Login lub e-mail Hasło   

Wybór prezentu na święta

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://primagia.pl/kubek-z-nadrukiem/
Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia każdy z nas szuka jakiegoś wyjątkowego prezentu aby obdarować swoich najbliższych.
Wyświetlenia: 414 Zamieszczono 15/12/2016

Często wybieramy najprostsze rozwiązania czyli zestawy kosmetyków, które nie są zarówno zbyt drogie a przydadzą się każdemu. Innym często wybieranym prezentem są perfumy a także biżuteria. Jednak czasami chcemy podarować coś szczególnego, niepowtarzalnego co zaskoczy bliską osobę. Coraz częściej ludzie decydują się na zamówienie jakiegoś gadżetu z autorskim nadrukiem. Takim przykładem jest kubek z jakimś śmiesznym napisem czy grafiką. Sama również zdecydowałam się na taki prezent. Jednak firmy stosują różne sposoby nadruku i wówczas nie wiadomo jaki wybrać. Bardzo często wybierana jest sublimacja ze względu na swoją trwałość i większe możliwości co do wyboru grafiki i kolorów. Ale co to jest ta sublimacja, na czym to polega? Do druku sublimacyjnego stosowane są specjalne kubki z tzw. powłoką polimerową na którą zostaje przyklejony specjalny papier sublimacyjny z wydrukowaną naszą grafiką. Przy pomocy specjalnej prasy nasz nadruk jest wgrzewany pod dużą temperaturą i ciśnieniem na nasz kubek. Grafika do takiego nadruku musi mieć odpowiednie nasycenie kolorów aby nasz kubek ładnie wyglądał.

Drugim sposobem nadruku który mi bardzo przypadł do gustu jest nadruk termozmienny znany jako magiczny kubek który na powierzchni pokryty jest wybranym kolorem a w momencie wlania gorącego płynu pojawia się nasz nadruk. Jest to bardzo efektowny produkt. Najpierw na kubek jest wykonywany nadruk a następnie taki kubek ląduje do pieca gdzie pod wpływem odpowiedniej temperatury jest wypalany. Następnym krokiem jest nanoszenie na niego specjalnej farby termozmiennej która zostaje utwardzona falami UV. Ze względu na to, iż nie jest to trwałe utwardzenie zaleca się mycie ręcznie, gdyż umycie w zmywarce spowoduje, że warstwa termozmienna zostanie starta z powierzchni kubka.

Są też inne metody nadruku które przeważnie stosuje się dla kubków reklamowych. Z taką wiedzą możemy już się zastanawiać nad wyborem dedykowanego kubeczka na prezent.

Podobne artykuły


22
komentarze: 6 | wyświetlenia: 53845
25
komentarze: 27 | wyświetlenia: 6224
149
komentarze: 36 | wyświetlenia: 81684
13
komentarze: 14 | wyświetlenia: 1188
46
komentarze: 24 | wyświetlenia: 15441
42
komentarze: 24 | wyświetlenia: 6334
32
komentarze: 74 | wyświetlenia: 2172
31
komentarze: 17 | wyświetlenia: 2794
29
komentarze: 13 | wyświetlenia: 3873
31
komentarze: 47 | wyświetlenia: 3266
26
komentarze: 18 | wyświetlenia: 4475
24
komentarze: 13 | wyświetlenia: 5121
 
Autor
Artykuł
Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska