Login lub e-mail Hasło   

Gdzie można nauczyć się jeździć na nartach w Szklarskiej Porębie?

Szklarska Poręba to miasteczko położone w Karkonoszach. Nad miastem jest góra Szrenica( 1362 m npm). Ukształtowanie terenu pozwoliło na rozwojem narciarstwa zjazdowego.
Wyświetlenia: 451 Zamieszczono 11/12/2016

Szrenica to góra, która została zagospodarowana i przygotowana dla tych, którzy lubią „ białe szaleństwo”. Spowodowało to wzrost Szklarskiej Poręby w rankingach ośrodków narciarskich dając jej pierwsze miejsce w polskim paśmie Karkonoszy. Jest też uważana za jeden z największych w Sudetach. Sukces SKI ARENY SZRENICA to zespół wielu składowych elementów tj: trasy zjazdowe, wyciągi narciarskie, linowe koleje krzesełkowe, wypożyczalnie sprzętu narciarskiego, szkoły nauki jazdy na nartach czy obiekty gastronomiczne.

Ski Arena Szrenica posiada 5 tras zjazdowych, które łącznie mają 12km. Od paru lat są one dośnieżane, co sprawia iż narciarze mogą zawsze liczyć na dogodne warunki do szusowania. Ponadto trasy te są zróżnicowane pod względem długości, szerokości, nachylenia czy różnicy poziomów. Trasy te są przystosowane dla osób o różnym poziomie umiejętności narciarskich. Można by rzec „ Dla każdego coś miłego”.

Najtrudniejszą trasą zjazdową jest FIS, który ze względu na nachylenie stoku w niektórych miejscach nawet o 50% nazywana jest często ŚCIANĄ. Ma ona 2000 m długości. Jest to bardzo trudna trasa, która polecana jest tylko doświadczonym narciarzom. Kolejną trasą zasługującą na uwagę jest LOLOBRYGIDA, która ma 4400 m długości, co czyni ją najdłuższą nartostradą na Szrenicy. Jest ona zaliczana również do trudnych dróg zjazdowych. Nartostrada ŚNIEŻYNKA także znajduję się w tej grupie trudności natomiast różni się długością zjazdu gdyż jest prawie o połowę krótsza niż jej poprzedniczka i ma 2080 m. Do łatwych stoków zaliczany jest PUCHATEK, który ma długość 1470 m. Jego średnie nachylenie wynosi 12% a największe 27%. Ponadto PUCHATEK zachęca amatorów białego szaleństwa do spędzania czasu na stoku oferując im nocne jazdy na nartach aż do godziny 22.00. Ski Arena Szrenica daje również do dyspozycji stok slalomowy który nosi nazwę HALA SZRENICKA i ma 650 m.

W Szklarskiej Porębie na Szrenicy na narciarzy czekają koleje linowe i wyciągi narciarskie, które pozwalają na szybki wjazd na trasę zjazdową. Miłośnicy białego szaleństwa mogą korzystać z kolejki linowej „Karkonosz-Express” posiadającej aż 6-osobową kanapę, także z „Szrenicy” I i II sekcji, które posiadają 2 krzesełka. Wyciągi narciarskie jakie znajdują się na Szrenicy to Ściana, Hala Szrenicka i Świąteczny Kamień, które posiadają co najmniej 2 orczyki. Dla dzieci przeznaczony jest Baby Lift z jednym zaczepem.

Ski Arena Szrenica to również miejsce gdzie można nauczyć się jeździć na nartach. Szkoła narciarska jest doskonałym wyborem dla osób, które nigdy wcześniej nie szusowały po stoku. Wykwalifikowani instruktorzy nauczą nas wszystkiego co jest niezbędne do samodzielnej jazdy na nartach. Podpowiedzą jak najlepiej ubrać się na zajęcia, czy podpowiedzą jakie wybrać narty a także pomogą w ich prawidłowym zamocowaniu. Ponadto szkoła narciarska posiada w ofercie zajęcie grupowe jak i indywidualne a także przedszkole narciarskie. Zajęcia dla naszych milusińskich odbywają się w zróżnicowanych wiekowo grupach, dlatego też nie ma obawy że nasza pociecha zostanie zasłonięta przez starszego ucznia. Takie przedszkola narciarskie oferują szkolenie narciarskie, opiekę nad dzieckiem a także transport na zajęcia, które prowadzone są w formie zabawy. Szkoła narciarska podczas prowadzenia zajęć stosuje aktualne wytyczne i program PZN, a także uczy jak bezpiecznie zachowywać się na stoku.

Ski Arena Szrenica to doskonałe miejsce w Szklarskiej Porębie do nauki jazdy na nartach. Na jej stokach można spotkać wiele szkół narciarskich, które zazwyczaj wyróżniają się różnymi kolorami koszulek. Prowadzą one zajęcia aktywności na świeżymi powietrzu mające na celu nauczenie kursantów nauki jazdy na nartach. Wykwalifikowani instruktorzy w profesjonalny sposób przekazują swoją wiedzę uczniom, tak aby mogli oni wykorzystać ją później w samodzielnym szusowaniu. Opowiadają w jaki sposób zachowywać się na stoku podczas różnych sytuacji tak aby każdy miłośnik białego szaleństwa był bezpieczny. Szkółka narciarska daje również możliwość nauki jazdy na nartach małym dzieciom. Sprawia to iż nawet najmłodsi mogą być amatorami białego szaleństwa.

Podobne artykuły


11
komentarze: 172 | wyświetlenia: 386
10
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1057
10
komentarze: 14 | wyświetlenia: 1541
6
komentarze: 48 | wyświetlenia: 587
6
komentarze: 55 | wyświetlenia: 2260
5
komentarze: 62 | wyświetlenia: 955
124
komentarze: 52 | wyświetlenia: 141686
118
komentarze: 23 | wyświetlenia: 239165
91
komentarze: 20 | wyświetlenia: 110618
90
komentarze: 29 | wyświetlenia: 122078
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska