Login lub e-mail Hasło   

Piękny dom już od projektu

Dobre projekty domu umiejętnie godzą urodę i funkcjonalność bryły z komfortem użytkowania. Nie inaczej powinno być z materiałem do budowy nawierzchni wokół budynku.
Wyświetlenia: 298 Zamieszczono 15/12/2016

Wygodny i funkcjonalny dom to marzenie każdego inwestora. Dobrze, jeżeli projekt przywiązuje wagę nie tylko do wyglądu samego budynku czy wystroju wnętrza, ale uwzględnia również otoczenie domu. O zależności dobrego projektu i dopasowaniu nawierzchni do przydomowej przestrzeni i architektury warto przypominać nieustannie i pokazywać udane przykłady takich realizacji.

Prostota zbliża do perfekcji

Trudno dzisiaj wyobrazić sobie dom bez tarasu prowadzącego do ogrodu. A z kolei jeśli taras, to najlepiej z płytami o fakturze i kolorze naturalnego kamienia. Prosta forma płyt tarasowych Blues wpisuje się dokładnie w tą stylistykę. Ich faktura nie tylko nawiązuje do naturalnej skały, ale również zapewnia właściwą przyczepność. Kolorystyka płyt łączy się z jasną elewacją domu, ale również – na zasadzie kontrastu – współgra z ciemnymi elementami stolarki oraz ogrodową altaną.

Po prostu eleganckie

Bez względu na to czy temat dotyczy rezydencji, czy małego domu jednorodzinnego - skromność i prostota wygrywają z modnymi kiedyś fantazyjnymi wzorami na nawierzchniach. Najlepiej sprawdzają się proste, symetryczne kompozycje. Perfekcyjnie wypełnią przestrzeń o regularnych kształtach, tworząc harmonijną i ładną nawierzchnię. Geometryczne kształty szlachetnych kostek Kreta, Santorini i Malta dobrze to ilustrują. Powstałe aranżacje są proste, ale niebanalne. Domieszka naturalnych kruszyw w wierzchniej warstwie daje w efekcie wyważoną kolorystykę.

Staranność się opłaca

Świetnym przykładem mądrze zaplanowanej i zrealizowanej inwestycji jest główna nagroda w programie „Dom Marzeń” telewizji TVN. Starannie dobrane pod względem jakości i estetyki materiały budowlane, które zostały zostały wykorzystane przy budowie domu, pomogły stworzyć wspaniałą, nowoczesną rezydencję. Dom nie tylko piękny, ale również – a może przede wszystkim - użyteczny i perfekcyjne wpisany w otoczenie.

Świetnym przykładem pięknie zaprojektowanej i zrealizowanej inwestycji jest główna nagroda w programie „Dom Marzeń” telewizji TVN. W otoczeniu domu pojawiły się materiały budowlane firmy Buszrem: płukane kostki brukowe Kreta, Santorini, Malta; curlingowane (szczotkowane) płyty tarasowe Blues oraz ogrodzenie modułowe Petra System.

Fot. Blue Angels

Podobne artykuły


8
komentarze: 79 | wyświetlenia: 1214
111
komentarze: 32 | wyświetlenia: 60865
54
komentarze: 56 | wyświetlenia: 32629
54
komentarze: 68 | wyświetlenia: 31324
50
komentarze: 27 | wyświetlenia: 63611
49
komentarze: 18 | wyświetlenia: 65033
39
komentarze: 50 | wyświetlenia: 23314
39
komentarze: 30 | wyświetlenia: 28911
37
komentarze: 9 | wyświetlenia: 28572
36
komentarze: 37 | wyświetlenia: 23600
34
komentarze: 21 | wyświetlenia: 26344
32
komentarze: 12 | wyświetlenia: 26719
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska