Login lub e-mail Hasło   

Sakiewicz na demonstracji: KOD to ta sama szumowina co UB czy PZPR

Fot. Wikipedia Podczas dzisiejszej demonstracji Klubów „Gazety Polskiej” przemawiał między innymi redaktor Naczelny, Tomasz Sakiewicz. „Wszyscy pami...
Wyświetlenia: 359 Zamieszczono 18/12/2016

 

Sakiewicz na demonstracji: KOD to ta sama szumowina co UB czy PZPR
Fot. Wikipedia
 

Podczas dzisiejszej demonstracji Klubów „Gazety Polskiej” przemawiał między innymi redaktor Naczelny, Tomasz Sakiewicz.

„Wszyscy pamiętacie ten dowcip, że przyjaciół się wybiera, a braci nie. Ci "bracia", którzy dołączyli się do nas w 1945 roku, nie mogą się od nas odzwyczaić, oni nadal chcą tu rządzić. Kiedyś to było PZPR i UB-cja, potem UD, potem PO, teraz to się nazywa KOD, ale to jest ta sama szumowina, to jest wszystko ten sam ruch, to jest ta sama komuna!” – mówił do zgromadzonych.

Wyraził także przekonanie, że nic nie zagraża polskiej demokracji, gdyż stoi za nią naród, a ci, którzy alarmują o złym stanie polski, to pozycja, esbecja i oligarchowie.

„Źle wybraliście! Wybraliście patriotów, a trzeba było wybierać złodziei i agentów, wtedy byliby zadowoleni” – powiedział wprost Sakiewicz.

reklama

Po jednej z jego wypowiedzi tłum zaczął skandować:

„Jest taki ulubiony okrzyk, kiedy patrzyłem na manifestacje KOD, przypominał się taki okrzyk "raz sierpem, raz młotem, w czerwoną hołotę!"

„Idą święta, budzą się uczucia rodzinne, niektórzy mają rodzinę gdzieś daleko, np. w Szwecji. Wiecie jaki jest ulubiony okrzyk od kilku tygodni?” – zapytał Sakiewicz, po czym tłum odpowiedział:

"Pozdrów brata!", co było nawiązaniem do Adama Michnika oraz jego brata, Stefana, sędziego stalinowskiego, który obecnie mieszka w Szwecji.

Na koniec Sakiewicz powiedział jeszcze, że jest pewien, że opozycji nie uda się obalić rządu:

„Jest nas dzisiaj 10 razy tyle, ile im udało się zgromadzić pod Sejmem. Nie uda im się obalić tego rządu, nie obalą tego prezydenta. Ale jest jeden warunek – my nie możemy się cofnąć. Polska to jest stały obowiązek, Polska wymaga stałej troski, stałej walki. Pokazaliście, że wy jesteście tą pierwszą kadrową, w liczbie legionów. Udowodniliście, że Polska nie zginie, bo Polski nie da rady przykryć żadna esbecja czapkami. Kiedy będą pisać historię to napiszą, że były dwa niezwykłe wydarzenia, że mając przeciwko sobie fałszerzy, nie mając wiele środków, wygraliśmy te wybory, to był ten wielki cud. A drugi polega na tym, że kiedy ktoś chce nam odebrać wolność, potrafimy gromadzić się tysiącami i powiedzieć, że wolności nigdy się nie wyrzekniemy, że Polska jest naszą ogromną wartością. Dzisiaj Wy jesteście wielkimi ludźmi, w was jest ta wielkość, która jest niezbędna do tego, żeby następne pokolenia umiały podejmować walkę”

Podobne artykuły


17
komentarze: 71 | wyświetlenia: 2042
17
komentarze: 50 | wyświetlenia: 1765
16
komentarze: 15 | wyświetlenia: 1172
14
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1083
14
komentarze: 15 | wyświetlenia: 1026
13
komentarze: 16 | wyświetlenia: 1003
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 352
12
komentarze: 8 | wyświetlenia: 934
12
komentarze: 53 | wyświetlenia: 747
12
komentarze: 0 | wyświetlenia: 1077
11
komentarze: 92 | wyświetlenia: 603
11
komentarze: 34 | wyświetlenia: 921
 
Autor
Dodał do zasobów: milord36
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska