Login lub e-mail Hasło   

Bo i czymże jest życie?

Coraz częściej sobie zadaję to pytanie, coraz częściej też zdaję sobie sprawę jak bardzo moja droga poszła w kierunku, którego nigdy nie przypuszczałem obrać.
Wyświetlenia: 1.391 Zamieszczono 31/10/2016

Co tak naprawdę nas nakręca? Marzenia, strach, pożądanie miłości, ciekawość eksploratora? Od samego początku, od wczesnego dzieciństwa zacząłem słyszeć własną melodię, swój rytm, wyczuwałem instynktownie, poznawałem na swój własny sposób życie, otaczający mnie świat, zbierałem informacje o otoczeniu, ludziach. Instynktownie wyczuwałem kto jest dobry a kto chce mnie przez krzywdę czegoś nauczyć. Jak powiadają ludzie na naszej drodze albo są błogosławieństwem, albo nauczka. Tak naprawdę najwięcej uczyłem się z obserwacji ludzi, poznawania życia nie w pustym pokoju, ale na ''polu minowym'', czyli w przedszkolu, gdzie była walka o zabawki, pierwsze miłości, przyjaźnie, wyzwiska, ta pani dobra a ta jakoś chyba nie jest w tym miejscu co powinna. Poza tym, że poznałem  obrzydliwość zupy owocowej i popołudniowych drzemek, nauczyłem się sporo o ludziach i też wytworzyłem sobie własny świat, który na zawsze miał być moim azylem, miejscem schronienia przed niebezpiecznym światem.

Z czasem jak opanowuje się jazdę na rowerze, samochodem, czy inne czynności tak i życie przestaje być wielką zagadką. Ludzie jak w tych bajkach są dobrzy i źli lub przebrani za babcię jak zły wilk. Do dzisiaj pamiętam bajki braci Grimm, takie okrutne, złe, jakże prawdziwe.

Miłości nie zaznałem, było parę miłych uczuć, no ale zwykle trzeba było je uciąć, zanim ugrzęzło się w jakimś bagienku emocjonalnym. Zawsze niby przede mną a mi się wydaje, że za mną. Nic samo nie przychodzi,miłość jak praca, trzeba wysłać wiele CV.

Praca nigdy nie taka, zawsze cos, dobrze, że jest powiadają, nie hańbi, można spotkać wielu ciekawych ludzi powiadają. Życie uczy, jest jak wymagający nauczyciel, sypnie dobrą oceną jak zasłużysz, ale przy okazji sporo nakrzyczy.

Kiedyś myślałem są etapy, są drogi, podobne, patrząc na tą moja to zastanawiam się czy lepiej było skończyć trening survival niż dobre studia. Zrobiłem sobie kiedyś wróżbę i-ching, przeczytałem, że praca jaką szukam nie istnieje, może być, nie ma takiej. Ma być czysto, przyjemnie, miliony do zarobienia, ma ktoś propozycje? No i każdy ma być miły, ludzki a nie pokazać jakim chamem potrafi być.

Czasem chciałbym mieć dziecko, ciekawe jest użycie słowa ''mieć'', bo z tego posiadania to niewiele zostaje. Fakt, że pewnie kocha, ale co gówna narobi od małego i tego fizycznego, i tego psychicznego Bóg jeden wie. Ale kocha na pewno lub powinien kochać. Jest to czasem uczucie, którego się nie da zrozumieć. Bo tak naprawdę miłości nie da się zrozumieć i ogarnąć w ludzkim sensie.

Chciałbym też kogoś pokochać, ale tak by reszta stała się tłem i by to trwało. Bym zrozumiał, że to wszystko, co było moim udziałem doprowadziło mnie do tego momentu. By zajaśniała wśród innych gwiazd i bym zrozumiał, że moje geny pragną tak bardzo jej genów.Miłość jest niepojęta prawda? Najbardziej mistyczna rzecz poza bogiem,którego nikt nie widział poza plamami na piekarniku, czy wypaleniami na brzozie a i tak wszyscy o nim mówią. W istocie pełna mistyka.

Na niewiele rzeczy w życiu czekam, czuje ten czas, który płynie, wiem, że moja droga się kiedyś skończy i moje marzenia staną się tym ostatnim płomieniem, tym ostatnim oddechem i ruchem powieki. Zasnę wtedy i już mnie nic nie będzie obchodziło, że poczuje całe życie w czasie kilku ostatnich minut, a potem odlecę, odejdę tam skąd przyszedłem wiedząc tyle samo,co wcześniej, niewiele.

Podobne artykuły


17
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1587
15
komentarze: 60 | wyświetlenia: 910
14
komentarze: 21 | wyświetlenia: 1178
14
komentarze: 33 | wyświetlenia: 1195
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 764
13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 743
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 457
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1026
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 579
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 728
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 504
12
komentarze: 3 | wyświetlenia: 719
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 991
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  nse,  31/10/2016

Tam w środku widać sylwetkę przelatującego ptaka, wystarczy sobie uświadomić jak doszło do tego że ptaki latają ..., przecież nie wszystko zależy od losu i nie wszystko się rodzi jak iskra unosząca się nad ogniskiem , bo o wiele więcej zależy od siły ducha zmagającej się z losowymi przeciwnościami :)

@Mariusz Kajstura: Bardzo ladnie napisane

  nse,  01/11/2016

@Rafał Kramek: Oj, to nie miało być ładnie ..., miało być dobitnie :)
Znowu mi coś nie wyszło :)

@Mariusz Kajstura: Jest dobitnie prosze sie nie martwic.

  nse,  02/11/2016

@Rafał Kramek: Dziękuję :)

  iwon-k-a,  01/11/2016

Czytając Twój tekst czułam, jakby ktoś ujął w słowa moje własne przemyślenia i przeżycia... Jakie to jest dziwne i niesamowite, że tak rzadko sobie uświadamiamy, że wokół nas jest tak wielu podobnych nam ludzi - o podobnych doświadczeniach, potrzebach, wątpliwościach... Gratuluję otwartości, wytrwałości i odwagi w nie rezygnowaniu ze swoich ideałów i marzeń. Kiedy się idzie własną drogą, będąc sam ...  wyświetl więcej

@iwon-k-a: Duzo osob ma podobne przemyslenia. Ludzie chowaja swoje prawdziwe uczucia, tego oczekuje od nas swiat maszyn i robotow. mamy wyrabiac norme a nie czuc. To kapitalizm i podobne badziejstwa tak wypaczyl ludzka nature. Mielismy cieszyc sie z zycia, szukac marzen, odnajdywac swoja droge a tymczasem powiedzieli nam co mamy czuc i jak sie zachowywac. Szukajcie ludzi,ktorzy jeszcze maja serca.

  iwon-k-a,  03/11/2016

@Rafał Kramek: Ludzi, którzy odnajdują serce w sobie i innych jest coraz więcej. Musimy tylko sami być na nich otwarci, przyjmujący i akceptujący. Nikt ani nic nie może nam narzucić spełnienia ich oczekiwań, bo gdy spełnimy jedne, zaraz wymyślą następne. Spełniać musimy się sami - więcej czuć, działać, a mniej myśleć. Co do miłości, to jeśli jest prawdziwa, zostaje na zawsze i choć po zdradzie nie ...  wyświetl więcej

Podoba mi się ten tekst. Fajny bo szczery i dobrze oddaje 'przemyślenia'.
Od siebie dodam ... miłość istnieje.
Ciężko o niej rozmawiać bo dla każdego jest czyms innym i na dodatek żyjemy w świecie odwróconych pojęć, gdzie białe oznacza szare a złote to zielone :-)))
A dla mnie życie jest ... podróżą. Nie muszę niczego się dowiedzieć. Mam okazję pozwiedzać.
I to jest piękne :-)))

@Koriolan: Milosci jako takiej nie zaznalem
Wiem,jak potrafie kochac,znam milosc moich bliskich,natomiast takiej partnerskiej,zdrowej nie znam.Znam uczucie przypominajace milosc,taki bubel,znam smak zdrady,znam uczucie zaborcze,ale tej zdrowej bez przymusu,wolnej,nie zmuszajacej nie znam.

  Kitek,  02/11/2016

@Koriolan: "Od siebie dodam ... miłość istnieje". Owszem, ale obok niej nienawiść I jak na razie jest ona silniejsza niż miłość.

@Kitek: Milosc szybko moze przerodzic sie w nienawisc, troche gorzej z ta przemiana odwrotna.Czasami nie rozumiem, czy niektorym sie wydaje,ze zdrada nie przekresla milosci,zwiazku ludzi?Boje sie tlumaczyc takie elementarne sprawy.Po zdradzie sie nie da, koniec kropka.Brak zaufania, brak milosci.

  Henear,  03/11/2016

@Rafał Kramek:
“In this world, whenever there is light, there are also shadows. As long as the concept of winners exist, there must also be losers. The selfish desire of wanting to maintain peace causes wars and hatred is born to protect love.” - Masashi Kishimoto

  iwon-k-a,  03/11/2016

@Henear: Najsss:-)

  Kitek,  03/11/2016

@Henear: Co zatem z monoteizmem? Odrzucić pierwotność światła nad ciemnością?

  Kitek,  03/11/2016

@Rafał Kramek: „Milosc szybko moze przerodzic sie w nienawiść, troche gorzej z ta przemiana odwrotna.” – niestety, ale taka jest prawda. A ludziom nie ma co tłumaczyć, bo w większości ludzie nie chcą rozumieć „inaczej”, a rzeczywistość jest taka, że im się wydaje…

@Kitek: Smutne to.Ja kiedys myslalem,ze tylko srodowisko w jakim przebywam wplywa tak na moje myslenie.Dzis juz wiem,ze generalnie ludzie zyja,karmia sie zludzeniami,podrobami jak Niki zamiast podobnych butow, nazywaja to potem taka miloscia i wpieraja innym,ze to jest to.Nie mozna z tym polemizowac.Godzimy sie na ustepstwa.Wiecie czego sie boje,ze jak kogos sie nawet spotka to ten ktos woli zjesc ...  wyświetl więcej

@Rafał Kramek: Cóż ....
Ja myślę trochę inaczej niż normalnie. W/g mnie ludzie stworzyli odwrócone prawa i pojęcia i żyją w tak odwróconym do gory nogami swiecie.
Np. Nie ma czegoś takiego jak zdrada :-)))
Dlatego, że zdrada to zrobienie czegoś czego MY wymagamy by ktoś nie zrobił. Wymaganie czegoś od kogoś to robienie z siebie niewolnika. Niewolnicy zaś tracą prawo do czegoko ...  wyświetl więcej

  Kitek,  03/11/2016

@Rafał Kramek: Z artykułu nic ująć, a bardzo dużo dodać. To o artykule. Ale apel – „Ludzie nie oddawajcie serca byle komu,wiadomo,ze bywa ciezko samemu,ale to takie przykre gdy ktos sprzedal sie za zludzenia i male gesty” – chyba nie jest najlepszy. Może mimo świadomości braku pełnej akceptacji trzeba iść na kompromis i pójść na ustępstwa? Całe życie to jedno wielkie ustępstwo, nie tylko miłość i ...  wyświetl więcej

  iwon-k-a,  03/11/2016

@Rafał Kramek: Twój apel o szacunek bardzo mi się podoba. Jestem w 100% za! Samemu jest cholernie ciężko, ale o wiele gorzej jest się sprzedać. Nie każdemu to jednak przeszkadza w dzisiejszych czasach, niestety... :-/

@Kitek: Tu chodzilo o pewien wyzysk czlowieka przez czlowieka, zdarza sie nie tylko w milosci.Niektore osoby zeruja na dobroci,podczepuja sie pod takie dobre duszyczki i ciagna ich energie.Wiedza tez jak je podejsc oferujac cos na ksztalt mirazu milosci, gestow czulosci,zapewnien,ktore nic tak naprawde nie znacza bo sa gra na wlasny uzytek. Tu o to chodzilo. Zycie daje lekcje, osoby,ktore spotykam ...  wyświetl więcej

  nse,  06/11/2016

@Rafał Kramek: Nie wszyscy rozumieją że z pewnych uczuć nie wolno robić targowiska :( Miłości nie można nauczyć, ale wartości zaufania już tak ..., a każda miłość rodzi się z zaufania i umiera z jej braku ...

  iwon-k-a,  03/11/2016

Problem polega na tym, że ludzie nie potrafią odróżnić własnych uczuć. Kiedy umiemy je rozróżniać, nazywać, przyznawać się do nich otwarcie i jesteśmy ich pewni, to zarówno miłość w nienawiść jak i nienawiść w miłość łatwo zmienić. Chociaż nie! Bo jeśli są to prawdziwe uczucia, to wcale nie trzeba ich zmieniać! Wystarczy je zaakceptować. Tylko nie mylmy przy tym uczuć z emocjami, drodzy Państwo!;-)

@iwon-k-a: Jak sie kogos kocha a ten Cie swiadomie krzywdzi i wykorzystuje Twoja slabosc to wyjscia sa dwa.Znienawdziec i uciec lub dac w m...e,ale to drugie jest mniej cywilizowane.Czasem takie zachowania sa jedynym srodkiem wytlumaczenia.To tak jak dac klaps dziecku,to zrozumie,czasem wytlumaczyc sie nie da.Ot brak odpowiedniego rozwoju.

  iwon-k-a,  03/11/2016

@Rafał Kramek: Jeśli ktoś Cię tak traktuje, to znaczy, że Cię nie kocha. Do miłości nikogo nie można zmuszać, więc nie możesz też za to kogoś nienawidzić. Jeśli kochasz naprawdę tę osobę, to po prostu od niej odchodzisz - bez nienawiści, złości, zawiści, itp. Nie uciekaj! Bo tak naprawdę uciekasz wtedy przed swoim bólem i lękiem. a dziecko w ogóle nic nie zrozumie, gdy dostanie klapsa. Zacznie się ...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska