Login lub e-mail Hasło   

Płaska Ziemia?

Czy Ziemia jest płaska? Krążą w internecie liczne materiały "dowodzące", że od dziecka jacyś spiskowcy oszukują nas, wmawiając, że "nasz dom" nie jest płaski. Oto moja odpowiedź.
Wyświetlenia: 5.403 Zamieszczono 01/01/2017

Jeśli ktoś jeszcze w XXI wieku nie słyszał, że ZIEMIA JEST PŁASKA, to spoko! - usłyszy na pewno... z internetu, albo od kogoś innego. 

Po co zakładam taki temat?

Dlatego, aby się podzielić przemyśleniami, które mnie w zupełności wystarczają do obalenia tezy o płaskiej Ziemi, a które mogą się komuś przydać. Nigdy nie wiadomo, kiedy, i z której właśnie otwartej strony internetowej wyskoczy zwolennik płaskiej Ziemi...

Faktem jest, że obie strony: zwolennicy kulistej albo płaskiej Ziemi mają swoje argumenty. W obliczu jednak dość powszechnej koncepcji, że jesteśmy - jako społeczeństwo świata - manipulowani, oszukiwani na każdym kroku, a wszelakie spiski to nie żadna teoria, ale fakty... łatwo jest rzucić hasło: Ziemia jest tak naprawdę płaska, o żadnych lotach kosmicznych nie może być mowy - a to wszystko, co temu przeczy, i ma dowodzić kulistości Ziemi oraz kosmicznych podróży, to spisek międzynarodowy, który trzeba zdemaskować wszelkimi sposobami.

I tak oto, zwłaszcza w internecie, krąży mnóstwo materiałów, które mają zdemaskować ten szalony spisek i dowieść, że żyjemy na płaskiej Ziemi, gdzie nie ma żadnej opcji, aby przy pomocy czegokolwiek, co człowiek wytworzy, oderwać się i polecieć ponad nieprzenikalną kopułę, która otacza naszą planetę!
Do argumentowania takich poglądów używa się Pisma Świętego (niestety w sposób tendencyjny), logiki, animacji, obserwacji i w zasadzie nie ma granic dla zwolenników płaskiej Ziemi, by dowieść, że od dziecka jesteśmy perfidnie oszukiwani w tym temacie...

A co mnie osobiście przekonuje o kulistości Ziemi? Otóż poza argumentami ze sfery fizyki, astronomii czyli ogólnie: nauki, przemawia do mnie... argumentacja reputacyjno-finansowa!
Nie, nikt mi nie zapłacił, abym wierzył i rozpowszechniał przekaz o kulistej Ziemi, ale wiem, że inni zapłacili, aby zobaczyć Ziemię z kosmosu...
Mam na myśli tzw. TURYSTYKĘ KOSMICZNĄ
Otóż całkiem niedawno, w latach 2001-2009, siedmiu bogatych ludzi (bardzo, bardzo bogatych - to warunek wstępny) kupiło "bilet" na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ang. skrót: ISS) i przez kilkanaście dni nie było ich w domu: krążyli na orbicie, jako pasażerowie ISS, po czym wrócili na Ziemię i znów byli w domu dostępni...
Wśród 7 kosmicznych turystów była też jedna kobieta.

Tu: KLIK krótkie zestawienie na ten temat. Gdy się kliknie w tabelce w nazwisko, to otworzy się strona informująca kim jest kosmiczny turysta prywatnie, co robi, gdzie żyje... Jest też jego zdjęcie, aby rodzina nie mogła się wyprzeć ;)
Można się też dowiedzieć, że za swój lot kosmiczny oni musieli - wierzę, że z własnej kieszeni (w przeciwieństwie do astronautów, których finansuje państwo, bo to ich praca) - zapłacić "bagatelka" 35 milionów dolarów!!
Temu panu: KLIK tak bardzo się spodobało, że wysupłał więcej pieniążków i drugi raz kupił kosmiczny bilet...

Co na to mogą powiedzieć osoby, które wierzą, że Ziemia jest płaska, otoczona nieprzeniknioną kopułą, bez możliwości lotów kosmicznych?
Domyślam się, że ich myślenie idzie w kierunku spisku: Cała ta kosmiczna turystyka to pic na wodę i fotomontaż!...

Dobrze, przez chwilę się poddajmy takiemu myśleniu, że to tylko kolejne okłamywanie ludzi, i żadna z tych 7 osób nigdzie nie poleciała - co najwyżej do rodziny na innym kontynencie... zwykłym samolotem rejsowym!
No i trzeba wtedy założyć, że to nie ci ludzie zapłacili Rosjanom 35 000 000 dolarów, ale to - zapewne spiskowcy (i to międzynarodowi) - zapłacili im grube miliony, żeby opowiadali, iż polecieli na ISS.
Hmmm...
Czy to mogło tak być?

Napisałem, że w przekonywaniu mnie do błędnej nauki o płaskiej Ziemi, przemawia do mnie argumentacja reputacyjno-finansowa 
Co mam na myśli?
Otóż mam na myśli to, że ci kosmiczni turyści wydali swoje bardzo grube finanse, ale to nie wszystko: tych 7-mioro ludzi to nie jacyś ludzie znikąd, ale to osoby, które ryzykowały by swoją reputacją, gdyby brały udział w jakiejś mistyfikacji, gdyż ich prywatne życie to prywatne biznesy!!
Ich twarze, ich firmy są znane na świecie w sferach biznesu - czy wobec tego ryzykowali by swoją reputację, swoją pozycję na rynku, swój biznes, swoją przyszłość, aby dać się nakłonić do udziału w spisku pt. "Turystyka kosmiczna"?!?
Ktoś powie: Mogli dużo na tym zarobić i się zgodzić!
No przepraszam, ale to nie są biedacy, których firmy ledwo przędą i każdy cent się liczy... Mają dość kasy, aby innym płacić, a nie brać kasę za udział w mistyfikacji, z której nie ma raczej zysków, a ryzyko ujawnienia, że to mistyfikacja, na pewno skutecznie by powstrzymywała światowego biznesmena przed tak ryzykownym zagraniem...!!
Uważam, że w takim myśleniu, iż ta cała kosmiczna turystyka to udawanie, brak za grosz logiki i brak rozeznania, że ludzie biznesu, to osoby mocno stąpające po ziemi, ceniące swoją reputację, swoje nazwisko, umiejące liczyć zyski i straty i patrzące w przyszłość, aby pozostawić rodzinie majątek, a nie opinię oszusta, który za kasę dał się uwikłać w spiskowe oszukiwanie ludzkości, że loty kosmiczne są możliwe!

Co więcej, z wyżej podanej strony wynika to:
Obecnie turyści kosmiczni chcący odbyć lot orbitalny są zmuszeni skorzystać z rosyjskich Sojuzów. Jednak już teraz trwają prace nad budową nowych, prywatnych statków kosmicznych. Wiele firm zainteresowało się turystyką kosmiczną, ponieważ okazało się, że jest to bardzo opłacalna dziedzina. Najbliżej zrealizowania prywatnego, turystycznego lotu jest przedsiębiorstwo Virgin Galactic, które ma oferować loty suborbitalne korzystając ze statków SpaceShipTwo zbudowanych przez firmę Scaled Composites. Taka „wycieczka” ma kosztować około 250 tys. dolarów (obecnie za ok. 11-dniowy pobyt na ISS trzeba zapłacić 35 mln dolarów).
Firma Space Adventures planuje również oferować loty kosmiczne na orbitę księżycową oraz spacery kosmiczne na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Niech mi jakiś zwolennik płaskiej Ziemi, a przeciwnik kosmicznych lotów, wytłumaczy sens realizacji przez prywatne firmy i przedsiębiorstwa, bardzo kosztowych projektów, które są mistyfikacją!
No przecież to się kupy nie trzyma!
Czy biznesmeni są głupi, żeby marnotrawić kasę na coś bezsensownego?! Czy po to prowadzą biznes, aby przy pierwszej okazji zbankrutować?! No przecież, jeśli nie ma takiej opcji, by polecieć na okołoziemską orbitę, i poobserwować Ziemię z kosmosu (chyba to było głównym marzeniem tej siódemki, która już kosmiczną turystykę odbyła), to każdy taki turysta, takiej prywatnej firmy, lecący prywatnym statkiem kosmicznym (dotychczasowi turyści lecieli na państwowym sprzęcie), gdyby został oszukany, narobił by takiego szumu, że bankructwo takiej firmy było by przesądzone! Czy tak działają biznesmeni?!? Nonsens!
Ponownie: kasa i reputacja przekonują mnie, że w błędzie są zwolennicy płaskiej Ziemi, dla których loty kosmiczne to coś niemożliwego...

Na tych stronach (może są też inne): KLIK
KLIK można obserwować na bieżąco położenie ISS (Międzynarodowej Stacji Kosmicznej) w stosunku do Ziemi, oraz oglądać przekaz telewizyjny z kamer umieszczonych na Stacji, a też podejrzeć wnętrze tego obiektu kosmicznego.
A tutaj: KLIK
jest opcja zapoznania się z możliwościami obserwacji przelotów ISS na Polską. O tym, że jest możliwa taka obserwacja sam się przekonałem w kwietniu 2015, gdy wieczorami widziałem, że o podanym czasie, z podanego kierunku, nadleciał jasno świecący obiekt, szybko w prostej linii oddalający się, i znikający w pewnym momencie z oczu (nie za horyzontem, ale na północnym-wschodzie; podobnie nie spoza horyzontu, ale z kierunku południowo-zachodniego nieba, wyłaniała się ta kosmiczna stacja, dla obserwatora bez lornetki czy lunety, wielkości jakiejś 20-groszówki, widoczna ok. 3 minut; czas widoczności i jasność ISS jest zależna od położenia względem obserwatora w danym kraju - dla całej Polski jest to tyle a tyle, ale już np. we Włoszech będzie pewnie inaczej).

Miałem możliwość zapytać w internecie zwolenniczkę płaskiej Ziemi, o to oglądanie przelotu ISS: Co widziałem wieczorem na niebie? Otrzymałem mnie więcej taką odpowiedź: Nie wiem, co to było, ale to nie mogła być stacja kosmiczna!
Dalszej chęci do rozmowy o tym świetlanym obiekcie nie było z tamtej strony...

Jeszcze dodam, że gdy tak obserwowałem - najpierw na podwórku, a innego dnia przez okno - przelot ISS, to gdy byłem w domu, to jednocześnie widziałem na internetowej stronie (wyżej podałem namiary) jak Stacja wlatuje nad obszar Polski, a przez okno widziałem to na niebie...
Jakaż super zsynchronizowana musiała by być ta oszukująca nas iluzja, że coś na orbicie krąży... - coś, czego zwolenniczka płaskiej Ziemi nie umiała nazwać, ale to coś wg niej nie mogło być ISS.

Ktoś może powie: Samolot.
Nic podobnego! Gdy leci samolot, to owszem widać światło, ale ono... miga/mruga!
W przypadku przelotu ISS to światło jest stałe; po drugie - jego przemieszczanie się jest szybsze niż lot samolotu...
Ktoś powie: może UFO?
To bardzo ciekawe UFO by być musiało - które na długo wcześniej poinformowało, że tego dnia, o tej godzinie, będzie tu, gdzie było... 
Niech mi ktoś z grona zwolenników płaskiej Ziemi (czyli automatycznie przeciwników lotów kosmicznych i orbitalnych), jeśli by tacy czytali ten teksy, wytłumaczy: Po co od tak wielu lat, ktoś (nie jedna osoba, ale wielkie grono ludzi), miałby nas - zwykłych szaraków - okłamywać, że loty wokół orbity ziemskiej są możliwe?!?
W jakim celu prowadzić taką mistyfikację?! Po co manipulować jakimiś zdjęciami Ziemi z ISS (dostępnymi na podanych wyżej stronach)?!?
Po co to wszystko?!?
Niech mi to ktoś wyjaśni bo nie widzę w tym za grosz sensu i logiki...

Żyjemy w czasie innym niż lata 60-te i 70-te XX wieku, gdy trwała ogromna rywalizacja USA i ZSRR o podbój kosmosu. Wtedy oba mocarstwa wszelkimi sposobami chciały być pierwsze na orbicie okołoziemskiej... pierwsze z rakietą międzyplanetarną... pierwsze na Księżycu...
Fakt, że do tej pory tylko USA widnieją w encyklopediach, jako kraj, który wysłał astronautów na Księżyc, oraz pewne zagadki związane z tymi lotami na Księżyc, może budzić wątpliwości czy faktycznie tak było?...
Być może w tym całym zapale, aby prześcignąć ZSRR i być tam, gdzie nikt jeszcze nie był - czyli na Księżycu - posunięto się do mistyfikacji... Nie wiem; być tak mogło - pewności chyba nie będzie szybko bo wiele tajnych, przez rządy kontrolowanych materiałów, jest poza szerokim dostępem, a ludzie którzy mogli by coś wyjawić nie mają w tym interesu bo to była ich praca, za którą biorą państwowe grube emerytury... A ich rodziny też chcą spokojnie żyć, bez piętna "dziadka-oszusta"...

Inaczej ma się sprawa z lotami orbitalnymi, o których tu piszę.
Tu nie ma osób, które pracują w rządowych instytucjach, i którym rząd płaci by uprawiały tzw. turystykę kosmiczną - ale zwykli biznesmeni, którzy tylko na kilkanaście dni "wpadli" do załogi (opłacanej przez rządy) obecnej wiele miesięcy na ISS, pooglądali stację, pooglądali Ziemię i wrócili biedniejsi o grube miliony dolarów, ale bogatsi o przeżycia, które nie są dostępne dla wszystkich, którzy by chcieli też tam być...
Oszukano ich?! Przymuszono by opowiadali bajki?!
Fakt, że jeden gość aż 2 razy odbył taki lot na ISS, dodatkowo mnie utwierdza w tym, że jeśli już mowa o oszukiwaniu, to ma ono miejsce tam, gdzie się naucza, że Ziemia jest płaska, a loty kosmiczno-orbitalne niemożliwe!

Dziękuję za uwagę, mam nadzieję, że ten nieco przydługi tekst przyda się komuś.
Jeśli ktoś ma życzenie coś dodać lub odjąć (nie zgadzając się ze mną), to zapraszam do aktywności...
:)

=========== 

Świadom tego, że moje wcześniejsze przemyślenia mogą dla zwolennika płaskiej Ziemi nic nie znaczyć, postanowiłem uzupełnić zaczęty temat o 2 kwestie:

1. Zaćmienie Księżyca

2. Ciemna noc - jasny dzień

Ad 1. Nauka bardzo prosto wyjaśnia zjawisko zaćmienia Księżyca. Dochodzi do niego, gdy Ziemia, Księżyc oraz Słońce ustawią się w przestrzeni kosmicznej w takiej prostej linii, że Ziemia znajdzie się między Księżycem a Słońcem, i jej cień (będący wynikiem oświetlania Ziemi przez Słońce) padnie na powierzchnię Księżyca!

O ile pamiętam, to pewna osoba "płaskoziemna", w pewnej dyskusji internetowej, nie miała specjalnie nic do powiedzenia w tej sprawie, poza mniemaniem, że istnieje niewidzialna i niepoznawalna zasłona, która jest przyczyną zaćmień Księżyca...

Pytanie: Jak to jest, że przeciwnicy płaskiej Ziemi potrafią z dokładnością do minuty zapowiedzieć kolejne zaćmienie Księżyca?! I robią to na wiele lat naprzód - ze 100% skutecznością! Skąd to wiedzą? Otóż badają/obserwują wzajemne ruchu tych 3-ch ciał niebieskich (które są bardzo regularne!), i są w stanie określić, którego dnia, o której godzinie zacznie się zaćmienie Księżyca... za ile czasu osiągnie kulminację... i kiedy się zakończy... Oraz, co też ważne: podają przy tym, gdzie to zjawisko będzie widoczne, bo nie wszędzie na całej Ziemi jest obserwowane...

Dodatkowo, zwolennikowi płaskiej Ziemi, warto wskazać na kształt tego cienia, który przesuwa się na powierzchni Księżyca, podczas jego zaćmienia - jest to jakby wycinek okręgu, co pośrednio może coś mówić o kształcie przedmiotu, który ten cień rzuca - w tym przypadku: Ziemi (w rozumieniu oczywiście zwolenników kulistej planety); no chyba, że ta niewidzialno-niepoznawalna "zasłona" też ma kształt kuli, albo co najmniej jest kołem...

Ad 2. Jak to jest - pytam domniemanego zwolennika płaskiej Ziemi - że na płaskiej powierzchni "naszego kosmicznego domu" (oczywiście ona nie jest jak blat stołu płaska, bo są Himalaje i najgłębsze doliny), nad którą to "płaskością" unosi się Słońce, zawsze są miejsca, gdzie jest jasny dzień, oraz miejsca, gdzie jest ciemna noc?!

Mieszkańcom miast trudniej doświadczać nocy "czarnej jak atrament", ale na pustkowiach, gdy Księżyc nie świeci, a gwiazdy zasłaniają chmury, bywa tak ciemno, że końca dłoni nie widać... Ale w tym samym czasie, na innym kontynencie jest tak jasno, że aż oczy bolą! Czy te fakty dadzą się pogodzić przy teorii płaskiej Ziemi?! Czyż nie było by wtedy tak, że czarne noce nie były by możliwe, a co najwyżej taka szarówka by panowała?... (coś na podobieństwo nocy polarnych).

Przecież Słońce na tyle mocno świeci, że nawet jeśli by było maksymalnie oddalone od obserwatora, u którego jest środek nocy (na innym miejscu Ziemi jest środek dnia i Słońce razi w oczy), to mimo oddalenia, i tak by część światła słonecznego sięgała na obszar nocy... (odrobina światła potrafi rozjaśnić ciemność, a co dopiero taka "żarówka" jak Słońce!). Gdyby ktoś sugerował, że te czarne noce są wynikiem pełnego zachmurzenia (Księżyc i gwiazdy niewidoczne), to przypomnę, że podczas dnia, nawet przy najczarniejszych chmurach na niebie, nigdy nie robi się aż tak bardzo ciemno - słoneczne światło przenika przez chmury w sporej ilości, tak samo choćby odrobina takiego światła powinna docierać do obserwatora na płaskiej Ziemi, w jego nocnym czasie...

Ale tak nie jest! Nikt na pustkowiu, gdzie nie dociera miejskie oświetlenie, nie powie, że słoneczne światło widzi! Owszem, zobaczy je, gdy rozpocznie się tzw. wschód Słońca (to taka umowna nazwa bo wiemy, że Słońce nie krąży wokół Ziemi). Jedynie kulistość Ziemi pozwala na bardzo jasny dzień i bardzo ciemną noc w jednym czasie! Po prostu Ziemia i Słońce są w takim wzajemnym położeniu, że tylko jej skierowana do Słońca strona jest oświetlona (jasny dzień), a strona przeciwna na tej kulistej Ziemi, jest nieoświetlona (ciemna noc).

Jeśli ktoś jeszcze ma coś do dodania, to proszę się wypowiadać... Niech by tak było, że ktoś, gdy wpisze do internetu hasło "płaska ziemia", to będzie przekierowany do tego tematu, z którego pomocą będzie wiedział jak odnieść się do tez stawianych przez zwolenników płaskiej Ziemi... [można też oddać głos na ten artykuł - nie żeby mnie promować, ale by był on dłużej i szerzej dostępny dla internautów].

Ponadto uważam, że głoszenie teorii płaskiej Ziemi jest bardzo szkodliwe dla wizerunku chrześcijan w świecie! Bo pokazuje niewierzącemu światu - do którego przecież mają docierać chrześcijanie z Ewangelią - że są wśród nich ludzie oderwani od rzeczywistości, którzy negują wielowiekowe odkrycia naukowe, a przy tym tak interpretują Pismo Święte, że nabiera ono w oczach zeświecczonej osoby czegoś na kształt bajki o żelaznym wilku...

Podobne artykuły


45
komentarze: 12 | wyświetlenia: 42285
46
komentarze: 26 | wyświetlenia: 13804
40
komentarze: 5 | wyświetlenia: 23328
32
komentarze: 37 | wyświetlenia: 8811
31
komentarze: 15 | wyświetlenia: 43188
24
komentarze: 6 | wyświetlenia: 39486
24
komentarze: 14 | wyświetlenia: 7966
24
komentarze: 2 | wyświetlenia: 7472
23
komentarze: 18 | wyświetlenia: 8820
24
komentarze: 8 | wyświetlenia: 562620
23
komentarze: 21 | wyświetlenia: 38545
23
komentarze: 81 | wyświetlenia: 6492
21
komentarze: 11 | wyświetlenia: 33445
21
komentarze: 7 | wyświetlenia: 7391
19
komentarze: 25 | wyświetlenia: 4433
 
Autor
Artykuł  Koriolan,  01/01/2017

Dla mnie zwolennicy płaskiej ziemi są dowodem na to, że ludzie są w stanie wymyślić dowolną rzecz i znaleźć wyznawców tego.
Wcześniej już przekonała mnie do tego mają córka, która stwierdziła, że Bóg latającego spagetti na już 2 miliony wyznawców i niczym nie różni się od wiary rzymskiej ...

  Zbyszekg4  (www),  01/01/2017

@Koriolan: no tak to niestety jest, że najdziwniejsze tematy i sprawy mają swoich zwolenników...
Można to ignorować... można się do tego przyłączyć... można to zwalczać...
Jakby na potrzebę tego artykułu wymyśliłem chyba nowe pojęcie: "argumentacja reputacyjno-finansowa".
Jak się Wam podoba taki argument użyty przeciwko zwolennikom płaskiej Ziemi?...

@Koriolan: Daje plus dla córki ! Madra dziewczyna !!
Jestes pewien, ze twoja ?

  Koriolan,  01/01/2017

@zakrawarski: tak na 90 % ...
Pamiętam kiedy ją robiłem :-)))
Ale wiesz ....

  Koriolan,  01/01/2017

@Zbyszekg4: sorry ...
Ale taka argumentacja do mnie nie przemawia. Ludzie potrafią wydawać pieniądze na lewo i prawo skrętną witaminę C ... to dlaczego nie mieli by wydawać na loty kosmiczne czy rozwiązanie pytania "ile diabłów mieści się na czubku szpilki ?"

  Zbyszekg4  (www),  01/01/2017

@Koriolan: jasne, że ludzie jak mają, to wydają gdzie chcą i jak chcą! Lecz tu o coś innego chodzi: Jaki poważny biznesmen (a tacy polecieli na ISS) wydawał by 35 mln dolarów na udział nie w locie, ale w mistyfikacji lotu na orbitę okołoziemską - wszak zwolennicy płaskiej Ziemi twierdzą, że takie loty są niemożliwe, więc jak ktoś niby tam poleciał, to nigdzie nie poleciał, a jest w zmowie z tymi, ...  wyświetl więcej

@Zbyszekg4: Rozumiem Twoje argumenty Ale pieniądze czasem są wirtualne. W końcu to w Ameryce wybuchł skandal wirtualnych pieniędzy. Od tego kryzys światowy wybuchł. Więc nie wiemy czy oni przypadkiem nie płacili takimi wirtualnymi pieniędzmi ani czy w ogóle płacili. Poza tym w biznesie może być jak w gazecie ... "nie ważne jak mówią, byle by nazwiska nie przekrwcali".
Kiedyś prezes EFL zapo ...  wyświetl więcej

  Kitek,  01/01/2017

Taki tekst nie przyda się nikomu. W matematyce do przeprowadzenia jakiegoś dowodu wyróżniamy warunki konieczne i wystarczające. W artykule nie ma ani jednych ani drugich. Można bowiem krążyć po kuli wokół płaskiej kartki papieru. Natomiast warunkiem wystarczającym na stwierdzenie kulistości ziemi jest spostrzeżenie starożytnych, że statek płynący po morzu zbliżając się do lądu najpierw wyłania czu ...  wyświetl więcej

  Zbyszekg4  (www),  01/01/2017

@Kitek: nie jestem matematykiem, ale coś niecoś w temacie finansów się orientuję, więc moje rozważania miały taki praktyczny wymiar...
Nie pisałem przecież, że mam zamiar tylko tego argumentu reputacyjno-finansowego używać, ale że on jest akurat mocno mnie przekonujący, to się nim podzieliłem - może komuś się przyda kiedyś, bo temat płaskiej Ziemi na pewno nie zniknie z internetu; wręcz przeciwnie...

  Zbyszekg4  (www),  03/01/2017

1. Zaćmienie Księżyca
2. Ciemna noc - jasny dzień
To dwie kwestie, które dodałem do artykułu - patrz wyżej.
Bardzo proszę - nie ze względu na mnie - ale ze względu na prawdę o kształcie Ziemi, zagłosować tak, aby był to artykuł popularny, a przez to dłużej i szerzej widoczny/dostępny dla internautów.
Dziękuję i liczę na współpracę :)

  Zbyszekg4  (www),  03/01/2017

Dziękuję za 4 punkty! :)
Powiem, że w skrytości marzą mi się dziś jeszcze 2-3 [z powodu jaki podaję - w artykule i komentarzu]; ale nie przymuszam - wolność Tomku... ;)

  Manga,  03/01/2017

Dałem punkt, choć ... twierdzenie o płaskości ziemi, ma tyle samo wartości co twierdzenie o jej kulistości: oba wynikają z chęci człowieka, który może wymyślić i wymyśla tylko to co ma w sobie. I nic poza tym.

  Zbyszekg4  (www),  03/01/2017

@Manga: Jak to?! To nie ma OBIEKTYWNEJ prawdy?...
Dzięki za punkt :)

  Zbyszekg4  (www),  03/01/2017

@Remter: To też kolejne dziwadło!... :(
Dlatego cieszy mnie,że za Waszą sprawą, artykuł do miana popularnych awansował... - niech płynie po morzach i oceanach, zwiastując głupotę wiary w płaską Ziemię, hej! :)

„… czy wobec tego ryzykowali by swoją reputację, swoją pozycję na rynku, swój biznes, swoją przyszłość, aby dać się nakłonić do udziału w spisku pt. "Turystyka kosmiczna"?!?”. Nikt normalny, to raczej by nie wydawał swojej kasy, ryzykując, że coś się nie uda, by polecieć na orbitę ;). To tym ludziom czegoś z pewnością brakowało: czymś się pochwalić, czy przeżycia czegoś ryzykownego, a może pokazan ...  wyświetl więcej

  Zbyszekg4  (www),  03/01/2017

@Janusz Nitkiewicz: Trzeba by ich popytać, po co polecieli (poszukać w archiwach ich wywiadów); ale i tak było by to skrajnie niemądre ze strony ludzi biznesu by angażować się w iluzję o kosmicznym rozmiarze... [tak myślę, ale ludzka natura potrafi zaskoczyć].

Obawiam sie, ze na prozno strzepisz sobie jezyk, a raczej klawiature w tym przypadku. Plaska ziemia i swiatowy spisek to rzeczy tak oczywiste, ze sie o nich nie dyskutuje ani nie probuje podwazac. To wrecz dogmaty w pewnych, coraz liczniejszych, kregach. Dogmatu sie nie podwaza, tylko go akceptuje. Ot tak, bez zadnego racjonalnego wytlumaczenia. Wszelka nauka ma sluzyc temu, zeby ow dogmat udowodn ...  wyświetl więcej

@pasjonatpl:
Z góry przepraszam za brak polskich znaków w poprzednim komentarzu. Chciałem jeszcze podzielić sie swoimi przemyśleniami na temat tych wszystkich teorii o iluminatach, płaskiej ziemi itp. Skąd to się bierze? Ano z agencji wywiadowczych. Tak, ci wszyscy niezależni, którzy czytają o spiskach i intrygach, sami padają ich ofiarą. Skąd taki wniosek? Otóż nie od dziś wiadomo, że rząd ...  wyświetl więcej

  superomat  (www),  05/01/2017

Ostatnio nastąpił wysyp filmików na YT udowadniających płaskość. Jest nawet mapka , która opisuje taki płaski świat. Na przykład wg tej mapki odległość Sidney do Santiago de Chile to 4 krotność Londyn NY. czyli taki lot musiałby trwać z kilkadziesiąt godzin.

@obdart:
Bo trwa. Tylko ze w trakcie lotu jestesmy odurzani jakimis srodkami i nawet po wyladowaniu nie jestesmy w stanie wyciagnac wnioskow z roznicy czasowej. Widzisz, jak to jest pomyslane. Ci iluminaci to prawdziwi geniusze zla. Magekkan z pewnoscia nie oplynal ziemi. Na krancach naszej planety musza byc jakies teleporty albo zakrzywienia czasoprzestrzeni. A moze ta wyprawa w ogole sie ...  wyświetl więcej

@pasjonatpl:
Ktoś tu nie ma poczucia humoru albo nie zrozumiał żartu. Ewentualnie zrozumiał, ale wierzy w teorie spiskowe i stąd ten minus. Niniejszym przepraszam za literówkę. Miał być Magellan a nie Magekkan.

  Zbyszekg4  (www),  06/01/2017

pasjonatpl, dzięki za wartościowe wpisy (początkowo myślałem, że bronisz płaskoziemia, ale tylko inteligentnie obnażyłeś wręcz czasem głupotę tej całej, i wcale nie tak małej, grupy, co to wszędzie węszą spiski...).

Test, który tu opublikowałem, zapoczątkował też dyskusję na tym forum: http://forum.protestanci.info/(...)t=1

...  wyświetl więcej

Nie wiem, jakim trzeba być kretynem, aby wierzyć w geocentryzm i to, że ziemia jest płaska

  Riko,  28/05/2017

Wzrost zwolenników "płaskiej Ziemi" jest wprost proporcjonalny do wzrostu ilości ludzi dla których Internet staje się jedynym oknem na świat.

  Zbyszekg4  (www),  28/05/2017

@Riko: cenna uwaga :)

@Riko:"Wzrost zwolenników "płaskiej Ziemi" jest wprost proporcjonalny do wzrostu ilości ludzi dla których Internet staje się jedynym oknem na świat."-mundrze pan gadasz, pewnie masz pan wiela tych łokien na świat?!

@Riko: Wiesz dlaczego ludzie bogaci ogromne korporacje firmy zarabiają milony. Właśnie dlatego że ludzie są oklamywani. Nie można mieć darmowej energii ale jak sam zrobisz wiatrak to i tak musisz oddać prąd. Nic nie wolno nie należy się. Wiele rzeczy opatentowal Tesla między innymi darmowa energię dla całego świata i to bezprzewodowo. Gdzie to jest? Jak to za darmo? Nie ma i nie będzie póki ludzko ...  wyświetl więcej

"Do argumentowania takich poglądów używa się Pisma Świętego"-a gdzie, jeśli można wiedzieć jest w Biblii, że Ziemia jest płaska?Z tego co wiem,pisze, że jest akurat odwtotnie..."On rozciąga północ nad pustką, Ziemię zawiesza na niczym(...)Zakreślił okrąg(...)Hiob26:7,10. "Jest Ktoś kto mieszka nad okręgiem ziemi..."Izajasz40:22

  Zbyszekg4  (www),  29/05/2017

@szubrawiec: Używają tego zapisu o okręgu i o sklepieniu... Ja tak nie wierzę, więc nie podzielam ich zdań...

  Daniel Sad  (www),  04/10/2017

świat skrywa jeszcze wiele tajemnic ;-)

Witam, udowodnij że na kulistej ziemi powinien działać zegar sloneczny, nie ma takiej możliwości, zegar sloneczny będzie działać jedynie na płaskiej przestrzeni gdzie słońce krąży wokół niego. Jeżeli chodzi o naukowców i teorie to są tylko teorie np. wielkiego wybuchu. Podobnie ewolucja człowieka, w szkołach uczą nas ze podchodzimy od małpy bo tak nauce pasuje, a co z Biblią i Bogiem, wiara chrześ ...  wyświetl więcej

  geb  (www),  08/12/2018

Szczęść Boże!
Rewelacja / inspiracja!

ZIEMIA / KOSMICZNE JAJKO!

Zjednoczmy się aby poznać gdzie żyjemy.
Odrzućmy kłamstwa NASA!

pozdrawia "przebóstwiona" MAT ka

http://www.gebus.org/kosmos.gif
http://eiba.pl/1i

@geb: Ziemia postrzegana jako kosmiczne jajo, taki immanentny inkubator życia. Bardzo dobra prowokacja skłaniająca do weryfikacji starych kolein myślowych. :)

@pokrzywiony: wyraźnie widać, że te koleiny wyłażą niektórym z mózgu na czoło.

  geb  (www),  08/12/2018

@pokrzywiony:
Szczęść Boże!
Wpycha się nam, żydowską abstrakcję o nieskończonym KOSMOSIE, a teraz masoneria bawi się nami z tą płaską Ziemią.
Watykan czci kukiełki, które nie myślą i nie mówią (bałwochwalstwo), a za oblanie martwego obrazu zamykają ludzi.

Poznajmy gdzie żyjemy, to będzie nam łatwiej poznać siebie samego i zaprosić Boga Żywego do naszego wnętrza.

...  wyświetl więcej

@geb: na UŚ muszą być strasznie dumni z szanownej pani magister. Nie myśli pani o doktoracie u ojca dyrektora doktora Tadeusza w Toruniu. To przynajmniej uczelnia ceniona w świecie.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska