Login lub e-mail Hasło   

Czym jest OOBE?

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://www.bliskoprawdy.pl/index.php/poz(...)st-oobe
Zjawisko OOBE polega na świadomym opuszczeniu ciała fizycznego, ciałem astralnym bez śmierci tego pierwszego z możliwością powrotu do niego w każdej chwili.
Wyświetlenia: 544 Zamieszczono 03/12/2016

Czym jest OOBE?

OOBE jest to skrót angielskiego pojęcia "Out of the Body Experience" co w przekładzie na polski oznacza "doświadczenie poza ciałem". Zjawisko OOBE polega na świadomym opuszczeniu ciała fizycznego, ciałem astralnym bez śmierci tego pierwszego z możliwością powrotu do niego w każdej chwili. Eksterioryzacja (bo tak też nazywa się wyjście świadomości poza ciało fizyczne) wcale nie jest nowym zjawiskiem, znane jest już ono od jakiegoś czasu. Często słyszy się także termin spontaniczne obe. Czym jest takie spontaniczne obe? Jest to normalny stan bycia poza ciałem tyle, że uzyskany przez przypadek. Zachodzi ono samoistnie bez naszej wiedzy - w pewnych warunkach, lecz nadal z utrzymaniem świadomości przez „eksplorującego”. Najczęściej (choć nie zawsze) osoba, która go doświadcza ma jakieś problemy z ciałem fizycznym np. choroba.

Ciało astralne – ten zwrot dziwnie brzmi prawda? Jak z filmów lub bajek fantastycznych. Mówiąc o ciele astralnym zwane jest ono różnie, nie którzy mówią na nie dusza kolejni „wewnętrzne JA” a jeszcze inni ciało emocjonalne.

Wszystkie wersje są poprawne nie ma to większego znaczenia. Każdy kto interesuje się zjawiskiem powinien odkrywać je dla siebie, dla swoich własnych potrzeb. Obe nie powinno być traktowane jako dobra zabawa czy lekarstwo na nudę. Owszem poza ciałem można „dobrze się bawić” ale to nie powinien być Wasz główny cel dla, którego chcecie opuścić ciało fizyczne.

Jeśli doświadczyliście już wcześniej eksterioryzacji na pewno chcieliście się natychmiast z kimś tymi informacjami podzielić. Nie wszyscy wierzą jednak w autentyczność tego zjawiska. Nie którzy twierdzą, że jest to tylko zwykły sen, nasza „chora wyobraźnia” lub wędrówka po umyśle. Dlatego tak jak z większością zjawisk w ezoteryce należy uważać na to, komu mówi się o takich rzeczach, aby uniknąć wszelkiego rodzaju nieporozumień, publicznych wyśmiań lub krzywego spojrzenia Twoich znajomych. Wyjście poza ciało zachodzi na granicy dwóch światów: tego, w którym znajdujesz się obecnie czyli fizycznego oraz astralnego. Po wyjściu nasze ciało emocjonalne jest tak blisko świata fizycznego, że jesteśmy w stanie go postrzegać. Ktoś zapyta: „co można robić będąc poza ciałem?” lub „po co wychodzić poza ciało”. Jeśli chodzi o możliwości jakie daje eksterioryzacja to lista możliwości jest ogromna. Poza ciałem możemy latać, przemieszczać się na niewyobrażalne odległości, odwiedzać znajomych - nawet tych mieszkających po drugiej stronie globu, porozumieć się z drugim podróżnikiem astralnym, z osobami zmarłymi a także z innymi istotami. Możemy udać się w każde miejsce, o którym mamy jakiekolwiek pojęcie i znajduje się ono w granicach naszego ludzkiego postrzegania np. na inną planetę, zwiedzić kosmos a także miejsca, które odkryjemy podczas bycia poza ciałem.

Będąc poza ciałem możemy również porozumieć się z podświadomością innego człowieka ze świata fizycznego, widzieć przyszłość lub przeszłość oraz się tam udać. Możliwe jest także opuszczenie przez nas pogranicza światów i przenieść się do astrala, lub do innych wyższych bardziej subtelnych światów. Poza ciałem wszystkie doznania są równie rzeczywiste a nawet bardziej niż w naszym fizycznym świecie np. seks astralny, który możemy odbyć.

Jeśli chodzi zaś o pytanie „po co wychodzić z ciała” myślę, że na to pytanie każdy z Was powinien odpowiedzieć sobie sam, zaznaczę tylko, że doznanie świadomego wyjścia poza ciało „ściągnie kajdany z Waszych rąk, które macie w tej chwili założone”. Będąc poza ciałem dowiemy się wielu nowych rzeczy, których normalnie nie moglibyśmy się dowiedzieć. Otrzymamy odpowiedzi na wiele nurtujących nas pytań. Przestaniemy bać się śmierci a także będziemy mieli szansę potwierdzić swoje wierzenia religijne. Dzięki OOBE nauczysz się pracy z energią i będziesz czuł się szczęśliwy, ale przede wszystkim poczujesz smak prawdziwej, ogromnej MIŁOŚCI i WOLNOŚCI, która tam panuje...

więcej informacji znajdziesz na portalu: http://www.bliskoprawdy.pl

Podobne artykuły


19
komentarze: 10 | wyświetlenia: 1811
55
komentarze: 98 | wyświetlenia: 129497
31
komentarze: 21 | wyświetlenia: 6331
19
komentarze: 11 | wyświetlenia: 1355
19
komentarze: 33 | wyświetlenia: 3570
11
komentarze: 3 | wyświetlenia: 9880
10
komentarze: 8 | wyświetlenia: 1324
9
komentarze: 2 | wyświetlenia: 12477
29
komentarze: 6 | wyświetlenia: 5439
8
komentarze: 6 | wyświetlenia: 5626
9
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1450
26
komentarze: 10 | wyświetlenia: 13784
14
komentarze: 12 | wyświetlenia: 17135
 
Autor
ArtykułZawsze mnie fascynowało czy ktoś może w przyszłości zobaczyć szóstkę w totka ?Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska