Login lub e-mail Hasło   

A co jeśli niewinni...

Praca z polskiego, dostałam za nią 4- Inspirowanie słowami Agarhy Christie zapisanymi poniżej.Pani napisała, że gubiło sens. Napiszcie mi, co myślicie.
Wyświetlenia: 411 Zamieszczono 05/12/2016

"Przerażające, ale  niewinni właśnie nikogo nie obchodzą..." Te słowa sprawiły, że zaczynamy inaczej patrzeć na niewinnych.

1. Wina niewinnych.

2. Zainteresowanie winnymi.

3. Zainteresowanie osobami związanymi ze sprawą.

4. Zainteresowanie policją lub detektywem.

Rozwinięcie punktu 1:

Wina niewinnych. Brzmi absurdalnie, ale pisząc ten artykuł chciałam uwzględnić, że nawet niewinny (z pozoru) mógł, a nawet musiał zawinić w taki czy inny sposób. Zazwyczaj, kiedy odkrywamy winnego oraz jego motywy, niewinni przestają kogokolwiek obchodzić. Ważny jest wtedy tylko winny i ofiary. A przecież każdy niewinny lub podejrzany musiał się jakoś przyczynić, skoro został wpisany w grono z pozoru winnych.

Opinie sławnych osób:

"To jakaś bzdura! Doszukiwanie się winy u niewinnych jest bez sensu."

"A co, jeśli po znalezieniu winnego niewinni przestają się kryć ze swoim przyczynieniem do sprawy?"

"Artykuł sprawił, że zacząłem inaczej na to wszystko patrzeć."

Mój komentarz:

"Przerażające, ale niewinni własnie nikogo nie obchodzą..." Słowa te zainspirowały mnie do napisania artykułu na ten temat. Myślę, że po jego przeczytaniu wszyscy znają pełny tytuł. Jakże jest on tajemniczy i inspirujący zarazem. "A co, jeśli niewinni są właśnie winni...?"

Podobne artykuły


14
komentarze: 2 | wyświetlenia: 860
14
komentarze: 11 | wyświetlenia: 919
14
komentarze: 8 | wyświetlenia: 336
13
komentarze: 105 | wyświetlenia: 219
13
komentarze: 0 | wyświetlenia: 931
12
komentarze: 6 | wyświetlenia: 1796
12
komentarze: 1 | wyświetlenia: 394
12
komentarze: 12 | wyświetlenia: 691
12
komentarze: 18 | wyświetlenia: 1529
11
komentarze: 298 | wyświetlenia: 387
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 957
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 462
11
komentarze: 4 | wyświetlenia: 385
11
komentarze: 9 | wyświetlenia: 870
10
komentarze: 10 | wyświetlenia: 638
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Za krótki tekst. To jedno. Interesujące spojrzenie na temat, ale nie wyjaśnione. To dwa. Tekst nie mówi o niewinnych, a raczej o podejrzanych? Jeśli to o kryminałach. Ostatnio oglądałem film "Pociąg na zachód" na YouTube, wszyscy bohaterowie są jakby zwykłymi nieważnymi ludźmi. A pociąg musi dojechać. A jakie super dialogi, pokazujące osobowość. Film mnie wciągnął i czytając ten tekst, miałbym zda ...  wyświetl więcej

@Janusz Nitkiewicz: Ciężko mówić o za krótkim tekście. Pani sama wyznaczyła tyle miejsca, a ja i tak napisałam więcej, niż wyznaczyła. W kilku linijkach ciężko przedstawić spojrzenie na temat i je wyjaśnić, ale dzięki za komentarz! Następnym razem zwrócę na to uwagę. Chociaż ja i tak jestem zdania, że niewinni są mało ważni po odkryciu sprawcy, ale to moje zdanie i szanuję Twoją opinię. :D

@Malunkowa: Aha, ale dlaczego niewinni są mało ważni? I dla kogo są oni mało ważni? Tego w tym tekście nie ma. Domyślam się, że dla detektywa, sądu, bo ci niewinni, to będą najwyżej świadkami w sądzie, ale w książce to detektyw wszystko odkrywa wcześniej sam i wyjawia czytelnikowi, to w finale zostaje winny, a przed nim sąd i bohater, który go złapał. Taka konwencja typowego kryminału.

@Janusz Nitkiewicz: Ja rozumiem, że artykuł jako artykuł jest za krótki i nie wyjaśniony, ale trzymam się tego, że została wyznaczona za mała ilość miejsca. To była wydrukowana karta, a nie, że pani powiedziała, ile ma być zapisane. Ale rozumiem już, że jako artykuł za krótkie. Dzięki za odpowiedź!Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska