 6 | wyświetlenia: 20859
 
Autor
Dodał do zasobów: agnieszka_n
Artykuł
Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska