Login lub e-mail Hasło   

Fundacja oszusta i notorycznego fałszerza przeprowadzi audyt warszawskiej rep..

Szok! Fundacja oszusta i notorycznego fałszerza na zlecenie H. Gronkiewicz-Waltz za 780 tys. zł przeprowadzi audyt warszawskiej reprywatyzacji? foto: Lukas Varhol (Wikipedia...
Wyświetlenia: 376 Zamieszczono 13/12/2016

 Szok! Fundacja oszusta i notorycznego fałszerza na zlecenie H. Gronkiewicz-Waltz za 780 tys. zł przeprowadzi audyt warszawskiej reprywatyzacji?

foto: Lukas Varhol (Wikipedia / CC by SA 3.0)

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz ogłosiła niedawno, że dokona niezależnego audytu warszawskiej reprywatyzacji. W tym celu ogłosiła przetarg. Najlepszą pod względem ceny ofertę złożyła Fundacja Ochrony Żydowskiego Dziedzictwa Intelektualnego i Gospodarczego "Jekke", która przez miesiąc ma ocenić czy w ciągu 26 lat reprywatyzacji doszło do nieprawidłowości. Ich cena to 780 tys. zł. Problem w tym, że prezesem Fundacji "Jekke" jest Noah Rosenkranz vel Mariusz K. - znany oszust, notoryczny fałszerz i hochsztapler (sic!).

         


            

- "To się wymyka poczuciu rzeczywistości!" - czytamy na facebookowym profilu "Miasto jest Nasze". Trudno nie zgodzić się z takim stwierdzeniem. Najlepszą ofertę pod względem ceny w ogłoszonym przez Hanne Gronkiewicz-Waltz przetargu na wykonanie niezależnego audytu reprywatyzacji warszawskich nieruchomości złożyła Fundacja Ochrony Żydowskiego Dziedzictwa Intelektualnego i Gospodarczego "Jekke". Zgodnie ze złożoną ofertą - w ciągu jednego miesiąca ma ona określić czy w ciągu 26 lat reprywatyzacji w Warszawie doszło do nieprawidłowości. W zamian żąda 780 tys. zł. Druga ważna oferta, która wpłynęła do stołecznego ratusza (złożona przez Kancelarie prawną Drzewiecki, Tomaszek i Wspólnicy) jest droższa od oferty Fundacji "Jekke". Ich audyt ma kosztować podatników 861 tys. zł. 

          


    

Problem w tym, że prezesem Fundacji "Jekke" jest Noah Rosenkranz vel Mariusz K. - znany oszust, hochsztapler i notoryczny fałszerz dokumentów. 

 

K. to były sędzia dyscyplinarnie wydalony z zawodu za wyłudzanie delegacji i pieniędzy na lodówkę (sic!). Był także radcą prawnym wydalonym z zawodu po stwierdzeniu fałszerstwa które pozwoliło mu na wstąpienie w szeregi prawniczej korporacji. W końcu K. - już jako Noah Rosenkranz - został wykładowcą na kilku uczelniach. Zwolniono go z hukiem, gdy wyszło na jaw, że... sfałszowował niemiecki doktorat i nieistniejącą w izraelskim systemie szkolnictwa wyższego habilitację.

Fundacja założona i kierowana przez Noah Rosenkranza złożyła najkorzystniejszą ofertę w przetargu zorganizowanym przez Hannę Gronkiewicz-Waltz.
Czy 26 lat przekrętów na reprywatyzacji warszawskich nieruchomości będzie badał oszust, notoryczny fałszerz i hochsztapler?

ps. Polecam przeczytanie tego wpisu: "Dzieje się nigdzie, czyli w Polsce..." na oficjalnym blogu fundacji "Jekke".

 

Źródło: Miasto jest Nasze (Facebook.com)
Źródło: Jak były sędzia został fałszywym wykładowcą w pięciu uczelniach? Historia oszusta jak z filmu "Konsul" (Wyborcza.pl)

Podobne artykuły


17
komentarze: 71 | wyświetlenia: 2008
17
komentarze: 50 | wyświetlenia: 1759
16
komentarze: 15 | wyświetlenia: 1165
14
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1081
14
komentarze: 15 | wyświetlenia: 1016
13
komentarze: 16 | wyświetlenia: 998
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 315
12
komentarze: 8 | wyświetlenia: 929
12
komentarze: 53 | wyświetlenia: 738
12
komentarze: 0 | wyświetlenia: 1070
11
komentarze: 92 | wyświetlenia: 598
11
komentarze: 34 | wyświetlenia: 918
 
Autor
Dodał do zasobów: milord36
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska