Login lub e-mail Hasło   

Outsourcing IT - 5 korzyści płynących z tego rozwiązania

Czy wynajęcie zewnętrzne firmy informatycznej to dobra decyzja? Prezentujemy Ci listę zalet, które przemawiają za takim rozwiązaniem.
Wyświetlenia: 340 Zamieszczono 24/10/2016

1. Wsparcie

Zajmujesz się pracą i wykorzystujesz swoje najlepsze umiejętności, nie masz więc czasu na śledzenie nowinek technologicznych, o których w dodatku posiadasz ograniczoną wiedzę. Każdego dnia Twoja skrzynka pocztowa zasypywana jest ofertami firm informatycznych. Nigdy nie masz pewności, czy wybierzesz dobrze. Wybierając partnera do współpracy w postaci zewnętrznej firmy outsourcingowej, delegujesz odpowiedzialność za dobór sprzętu i oprogramowania doświadczonemu zespołowi, dla którego rynek hardware i software to chleb powszedni. Najnowsze oprogramowanie do obsługi firmy, obsługi klienta, księgowości, narzędzia do marketingu i zarządzania social media – w ofercie jednej firmy IT.

2. Elastyczna oferta

Zewnętrzna firma musi być na bieżąco z wdrażaniem usług, nie musisz więc martwić się, że Twoja konkurencja wprowadzi rozwiązania, o których nie masz pojęcia. Możesz również sam wymagać od zewnętrznej firmy świadczącej usługi outsourcingu, by zaproponowali lepsze, sprawniejsze rozwiązania z dziedziny IT.

3. Oszczędność

Oprócz oszczędności czasu, osiągasz spore korzyści finansowe. Zewnętrzna firma to redukcja stałych wydatków w Twojej firmie. Korzystając z outsourcingu IT otrzymujesz dostęp do szeregu specjalistów z branży IT, dostępnych zależnie od potrzeb.  Warto zauważyć, że w przeciwieństwie do etatowych informatyków, firmy outsourcingowe oferują bardzo krótki czas wdrożenia rozwiązań informatycznych i często dysponują o wiele korzystniejszymi cenami ze względu na współpracę biznesową z wieloma podmiotami.

4. Najwyższa gwarancja

Stały dostęp do techników i sprawna obsługa klienta, to gwarancja bezawaryjnej pracy i szybkiego usuwania ewentualnych usterek. Bieżące aktualizacje, wymiana urządzeń, gwarancje bezpieczeństwa – to standard w wypadku firm oferujących outsourcing IT. Wspólną współpracę zabezpieczają nie tylko stosowne standardy, ale również umowy.

5. Wygoda

Ciągłe awarie, zlecanie zadań pracownikowi, nadzór nad rozwojem – odejdą w niepamięć. Zewnętrzna firma dostarczy Ci wykwalifikowanych specjalistów oraz gotowe narzędzi do pracy. Twoim jedynym obowiązkiem będzie kontakt z firmą outsourcingową IT i określenie rzeczy do zrobienia: zakresu zadań i obowiązków. Twoja firma oprócz gotowych do pracy programów otrzyma także wsparcie z zakresu szkolenia pracowników.

Podobne artykuły


73
komentarze: 19 | wyświetlenia: 17933
54
komentarze: 68 | wyświetlenia: 31841
39
komentarze: 30 | wyświetlenia: 29878
27
komentarze: 11 | wyświetlenia: 19915
24
komentarze: 33 | wyświetlenia: 13766
22
komentarze: 4 | wyświetlenia: 34542
21
komentarze: 14 | wyświetlenia: 13441
15
komentarze: 5 | wyświetlenia: 33420
15
komentarze: 3 | wyświetlenia: 7004
16
komentarze: 1 | wyświetlenia: 7502
 
Autor
Artykuł"Twoim jedynym obowiązkiem będzie kontakt z firmą outsourcingową IT...". Chyba jedynym obowiązkiem w kontaktach z firmą outsourcingową IT będzie płacenie terminowe rachunków za usługi, abonamenty... . ;)Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska