Login lub e-mail Hasło   

Jak najlepiej ulepszyć przebieg owijania?

W firmach które zajmują się pakowaniem wyrobu na palety praktycznym narzędziem do zoptymalizowania tego toku jest owijarka do palet.
Wyświetlenia: 333 Zamieszczono 22/12/2016

Urządzenie to poprawia oraz intensyfikuje działalność jednostki. Generuje dla przedsiębiorstwa dużo oszczędności. Aparatura ta posiada funkcję rozciągu folii, co sprawia że zużycie folii jest mniejsze niż podczas zawijania manualnego. Owijarka do palet ma panel sterowania, dzięki któremu można ustawić parametry pracy tejże maszyny dla różnych typów ładunków. Obszerna podstawa na palety zapewnia stabilność produktów. Należy jeszcze wspomnieć, iż owijarka zawija około 30 palet na godzinę wyręczając z ciężkiej pracy fizycznej wielu zatrudnionych. Zespół więc nie jest zatrudnianiany do owijania palet ale do obsługi owijarki i dawania jej ładunku do zapakowania. Opcja sterowania owijarką do palet zezwala robotnikom na dostosowanie owinięcia nieregularnie zapakowanego bagażu na palecie. Zapewnia zatem bezpieczny transport oraz stabilne przechowywanie artykułów.
Owijarka do palet to urządzenie, które można spotkać wersji automatycznej i półautomatycznej. Te pierwsze niezmiernie rekomendowane są sporym przedsiębiorstwom przetwórczym albo hurtowniom, które w układzie dnia owijają wielką liczebność palet. Półautomatyczne maszyny polecane są drobniejszym firmom, bowiem posiadają one program mechaniczny i program manualny. Ten drugi program pozwala na tradycyjną kontrolę pakowania pakowanej palety.
Pakowanie naładowanych palet nie jest więc łatwym i tanim mechanizmem. Naładowane paczki posiadają różne gabaryty i wymiary. Jeżeli pakunek jest niewielki i swobodnie dostępny dla pracownika, to on może go opakować i spakować. Natomiast jeśli załadowana paleta jest duża a człowiek ma bariery z jej zabezpieczeniem przed przewozem należałoby więc zaopatrzyć firmę w owijarkę do palet. Obroni to spółkę przed potencjalnymi stratami, jakie mogą zaistnieć podczas transportu niedobrze zabezpieczonych ładunków. Maszyna ta zadba o szybkie i trwałe opakowanie produktu, co przyda się z pewnością do bezkolizyjnego przejazdu. Urządzenie to umożliwi na udoskonalenie całego ciągu owijania a także obniży koszty tego zabiegu oraz wyraźnie przyśpieszy działalność całego przedsięwzięcia. Szybsze pakowanie pozwala na powiększenie ilości opakowanych ładunków a również oszczędza czas, jaki może być zagospodarowany do pozostałych planów firmy aby powiększyć jej atrakcyjność na rynku.

Podobne artykuły


111
komentarze: 32 | wyświetlenia: 61993
54
komentarze: 58 | wyświetlenia: 33212
54
komentarze: 68 | wyświetlenia: 31749
50
komentarze: 27 | wyświetlenia: 64348
49
komentarze: 18 | wyświetlenia: 65706
39
komentarze: 50 | wyświetlenia: 23865
39
komentarze: 30 | wyświetlenia: 29714
37
komentarze: 9 | wyświetlenia: 29180
36
komentarze: 37 | wyświetlenia: 24350
34
komentarze: 21 | wyświetlenia: 26737
33
komentarze: 78 | wyświetlenia: 13020
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska