Login lub e-mail Hasło   

Reklama przyjacielem człowieka.

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://reklama-radiowa.pl
Przekonaj się że im bardziej nienawidzisz tym mocniejszy mamy wpływ.
Wyświetlenia: 425 Zamieszczono 28/10/2016

Reklama jest dźwignią handlu i wiedzą o tym już niemal wszyscy. Jako pierwsi na świecie odkryli to amerykanie, którzy w 1922 roku nadali pierwszą reklamę radiową.

Reklama radiowa to forma reklamy, która wykorzystuje radio w celu dotarcia do potencjalnego klienta. Wykorzystuje również nasz słuch, by kreować nasze potrzeby każdego dnia, ale kim byśmy byli. gdyby nie te dźwięki i wyrazy mówiące nam wciąż o promocjach, nowościach i miejscach do których trzeba się udać. Bez reklamy nie wiedzielibyśmy gdzie kupić najtaniej i gdzie mielibyśmy udać się po właściwą dla nas rzecz. To dzięki reklamie np. takich słodyczy jak Rafaello, Merci czy Ferrero Rocher wiemy że nadają się wręcz idealnie na prezent dla bliskiej osoby.  

Według badań amerykańskich naukowców reklama radiowa ma na nas często większy wpływ niż nasi bliżsi, ponieważ potrafi przekazywać nam szereg informacji zupełnie podświadomie, wynikiem czego w końcu kupimy rzecz, która gdzieś utkwiła nam w zakamarkach naszego mózgu.

https://www.youtube.com/watch?v=AD6SkSwwjYQ

Im bardziej denerwuje nas jakaś reklama, tym bardziej osiąga ona swój cel. Często założeniem agencji reklamowych jest zdenerwowanie potencjalnego konsumenta, by  ten zapamiętał ich produkt na zawsze. Oprócz tego, reklama tego typu często zaczyna żyć własnym życiem i im częściej opowiadamy innym, jak nas denerwuje, tym bardziej poszerzamy zasięg tej reklamy.

Przykładem takiej reklamy jest :

https://www.youtube.com/watch?v=cTFLnvxBycU

Po emisji serii reklam firmy "Oreo" w mgnieniu oka można było usłyszeć w koło ludzi nucących melodię z reklamy, a nawet całą piosenkę z reklamy, dając dokładnie efekt emisji poza medialnej.

W obecnych czasach, w których żyjemy, reklama jest niemal wszędzie, słyszymy i widzimy ją na każdym kroku. Reklama stała się naszym dobrym przyjacielem, który nie opuszcza nas na krok, jest w naszej ulubionej stacji radiowej, telewizji, smartfonie, e-mailu, gazecie, ulicy i z wielką chęcią pomoże nam wydać trochę pieniędzy.

Artykuł opracowany został przy pomocy WWW.reklama-radiowa.pl

Podobne artykuły


13
komentarze: 6 | wyświetlenia: 64091
39
komentarze: 16 | wyświetlenia: 5907
24
komentarze: 8 | wyświetlenia: 9582
48
komentarze: 17 | wyświetlenia: 6381
14
komentarze: 10 | wyświetlenia: 2616
14
komentarze: 2 | wyświetlenia: 11764
13
komentarze: 3 | wyświetlenia: 5900
35
komentarze: 87 | wyświetlenia: 4421
32
komentarze: 11 | wyświetlenia: 9458
29
komentarze: 7 | wyświetlenia: 6702
25
komentarze: 4 | wyświetlenia: 26606
 
Autor
ArtykułMinus za przyjaciela, który nie opuszcza nas na krok. Przyjaciel to ktoś kto nam pomoże, gdy potrzebujemy pomocy. Ktoś kto jest blisko, ale nie wpycha się w nasze życie, bo rozumie nas, tak jak rozumie przyjaciel a nie lichwiarz. To zabiera się w tym artykule prawdziwe znaczenie słowa przyjaciel, to minus.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska