JustPaste.it

Bielizna termoaktywna do biegania zimą

Przyszła zima, a szafie jeszcze nie wisi bielizna termoaktywna? Do czego miałaby Ci się przydać? Zapraszamy do lektury naszego artykułu, który rozwieje Twoje wątpliwości.

Przyszła zima, a szafie jeszcze nie wisi bielizna termoaktywna? Do czego miałaby Ci się przydać? Zapraszamy do lektury naszego artykułu, który rozwieje Twoje wątpliwości.

 

snow-1185469_1280_small.jpg

Wielu biegaczy na czas zimy rezygnuje ze swojego hobby i zaprzestaje trenować lub zamyka się w siłowniach i trenuje na bieżni, przez całą zimę martwiąc się, co się stanie z ich kondycją, kiedy w końcu na wiosnę pójdą pobiegać. Należysz do tej grupy? Pozwalasz na to, żeby ograniczały Cię warunki pogodowe? Dowiedz się, jak biegać i nie poddać się chorobie, gdy aura pogodowa Ci nie sprzyja.


Ubrany odpowiednio do pogody, czyli jak?

Zima nie powinna oznaczać przerwy w treningach, a jedynie zmianę niektórych elementów odzienia. Ubranie powinieneś dobrać odpowiednio do pogody, ale inaczej niż w przypadku zwykłego spaceru. Podejmując się ciężkiego wysiłku fizycznego zimą, należy ubrać się tak, jakby temperatura na zewnątrz była co najmniej o 10 stopni wyższa, niż jest faktycznie. Odpowiednim strojem na mrozy jest bielizna termoaktywna, którą zakłada się bezpośrednio na ciało i tworzy tzw. „drugą skórę”. Dobrze dobrana bielizna termoaktywna powinna uciskać ciało, więc jej wymiary są mniejsze niż wymiary ubrań, które nosisz na co dzień. Na nią możesz założyć właściwe spodnie do biegania i bluzę termoaktywną, a na silne mrozy również kurtkę z wiatroszczelną membraną.


Cechy bielizny termoaktywnej

Najważniejszym elementem ubioru zimowego biegacza jest bielizna termoaktywna. Jaką kupić, by właściwie spełniała swoją funkcję? Jak już wspominaliśmy, powinna dokładnie przylegać do ciała, tylko wtedy bielizna „zbiera” potu z powierzchni skóry i odprowadza go na zewnątrz, pozostawiając skórę suchą i chroniąc organizm przed wyziębieniem. Na bieliznę termoaktywną nie wolno zakładać bawełnianej bluzy, gdyż ta wchłania wilgoć jak gąbka i zatrzymuje ją w swojej strukturze, dlatego już po kilkunastu minutach biegu poczujecie na plecach zamarzający pot. Właściwie dobrana bielizna termoaktywna powinna mieć płaskie szwy chroniące przed obtarciami i przyjemną w dotyku wewnętrzną warstwę ociepliny, która jeszcze lepiej chroni przed niskimi temperaturami. Dodatkowo bielizna termoaktywna może być wzbogacone o jony srebra, które blokują bakterie żywiące się składnikami potu i dzięki temu zapobiegają nieprzyjemnym zapachom.

Zima to nie jest odpowiedni czas na rezygnowanie z tego, co w życiu lubisz najbardziej. Niech już nigdy nie ogranicza Cię pogoda, a Twoje trasy przyprószone śniegiem, wyglądają jeszcze piękniej.

Artykuł powstał dzięki współpracy z producentem odzieży termoaktywnej, firmą Berens.