Login lub e-mail Hasło   

Czarną parasolką w kaczy kuper

Ważne kto przybył. Czasami jednak o wiele bardziej istotne jest kogo nie było.
Wyświetlenia: 616 Zamieszczono 25/10/2016

.

 
 Jak zwykle przybyłem prawie godzinę przed rozpoczęciem imprezy.

Była policja i kilka osób wyglądajacych na organizatorów. Policji niewiele.  Zajmowali się "oczyszczaniem" z samochodów parkingu przed siedzibą "Nowosolidarności". Widać było, że policja nie spodziewa się dużej frekwencji demonstrantów. 

Około 15.30 większa grupa organizatorów przywiozła i zmontowała nagłośnienie.

Manifestanci zaczęli przybywać. Kobiety nie zdominowały tłumu. który w najlepszym momencie (apogeum) liczył 300-400 osób. Kobiet było nieco więcej niż mężczyzn. Nie było dominującej grupy wiekowej wśród demonstrantów. Nie pojawili się żadni kontrdemonstranci.  Odpuścili zwolennicy produkcji chazanów zdolnych jedynie do ochrzczenia w wierze katolickiej.

.

Na tego rodzaju imprezach bardzo istotna jest lista obecności. Ważne kto przybył. Czasami jednak o wiele bardziej istotne jest kogo nie było.

Na budynku, w którym urzęduje Duda2.0 wywieszono ogromny baner. Na tym banerze tekst uchwały o aneksji przez Neosolidarność symbolu zwycięskiej walki stoczniowców.

W zamieszczonym na banerze komentarzu uchwałę zarządu Neosolidarności nazwano prawem, a działalność Dudy2.0 obroną świętej własności symbolu. Wtedy przywłaszczonego symbolu.

Pod uchałą Neosolidarności z 1989 starannie wypisano listę osób, które za nią głosowały. Niemal wszyscy są dziś znanymi politykami należącymi do różnych partii. Był poniedziałek. Sejm nie obradował. Gdańscy posłowie i senatorowie z zasady w poniedziałki są w Gdańsku i mają dyżury w swoich biurach poselskich. Na manifestację przebyła jedynie Henryka Krzywonos Strycharska. Nikogo z listy osób, które ukradły narodowi symbol Solidarności nie było. Ukradły, okazało się nieskutecznie, jako że prokuratura odmówiła śledztwa po wniosku złożonym przez Neosolidarność.

.

Brak pomorskich posłów PiS jest oczywistą oczywistością. Wybrany poseł zachowuje się zgodnie ze swoim sumieniem, to znaczy poseł z PiS wykonuje polecenia i odgaduje chęci Jarosława Kaczyńskiego, bo jak nie ...

.

Brak senatorów i posłów (w tym posłanek) opozycyjnych świadczy jednoznacznie o ich impotencji.

Tę nieobecność odczytuję w jednoznaczny sposób. Tchórzliwie boją się podpaść klerowi katolickiemu i będącym pod wpływem epidiaskopu wyborcom.

Możliwe jest także, że nie przyszły i nie przyszli bo zgadzają się z Kaczyńskim i także chcą naciskać na kobiety, żeby rodziły chazany do ochrzczenia w jedynie prawdziwej wierza katolickiej. Taka możliwość zboczonego katolickiego talibanizmu u posłanek opozycji istnieje lecz jest mało prawdopodobna.

.

PS. Przed demonstracją organizatorzy rozdawali plakaciki z symbolem protestu przedtawiającym czarny cień kobiety z parasolką na tle symbolu "Solidarności". Wpadłem na pomysł, żeby dać swój egzemplarz do podpisania posłom, którzy przybędą na imprezę. Podpisała jedynie Henryka Krzywonos. Oczywista oczywistość. Kilka telewizji filmowało scenę podpisywania przez H. Krzywonos mojego egzemplarza plakatu. Telewizji nie oglądam, ale może ktoś z was widział to wTVP. TvN, Polsacie ... albo gdziś indziej? Jeśli widzieliście to napiszcie w komentarzu.

.

Czytaj więcej:

.............................Adam Jezierski.

.

Podobne artykuły


50
komentarze: 17 | wyświetlenia: 56729
32
komentarze: 38 | wyświetlenia: 48530
19
komentarze: 15 | wyświetlenia: 2635
13
komentarze: 12 | wyświetlenia: 2027
9
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1578
10
komentarze: 40 | wyświetlenia: 2206
7
komentarze: 93 | wyświetlenia: 1355
8
komentarze: 26 | wyświetlenia: 1333
43
komentarze: 22 | wyświetlenia: 23530
29
komentarze: 140 | wyświetlenia: 4462
21
komentarze: 18 | wyświetlenia: 4542
21
komentarze: 34 | wyświetlenia: 6010
 
Autor
Artykuł
Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska