Login lub e-mail Hasło   

My i oni

Sprawiedliwość to utopia,w marzeniach i oczekiwaniach,obietnicach i snach tylko żyję
Wyświetlenia: 1.050 Zamieszczono 09/11/2016

Łatwo powiedzieć bądź człowiekiem-
,ale nim na co dzień być - wręcz nie możliwe .Pod nogi kłody lecą,a gruszki na wierzbie nie rosną,tylko obiecanki i koszty utrzymania . Co ulica to kaplica, a wokół burdel,kolejki do lekarza ,a emeryturka jakby viagry nażarła-od lat stoi,a pochowki drożeją.Nic za darmo-co do boga prowadzi-wieści klecha! .I scyzoryk w dłoni otwiera, kiedy takie złodziejstwo rozpościera np,dziecko ma 500 +,ojciec Rydzyk miliony,a dziadek głodową emeryturkę.Zadurzą by zdechnąć,za małą by godnie żyć.Wład arze zaś w bizantyjskim luksusie o wartościach chrześcijańskich, polityce socjalnej ględzą , a noclegownie w kanałach-pękają w szwach- miejsca zimą brak,...niedomyci,zawszeni ,zaropiali skomlą na chodnikach-,a kościoły ,rezydencje rosną jak grzyby po deszczu, za grosze uprzywilejowani mają grunty,zabytkowe pałacyki ,w spółkach, radach nadzorczych zgarniają miliony,luksusowymi limuzynami z ochroną po autostradach mkną ,za spowodowane wypadki symbolicznie odpowiadają
,a jak w osiedlowych wysypiskach zdesperowane matki niemowlęta na pastwę losu zostawiają,to za to potępiają,ale gdy
księża ministrantów od zakrystii huśtają,śmietankę każą zlizywać -,że emeryturki za duże by z głodu zdechnąć,a za mała by żyć-to w gęby wody nabierają,dziękować, za to mam  bogu?".
Taka nasza codzienność..na wózkach makulaturę, złom targają,opróżniają na przystankach śmietniki , przed bramą posesji pytają nieśmiało, pokornie o zbędne rupiecie-,a do plebana ni e idziecie-pytam?Tam tylko miłość blizniego i paszporty do nieba sprzedają ,a za złom, puszki od piwa figę dają.

Czym,kim dla takich "bóg,ojczyzna- honor ",jaką wartość stanowią,gdy kiszki marsza grają? .Byli kiedyś orłami, obrońcami granic,przodownikami pracy,dźwigali kraj z ruin, transformacja ustrojowa obiecała im drugą Japonię,a pod most wygnała .
Okrutny los ,szydzi i drwi z nieszczęść naszych -ale to my go stworzyliśmy przekonaniami ,cudami,pielgrzymkami i wiarą słowom "nie lękajcie się". Autor tych slow w katakumbach watykańskich, a jego pokolenie za złomiarzy robi..
Troska o nich tylko w kampaniach wyborczych ,wtedy ambony miłością bliźniego bluzgają - żywot wieczny gwarantują-tylko głosujecie n a wybrańców bożych! Od ich miłości dostaję mdłości, dzieli ona społeczeństwa na sorty, pogłębia narodowe fobie,a kiedy po wtórnej ekshumacji  nad  głową Lecha męczeńsko poległego na smolenskiej brzózce zasłyszenie aureolka wtedy brat


Jarosław i Macierewicz Antoni obwieszczą proroczo,ze Polacy rodziną katolicką są i basta ,a kto  zawetuje,za burtę ,niech płynie do Putina bez Kamizelki ratunkowej...amen

Podobne artykuły


17
komentarze: 109 | wyświetlenia: 1088
15
komentarze: 9 | wyświetlenia: 905
14
komentarze: 10 | wyświetlenia: 605
14
komentarze: 22 | wyświetlenia: 908
13
komentarze: 131 | wyświetlenia: 658
13
komentarze: 20 | wyświetlenia: 2952
13
komentarze: 48 | wyświetlenia: 733
13
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1233
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 825
13
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1028
13
komentarze: 4 | wyświetlenia: 714
13
komentarze: 10 | wyświetlenia: 858
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 687
12
komentarze: 14 | wyświetlenia: 492
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  Remter,  09/11/2016

Zatem kto wymyślił katolicyzm ?

@Remter: Kaci !

  Remter,  09/11/2016

@zakrawarski: Koczownicy ... aby wziąć w niewolę narody ... Od tysiąca lat pastwią się nad Słowianami...

@Remter: Zajebiste pytanie- dziekuję!

@Remter: raczej nikt go nie wymyslil, powstal sam. Jak powidzial Einstein, powstal wtedy gdy pierwszy oszust napotkal pierwszego glupca.

  Remter,  09/11/2016

@miro von kässelbach: Oszust musiał widzieć swój własny cel... przyznasz, iż bez bez celu nie ma działania i oddziaływania... cel to inaczej zainspirowana akcja i przewidziana reakcja ...

@Remter: Om Kristus fanns på jorden nu, så är det en sak han inte skulle vara: kristen...Mark Twain

  Remter,  10/11/2016

@zakrawarski: Bardzo mało jest tych, którzy rozumieją wypowiedź o tym kim w naszym życiu jest Jeshua . Jeshua jest drzwiami do świadomości na różnych poziomach... natomiast religie zamykają te drzwi przed każdym , kto pragnie je przekroczyć... ten wywiad jest ciekawy https://www.youtube.com/watch?(...)mJ_HU-4

@Remter: Katolicyzm wymyślił cesarz Konstantyn w 3 wieku. Wtedy był pierwszy papież itd.
.

  Remter,  12/11/2016

@Koriolan: Tą myśl podsunęli mu żydowscy rabini, którzy rozwiązali problem panowania Cesarstwa Rzymskiego poprzez sadzanie na tronie papieża, którego zadaniem było zniewalanie intelektu ludzkiego. Konstantyn nie widział celu tych rabinów po co to czynią ? Dzisiaj już jest widoczny. Analogia upadku Cesarstwa Rzymskiego ma dzisiejsze odzwierciedlenie w upadku komuny, która się już nie podniesie ...

  Koriolan,  12/11/2016

@Remter: ech ...
Może i Watykan upadnie i się nie podniesie ?
.
Świat jest taki ciekawy :-)))

  Remter,  12/11/2016

@Koriolan: Upadnie w czasie upadku waluty światowej... a zniszczą go ci, którzy go popierali, czyli rządy państw...

@Koriolan: Jesli nawet Vatykan padnie to i tak to nie dotyczy Polski dzieki budowlom
Rydzyka, w Licheniu, Swiatyni Opatrznosci Boze w Wilanowie przy ktorej otwarciu Nycz powiedzial
"otwieramy i budujemy dalej" A dzieki znanej ofiarnosci Polakow mamy teraz sznse
przejac przewodnictwo Katolicyzmu na swiecie. Widzac przepych budowli w Wilanowie
oraz swite reprezentantow mo ...  wyświetl więcej

  Koriolan,  12/11/2016

@zakrawarski: to samo co wtedy :
"Zajebac go .....
Ale nie naszymi rękami - mogą być Polacy".

@Remter: Jest w biblii taka przepowiednia dotyczące 'wszetecznicy babilonskiej'. Spełni się przy założeniu, że to Vatykan. Ja przyjmuję, że jest ...

Kolejna porcja gorzkiej do bölu prawdy drogi Szymonie, cenne sa te chwile refleksji po kazdym z twoich postöw. Pozdrawiam cie serdecznie möj Mentorze i zdrowia zycze.

@miro von kässelbach: I na wzajem moja bratnia duszo!

  Koriolan,  12/11/2016

Sprawiedliwość ...
To odwrocone pojęcie jak pisała to REMTER i ja w swoich artach o odwroconym do gory nagami swiecie.
Jest coś takiego jak sprawiedliwość boska ... Ale prawie nikt tego nie widział :-)))

  Remter,  12/11/2016

@Koriolan: Aby człowiek przejrzał na oczy wystarczy próbować go zakodować w innym prawie moralnym, niż to, które mu wyznacza sumienie .... dzisiaj sprawdza się na naszych oczach rozpoznanie dwóch rodów żyjących na ziemi, o których Biblia wspomina w Księdze Rodzaju.

  Koriolan,  14/11/2016

@Remter: nie wiedziałem o takim sposobie. Brzmi fajnie. Wtedy człowiek musi budzić w sobie analizy, syntezy, porownania i wnioskowania.
Tylko jak go zachęcić do zmiany systemu moralnego. Często sam opis innego systemu już powoduje wycofanie z rozmowy. Często też ludzie boją się kontaktów jesli czuja, że ktoś ma inny system moralny.
.
Cóż ja właśnie czytam D.Reeda o syjonie.
Ciekawe książka :-)))

  nse,  15/11/2016

@Remter: "Aby człowiek przejrzał na oczy wystarczy próbować go zakodować w innym prawie moralnym, niż to, które mu wyznacza sumienie ...." ... a jeśli się szarpie to pozwolić by sobie nabijał guzy swoją własną głupotą, wtedy zacznie się modlić o przeprogramowanie i oby o to przeprogramowanie modlił się do kompetentnej instancji ;)
Historia rozwoju technologi IT, wskazuje na wiele błędów kon ...  wyświetl więcej

@Mariusz Kajstura: To ciekawe drążenie problemu,czy myłbyś to rozwinąć w swoim artykule?

  nse,  18/11/2016

@Szymon Bachir: Nie umie pisać artykułów, ale możemy o tym pogadać na przykładzie działania eioby, której konstrukcja jest również oparta na bazach rozproszonych :)
Inaczej się ogląda funkcjonowanie rzeczywistości patrząc na nią z perspektywy praw fizyki, a inaczej jeśli się na nią patrzy z perspektywy przepływu informacji ...Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska