Login lub e-mail Hasło   

Jak Vatykan kolonizował Polskę cz II

XI w. – Papież Grzegorz VII dekretuje, że tylko papieże są zdolni do wybierania i kwestionowania cesarzy, królów, majątków.Mogą dawać i odbierać państwa i wszelkie bogactwa
Wyświetlenia: 447 Zamieszczono 09/12/2016
1226 r. - książę mazowiecki Konrad zaprosił, za namową Jadwigi Śląskiej, Zakon Krzyżacki NMP zwany także maryjnym Zakonem Niemieckim, na swoje ziemie, przyznając mu w 1228 roku w dzierżawę ziemię chełmińską oraz ziemię michałowską. Konrad zachował jednak całość swoich prerogatyw książęcych. Ziemia chełmińskia i michałowska stanowiła dla zakonu bazę do rozpoczęcia walk z plemionami Prusów, które rzekomo zagrażały północnym rubieżom Mazowsza, a w rzeczywistości nie chciały się dać schrystianizować. Powstaje państwo zakonne krzyżaków czyli Prusy Zakonne. 
......
1230-1249 r. - Zakon Krzyżacki, dzięki stale napływającemu wsparciu i posiłkom przysyłanym przez Fryderyka II, całkowicie zajął i spacyfikował dawne tereny Prusów aż do rzeki Pasłęki (Pomezania). System walki Krzyżaków to stopniowe eliminowanie rozproszonych "gniazd oporu" Prusów i umacnianie zdobytej władzy terrorem z systemu błyskawicznie budowanych fortyfikacji.
......
1260 r. - wybuchło dobrze zorganizowane II powstanie Prusów pod wodzą Herkusa Monte, które zakończyło się niemal sukcesem, jednak ponowne, szybkie wsparcie cesarza rzymskiego dla zakonu oraz sprawdzona technika budowania twierdz i stosowanie terroru spowodowała, że w 1283 roku powstanie upadło. Przywódca został pojmany przez katolickich Krzyżaków i powieszony, a Prusowie wycięci w pień w wielkich rzeziach lub zamienieni w niewolników. Szacunkowo wymordowano kilkaset tysięcy Prusaków. 
......
1283-1325 rok - Krzyżacy 75 razy wtargnęli na Żmudź, Litwę i Ruś Czarną. Litwini odpowiedzieli 44 atakami na ziemie zakonu w Prusach i Inflantach. W wyniku konfliktu pogranicze żmudzkie uległo wyludnieniu, ale Żmudzi nie udało się Krzyżakom podbić. Ilości wymordowanych doprawdy trudno zliczyć. 
......
1308 r. - własnymi siłami Zakon Krzyżacki NMP zajął i okupował bezprawnie Pomorze Gdańskie, co wywołało protest Władysława Łokietka i pozwanie przed sąd papieski w Inowrocławiu, który 10 lutego 1321 roku nakazał zakonowi zwrot Pomorza, do którego jednak wyroku zakon się nie zastosował. 
......
1327 r. - niemiecki Zakon Krzyżacki NMP zaatakował Kujawy oraz Wielkopolskę, przeprowadzając wiele łupieżczych najazdów, terroryzując mieszkańców, paląc wsie i mordując ludność. Wtedy stoczono w 1331 roku nierozstrzygniętą bitwę pod Płowcami, która mimo że nie zmusiła zakonu do oddania Pomorza, obaliła mit, o niezwyciężonych Krzyżakach i niezwyciężonej Maryji.
......
1403 r. – „Mateusz z Krakowa, (…) po półrocznym pobycie w Rzymie, pisał swój nadzwyczaj ostry traktat „O nieporządkach Kościoła rzymskiego”.
......
1521-1525 rok - upadek krzyżackiego państwa zakonnego, przejście wielkiego mistrza zakonu na luteranizm, przeniesienie siedziby zakonu do  zamku Mergentheim w Wirtembergii. Zakon staje się wspólnotą trzech wyznań po przejściu cześci braci na luteranizm i kalwinizm. Wielki mistrz musi być jednak katolikiem. Zakon w XVI wieku stał się ideową i militarną siłą Rzeszy Niemieckiej, a trzy wyznania silnie współpracują dla potęgi Niemiec stając się maryjnym Zakonem Niemieckim NMP
......
1561 r. — król Zygmunt August nakazał władzom miejskim oddawać pod sąd kościelny wszystkich innowierców. 
......
1574 r. — biskup Stanisław Karnkowski sprowadza jezuitów do Kalisza i Poznania w celu walki z innowiercami w Wielkopolsce. 
......
1580 r. — pierwsze w Kaliszu procesy o czary - Barbara z Radomia skazana na spalenie żywcem. 
......
XVII w. - Eskalacja polskich procesów o czary przypada na ten wiek kontrreformacji. W samej Wielkopolsce i w okolicach stosy płonęły często w Rydzynie, Tomyślu, Bedlewie, Opalenicy, Srocku, Trzemesznie, Witkowie, Wągrowcu, Poznaniu, Zbąszyniu. 
......
1615 r. - Trybunał inkwizycyjny zabrania głoszenia naukowej teorii heliocentrycznej Mikołaja Kopernika. Utrzymuje, że ziemia jest płaska i stanowi centrum Wszechświata wokół którego wszystko krąży
......
1616 r. — spalenie znachorki Reginy ze Stawiszyna, za czary i leczenie ludzi z chorób oraz wyznawanie dawnych bogów słowiańskich. 
......
1620 r. — szantaż wobec pewnego mieszczanina z Kalisza, że jeśli w ciągu 2 tygodni nie przejdzie z protestantyzmu na katolicyzm zostanie wygnany z miasta. 
......
1648 r. - Na fali antysemityzmu, wymordowano w Polsce około 200.000 Żydów. Tak, dwieście tysięcy wyznawców religii Mojżeszowej i narodowości żydowskiej! Był to taki jednorazowy mord czyszczący Polskę z Żydów, taki Holocaust o którym historia nie powinna zapominać. 
......
1670 rok - Barbara Królka, mieszkanka Wizny lub najbliższych okolic, oskarżona o bycie czarownicą i spalona na stosie przez tamtejszego burmistrza dekretem sądu wójtowskiego zapisanym w łomżyńskiej księdze miejskiej z roku 1670 nr 15 fol. 143-144. Barbara Królka była oskarżona o rzucenie czarów na poborcę ziemi wiskiej, Wacława Jeziorkowskiego i jego rodzinę. Przypisywano jej: oczarowanie Zygmunta Augusta, spowodowanie śmierci królowych: Elżbiety Habsburżanki (1545) i Barbary Radziwiłłówny (1551) oraz przyniesienie do Łomży morowej zarazy, która w 1624 roku w ciągu 2 miesięcy spowodowała śmierć 5021 mieszkańców. 
......
1690 - lincz oskarżonych o czary w Gnieźnie, których sąd chciał uniewinnić. Wściekli wyznawcy katolicyzmu doprowadzili do rozruchów, gdy sąd odmówił skazania oskarżanych o czary. Ludność podburzona przez księży doprowadziła do rozruchów oraz samosądów, zarówno na oskarżonych jak i ich rodzinach.  
......

1749 rok - Walentyn hrabia Potocki, znany także jako Abraham ben Abraham (ur. około 1720,) to jedyny polski arystokrata, który oficjalnie zmienił wyznanie z katolicyzmu powracając na judaizm. W tradycji żydowskiej uznawany jest za męczennika za wiarę - zginął spalony żywcem na stosie 24 maja

1749 w Wilnie. Herbarze arystokratyczne na polecenie Kościoła wymazały nawet jego metrykę urodzenia, nie tylko status arystokraty. 

......

1775 r. - W Polsce w Doruchowie k. Ostrzeszowa odbył się proces 14-tu czarownic. Trzy z nich zmarły zakatowane podczas bestialskich tortur, resztę zaś spalono na stosie w obecności kilku tysięcy bezmyślnych katolickich gapiów. Szczegółową relację naocznego świadka tego procesu oraz tortur i egzekucji tych niewinnych kobiet (takiego określenia wobec nich używał w swojej relacji autor) wydrukowano w 1835 roku w gazecie "Przyjaciel Ludu" (nr 16, 17 i 18). Józef Siemek w książce "Śladami Klątwy" informuje, iż "wiadomość o tej zbrodni zmobilizowała co śmielsze i uczciwsze umysły do walki z pokutującymi tak długo upiorami średniowiecza. W wyniku tego na najbliższym Sejmie w roku 1776 podjęta została uchwała, która zabraniała sądom stosować tortury i rozpatrywać sprawy o czary". 

Podobne artykuły


17
komentarze: 8 | wyświetlenia: 33975
7
komentarze: 0 | wyświetlenia: 910
6
komentarze: 0 | wyświetlenia: 33143
74
komentarze: 26 | wyświetlenia: 9350
61
komentarze: 60 | wyświetlenia: 7875
44
komentarze: 38 | wyświetlenia: 6148
42
komentarze: 23 | wyświetlenia: 3779
34
komentarze: 26 | wyświetlenia: 2953
32
komentarze: 53 | wyświetlenia: 4734
29
komentarze: 51 | wyświetlenia: 4332
28
komentarze: 10 | wyświetlenia: 8090
26
komentarze: 15 | wyświetlenia: 2313
25
komentarze: 18 | wyświetlenia: 5294
 
Autor
ArtykułHolokaust Słowian trwa nadal... Teraz oprócz indoktrynacji religijnej mamy jeszcze chemię w pożywieniu, metale ciężkie w szczepionkach i chemtrails, by nas szybciej szlag trafił... Że nie wspomnę o zmasowanych wysiłkach NWO i naszych po kolei z nimi współpracujących rządów...

A 1410 r ?
Czyli pogrom zakonu Marii matki Jezusa ?

@Koriolan: Art podaje fakty kiedy to bandyci z kk lub z innych "swietych" ugrupowan
zadawali Polsce bolesne ciosy.
W 1410 pod Grunwaldem to Polacy wraz z Litwinami utarli im te swiete pyski !
Dobrze, ze jestes,czytasz. myslisz, obserwujesz, krytykujesz i serwujesz ;
Kieliszkujesz ?

  Koriolan,  16/12/2016

@zakrawarski: ano tak ... wtedy my im.
Nie podaje się, że tak Słowianie walczyli o religię. Historyk tylko powiedział, że coś się działo ...
.
Nie nie piję. Tak mi to słabo idzie, że butelka piwa trzy dni stoi. Ostatnią to córka wypila. .. Ale tylko do połowy. Resztę ja musiałem dokończyć. Szkoda mi było wylewać :-)))
Nie wiem ... chyba tylko latem piwo smakuje. Teraz to jakiś likierek by się przydał :-)))

@Koriolan: Z tym piwem w lato a likierkiem teraz to trafiles w ten sam punkt co ja.
Ja podobnie stosuje cos pod nazwa Disaronno ....z braku wisniowki !
Googla po Disaronno....probowalem zalaczyc foto ale nie udalo sie, czteroboczna flaszka.
Na zdrowie !

@Koriolan: Warto dodac, ze 1410 Litwini ktorzy zabili von Jungingena nie byli jeszcze ochrzczeni.
Byli tam jeszcze tatarzy i inni innowiercy ktorzy ukatrupili rycerzy "przenajswietrzej panienki"
Ale o tym ze ona byla przenajswietrza ustalili spryciarze z kk w...
431 r. - Sobór w Efezie przyjmuje zasadę wiary w boską naturę Jezusa i uznaje Marię za "Bożą Rodzicielkę".

  Koriolan,  16/12/2016

@zakrawarski: Wiem, że to słudzy vatykanu zrobili kuku Jezusowi i Miriam. To są potomkowie faryzeuszy. Zresztą w biblii pisze, że Jezus miał braci i siostry, no to słudzy vatykanu piszą ... że to CIOTECZNI :-)))
Kurewsko sprytnie się wywijaja ...
No ale może wkrótce przyjdzie na nich czas ?
.
Ja w wyniku rozmowy kupiłem krupnik pigwówke. Dobry i nie tak przeraźliwie słodki :-)))

@Koriolan: U moich tubylcow z polskich specjalow to tylko wyborowa lub cos o nazwie dworek.
Likierow....niet.....a szkoda.

  Koriolan,  16/12/2016

@zakrawarski: tak naprawde to polskie kolorowe nie są dobre. Super są czyste. Te zna świat :-)))
.
Ja po prostu nie lubię czystej. Jak już to z colą :-)))
Ale to nic nie szkodzi. Lepiej żeby inne narody znały nas np z pianistów :-)))
Niz z wódki :-)))

@Koriolan: Znow trafiasz w ten sam punkt co ja.
Jesli juz cos wobole "wlewam w siebie" to zmieszane z cola.
Z pianistami nie mozna wyrazic tego lepiej.
Mialem ten cudowny problem w domu !
Jest tego setki na Youtube.
Kilar pisal dla niego....jest na Youtube.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska