Login lub e-mail Hasło   

Rynek korepetycji, rosnący potencjał

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://www.e-korepetycje.net/artykuly/ry(...)tencjal
Rynek korepetycji wciąż się rozwija. Nie są już tylko dla słabych uczniów i ubogich nauczycieli. Obecnie korepetycje pobierają zarówno dzieci, jak i dorośli. Jaki jest ten rynek?
Wyświetlenia: 359 Zamieszczono 28/10/2016

Rynek korepetycji wciąż się rozwija. Przestają one być opcją dla słabych uczniów i ubogich nauczycieli. Obecnie korepetycje pobierają zarówno dzieci, jak i dorośli, którzy chcą nabywać nowe umiejętności lub rosnąć w siłę na obecnym rynku pracy. Nad tradycyjną szkołą zwycięża dostępność korepetycji i brak narzuconych z góry ram czasowych. 

Serwis e-korepetycje.net posiadający największą w Polsce bazę ogłoszeń korepetycji, przeanalizował ponad 120 tysięcy ogłoszeń. Jakie są wyniki badania?

Czego najczęściej szukają uczniowie, a co dodają korepetytorzy?

Magiczną czwórkę przedmiotów najczęściej wyszukiwaną przez przyszłych uczniów stanowią język angielski, matematyka, niemiecki i chemia. W latach 2014-2015 zaobserwowano jednak wzrost popularność języka angielskiego i niemieckiego. Na drugie miejsce spadły fizyka i matematyka. Ostatnią pozycję pod względem ilości wyszukiwania zajął natomiast język polski.

W serwisie nie brakuje ogłoszeń z matematyki i języka angielskiego, więc osoby, które potrzebują wiedzy z tych przedmiotów szybko odnajdą odpowiedniego nauczyciela. Jednak korepetycje to nie tylko przedmioty szkolne. Na dodatkowych lekcjach możemy  nauczyć się także nietypowych umiejętności. Spośród 182 przedmiotów w serwisie można odnaleźć ogłoszenia o lekcjach z języka dari, grafiki 3D, czy sztuki cyfrowej.

Kiedy i gdzie pojawia się najwięcej ogłoszeń korepetycji?

Ogłoszenia o korepetycjach są zamieszczane sezonowo. Najlepszym czasem na poszukiwania odpowiedniego korepetytora, jest okres od września do października. To właśnie wtedy, a także na początku drugiego semestru roku szkolnego, pojawia się najwięcej ofert.

raport e-korepetycje.net

Najwięcej ogłoszeń korepetycji pochodzi z województwa mazowieckiego (25% ogłoszeń). W statystykach króluje zwłaszcza stolica. Następne jest województwo śląskie z wynikiem 18,5%. Najmniej ogłoszeń pojawia się z województwa lubuskiego – jedynie 1,18% wszystkich ofert korepetycji.

Czas i miejsce korepetycji

Ograniczenia czasowe, ani miejsce nie stanowią przeszkody w przypadku korepetycji. Większość korepetytorów pracuje bowiem w tygodniu, a ponad 59.53% z nich wybiera też sobotę na prowadzenie zajęć.  Najczęściej czas lekcji waha się w przedziale 45-90 minut z odpowiednio dobraną ceną. W przypadku dodatkowych lekcji najbardziej męczący aspekt stanowi często dojazd do nauczycieli, więc 75% z nich oferuje przeprowadzenie zajęć w domu ucznia.

Pełny raport dostępny jest na stronie: https://www.e-korepetycje.net/artykuly/rynek-korepetycji-rosnacy-potencjal

Podobne artykuły


40
komentarze: 15 | wyświetlenia: 7787
30
komentarze: 6 | wyświetlenia: 15639
22
komentarze: 18 | wyświetlenia: 1872
16
komentarze: 21 | wyświetlenia: 7245
13
komentarze: 4 | wyświetlenia: 759
12
komentarze: 16 | wyświetlenia: 14421
10
komentarze: 4 | wyświetlenia: 4951
6
komentarze: 5 | wyświetlenia: 30791
158
komentarze: 114 | wyświetlenia: 71966
20
komentarze: 3 | wyświetlenia: 41034
20
komentarze: 13 | wyświetlenia: 5933
19
komentarze: 11 | wyświetlenia: 4576
 
Autor
ArtykułTo prawda, że popularność korepetycji ciągle rośnie. Jedną z przyczyn jest coraz niższy poziom kształcenia w szkołach publicznych. Uczniowie często nie radzą sobie z materiałem przerabianym w szkole i dlatego szukają dodatkowej pomocy u korepetytorów. Z drugiej strony panuje obecnie moda na korepetycje.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska