Login lub e-mail Hasło   

o'Pozycja

Do opozycji mam trzy zasadnicze uwagi:
Wyświetlenia: 730 Zamieszczono 29/10/2016

.

Wiele razy pisałem o tym jak beznadziejny jest PiS, rząd, Duda i Kaczyński.

Pora napisać o tym jaką marną mamy opozycję.

.

Do opozycji mam trzy zasadnicze uwagi:

1) Opozycja jest bojaźliwa, żeby nie powiedzieć tchórzem podszyta.

2) Opozycja nie ma programu, który mógłby zainteresować  znaczącą grupę wyborców.

3) Opozycja naśladuje taktykę stosowaną przez Kaczyńskiego, gdy był w opozycji i neguje wszystkie poczynania władzy, Jakie by one nie były.

Taktyka negowania wszystkiego jak leci nie sprawdzi się po raz drugi. Jestem o tym głęboko przekonany. Elektorat nie należy do zbyt mądrych, ale nie jest aż do tego stopnia głupi, żeby po raz drugi nabrać się na ten sam numer.

Politycy opozycyjni nie powinni udawać, że nie widzą działalności ręka w rękę kaczystów i kościelnego epidiaskopu. Tego rodzaju pseudo ślepotę da się zauważyć nie tylko wśród polityków, ale także wśród opozycyjnych dziennikarzy, komentatorów i publicystów. Kaczyński i jego ludzie, oraz większość biskupów nazywają ich prosto z mostu mordercami dzieci nawołującymi do holokaustu. Hoser i ska plują, a oni udają, że deszcz pada. Strusią metodą chowają głowę w piasek. Okazywaniem tchórzostwa nie zdobywa się zwolenników.

.

Część polityków opozycji to neoliberałowie.

Oni mają program powrotu do tego co już było. Powrotu do ideologii, która się skompromitowała i kompromituje nadal. Wszędzie na świecie. Od Detroit do Santiago de Chile. Wprawdzie Polska przeszła przez kryzys ekonomiczny lepiej niż, którakolwiek z kolonii amerykańskich, ale na powtórkę z rozrywki neoliberalnej zagłosuje niewielu. Szczególnie, że banksterzy szykują dla Polaków rozrywkę bombami stanowiącymi zaporę dla kolumn pancernych. - Czołgów próbujących sforsować LINIĘ WISŁY. - Wojna z Rosją, czyli wojna światowa anulowałaby wielomiliardowe długi amerykańskie spowodowane przez oszalałe drukowanie dolarów w latach 2008-1016.

.

500+

Politycy i dziennikarze opozycyjni strzelaja sobie w stopę krytykując program 500+, podwyższenie najniższych emerytur i darmowe leki dla seniorów. Ekonomiczne pomysły PiS realizuje w sposób nie pozbawiony istotnych wad, co nie zmienia faktu, że są sukcesem. Nie tylko wizerunkowym.

Wadą programu 500+ jest tworzenie biurokracji potrzebnej do jego obsługi. Gdyby dostawały wszystkie dzieci, tak jak miało być, biurokracja byłaby znacznie mniejsza. Jednak ograniczenie programu 500+ świadczy o ostrożności przy wprowadzaniu tego eksperymentu. Poza tym biurokracja to miejsca pracy ...-:)))

OSTROŻNOŚĆ przy przeprowadzaniu eksperymentów TO ZALETA eksperymentatora.

Program 500+ oraz podniesienie najniższych rent i emerytur można także traktować jako wstęp do realizacji Powszechnego Dochodu Gwarantowanego.

.

Powszechny Dochód Gwarantowany odpowiednio rozreklamowany mógłby stać się sztandarowym programem partii mającej szansę na wygranie wyborów w Polsce.

Darmowe leki dadzą Kaczyńskiemu wiele głosów. Wadą darmowych leków jest możliwość wystąpienie marnotrawstwa oraz to co zawsze, gdy to samo dobro dostępne jest w różnych cenach. Nielegalna i sic. legalna korupcja. (To co nie jest zabronione jest dozwolone, czyli, żeby korupcja była nielegalna należy rozbudowywać kodeks karny). Trenowaliśmy to za komuny i trenujemy nadal, Także w Służbie Zdrowia.

.

Przeczytaj także inne artykuły Adama Jezierskiego:

................

A. J.

.

 

Podobne artykuły


36
komentarze: 148 | wyświetlenia: 6893
28
komentarze: 37 | wyświetlenia: 62297
27
komentarze: 0 | wyświetlenia: 4059
20
komentarze: 5 | wyświetlenia: 55266
24
komentarze: 20 | wyświetlenia: 8401
17
komentarze: 10 | wyświetlenia: 2462
13
komentarze: 8 | wyświetlenia: 1590
72
komentarze: 26 | wyświetlenia: 107809
20
komentarze: 6 | wyświetlenia: 2230
34
komentarze: 57 | wyświetlenia: 1692
7
komentarze: 1 | wyświetlenia: 7342
22
komentarze: 19 | wyświetlenia: 5221
20
komentarze: 5 | wyświetlenia: 2521
 
Autor
Artykuł
Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska