Login lub e-mail Hasło   

Co mam w środku?

Źródło: www.tinybop.com Pamiętacie emocje towarzyszące rozkręcaniu każdej zabawki, żeby zobaczyć, z czego jest zbudowana? Albo popsute budziki, których po opera...
Wyświetlenia: 338 Zamieszczono 04/12/2016

 

 

 

 
Co mam w środku?
Źródło: www.tinybop.com

Pamiętacie emocje towarzyszące rozkręcaniu każdej zabawki, żeby zobaczyć, z czego jest zbudowana? Albo popsute budziki, których po operacji otwarcia i grzebania we wnętrznościach nie sposób było na nowo złożyć, bo zawsze jakaś część wturlała się pod szafę?  Nie wszystko da się rozkręcić, ale wszędzie chciałoby się zajrzeć. A im bardziej miejsce niedostępne, tym bardziej fascynujące. Dziś zaglądamy do wnętrza ludzkiego ciała.

Serce bije rytmicznie, płuca ze świstem wciągają tlen, a w jelitach coś bulgocze. Chcecie obejrzeć szkielet? Zajrzeć do wnętrza oka? Wrzucić coś do żołądka i zobaczyć, gdzie właściwie to całe jedzenie znika? Proszę bardzo! Ryciny w atlasach anatomicznych były fascynujące i tajemnicze, ale interaktywna lekcja biologii to już zupełny odjazd.

Aplikacja The Human Body została wymyślona dla dzieci, ale obudzi instynkt badacza w każdym. Nareszcie można dokładnie obejrzeć mięśnie i nerwy, zajrzeć do komory serca, a nawet bezkarnie pomajstrować w mózgu. Skomplikowany mechanizm ludzkiego ciała rozłożony na czynniki pierwsze pozwala prześledzić pracę poszczególnych układów i narządów i zobaczyć (oraz usłyszeć!), jak to właściwie działa. Interaktywne animacje wciągają niczym najlepsza gra przygodowa i pozwalają eksplorować te części ciała, które aktualnie małoletnich badaczy najbardziej interesują. Dziś ucho, jutro układ krwionośny.

Zabawa z The Human Body daje odpowiedź na wiele pytań, nurtujących małych i dużych odkrywców, i zmusza do zadawania kolejnych, bo apetyt rośnie w miarę jedzenia. Nie każdy badacz wyrośnie na chirurga, ale każdy kiedyś zastanawiał się, co właściwie ma w środku. Teraz może się o tym przekonać bez rozkręcania.

Aplikacja The Human Body do ściągnięcia tutaj.

Podobne artykuły


11
komentarze: 172 | wyświetlenia: 387
10
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1059
10
komentarze: 14 | wyświetlenia: 1543
6
komentarze: 48 | wyświetlenia: 590
6
komentarze: 55 | wyświetlenia: 2273
5
komentarze: 62 | wyświetlenia: 959
124
komentarze: 52 | wyświetlenia: 141690
118
komentarze: 23 | wyświetlenia: 239185
91
komentarze: 20 | wyświetlenia: 110655
90
komentarze: 29 | wyświetlenia: 122078
 
Autor
Dodał do zasobów: milord36
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska