Login lub e-mail Hasło   

Wybierasz kredyt? Skorzystaj z kalkulatora kredytu

Może się wydawać, że wybór odpowiedniego kredytu jest łatwą sprawą, jednak biorąc pod uwagę mnogość ofert pochodzących z różnych banków nie jest to wcale tak łatwe.
Wyświetlenia: 386 Zamieszczono 13/10/2016

 

W jaki sposób wyszukać odpowiedni kredyt?

Na całe szczęście rozwijająca się technologia sprawiła, że dostępne są porównywarki i kalkulator kredytowy. Kalkulator jest po prostu formularzem, do którego należy wprowadzić odpowiednie dane. Całość zajmuje bardzo niewiele czasu, ponieważ jest on dość intuicyjny, a pytania i dane, które są w nim zawarte nie należą do trudnych. Tym nad czym należy się wcześniej zastanowić i na co zwrócić uwagę są parametry kredytu.

W początkowej karcie wypełnianego formularza można określić wysokość kredytu. W następnym kroku należy podać wartość nieruchomości, która będzie stanowić zabezpieczenie naszego kredytu. Z rozwijanej automatycznie listy wybieramy cel kredytu. Może nim być zakup innego mieszkania, domu lub działki albo środki przeznaczone na budowę.

Poprawne dane to klucz do odpowiedniej kalkulacji

Obowiązkowo trzeba podać okres kredytowania i wiek kredytobiorcy. Na długość kredytowania należy zwrócić szczególną uwagę, jest to bardzo ważna dana, która pociągnie za sobą duże konsekwencje.

Trzeba dobrze rozważyć rodzaj rat i zaznaczyć swój wybór w formularzu. Do wyboru są dwie opcje czyli raty malejące i raty równe.
Raty równe nie oznaczają nic innego niż fakt, że kwota spłacana do banku będzie co miesiąc taka sama. Taka sytuacja wynika z tego, że na początku spłaty kredytu większą część rat będą stanowić odsetki, a mniejszą część kapitałowa.

Im będzie bliżej do końca spłaty, tym bardziej sytuacja będzie się odwracała, a na koniec okresu spłaty pojedyncza rata będzie zawierała jedynie część kapitałową. W przypadku wybrania pierwszej opcji czyli rat malejących jest dokładnie odwrotnie. Kwota wpłacana do banku będzie coraz niższa im bliżej do końca spłaty.

Korzyści korzystania z kalkulatora

Kalkulator kredytowy wygeneruje nam całą listę wyników na podstawie wprowadzonych danych. Lista będzie zawierała oferty spełniające wszystkie kryteria podane przez użytkownika. Wyszuka więc oferty idealnie dopasowane do potrzeb Kredytobiorcy.

Zostaniemy poinformowani o danych takich jak nazwa banku, oprocentowanie, wysokość raty, a także informację o dodatkowych opłatach i marży. Zdarza się, że od razu można złożyć wniosek o tego typu kredyt lub porozmawiać z Doradcą na temat szczegółów oferty.

Podsumowując, wszystkie dane zostają zgromadzone w jednym miejscu, a ich porównanie jest proste i przejrzyste. Wyszukane wyniki można wydrukować i spokojnie przejrzeć. Wynik zapisany jest w postaci słupkowego rankingu najlepszych kredytów.

Te kredyty, które są najbliższe wymaganiom Kredytobiorcy znajdą się na samej górze, a im bardziej w dół tym w większym stopniu oferta może być różna niż przedstawione wymagania. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest fakt, że można od razu złożyć wniosek kredytowy lub uzyskać kontakt do Doradcy. Nie trzeba bowiem samodzielnie wyszukiwać kontaktów.

 
 

Podobne artykuły


83
komentarze: 25 | wyświetlenia: 75155
51
komentarze: 40 | wyświetlenia: 648785
44
komentarze: 37 | wyświetlenia: 15418
33
komentarze: 30 | wyświetlenia: 21844
30
komentarze: 22 | wyświetlenia: 40769
29
komentarze: 16 | wyświetlenia: 17648
29
komentarze: 8 | wyświetlenia: 13313
29
komentarze: 16 | wyświetlenia: 53578
29
komentarze: 15 | wyświetlenia: 22988
28
komentarze: 29 | wyświetlenia: 18404
26
komentarze: 34 | wyświetlenia: 23609
25
komentarze: 6 | wyświetlenia: 18904
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska