Login lub e-mail Hasło   


RPA


Czyli Rodzinny Park Atrakcji Joanny Pietrzyk.

Wyświetlenia: 328 Zamieszczono 02/01/2017

Taka Rodzinka pl w wersji rozbudowanej, bo pisanej. Dużo sympatyczniejsza i nie przerysowana. 
Poznajemy śledząc przygody bohaterów, jak to jest w obcej rodzinie tak bardzo podobnej do nas samych.


Jest taką moją interpretacją albo wizją książki Izabeli Pietrzyk opisującą rodzinne zawoalowane relacje pewnego klanu spokrewnionych ze sobą kobiet. 


Pozycja "Rodzinny Park Atrakcji" to ciekawe i przy tym mocno poplątane perypetie zawarte w lekkiej formie pisarskiej. Współczesna saga o kilku kobietach występujących w obrębie jednej rodziny.
Samotna kobieta, nauczycielka klas początkowych, w jej życiu, mimo braku własnej rodziny, dzieje się zadziwiająco wiele. Bez szczególnej ingerencji jej samej.

Główna bohaterka - Wiktoria - bezdzietna, niezamężna rywalizuje z własną siostrą o względy siostrzenicy. Nie przepada za szwagrem - Sławkiem marynarzem, który co jakiś czas wypływa w morze.
Czyta się rewelacyjnie, choć fabuła nie jest tak zwarta. Zdarzają się również momenty przezabawna. 


Książka, jak mało która w sposób iście idealny odrywa czytelnika od szarzyzny dnia codziennego.
Co by to było za życie pozbawione tej nieodzownej przyjemności bliższego obcowania z interesującą książką. Zaskakują mnie te wciąż zatrwarzające badania wykazujące tak niski poziom czytelnictwa w Polsce.

Oczywiście - wysokie półki na księgarnianych półkach demotywują do ich nabycie. To tłumaczenie nie powinno być brane pod uwagę, skoro istnieją coraz lepiej zaopatrzone biblioteki, do których bez żadnego problemu można się zapisać i do woli korzystać z ich bogatych zasobów. Skoro widzę mnóstwo ludzi czytających po tramwajach i autobusach, to myślę sobie zawsze, że chyba nie jest wcale tak źle, jak pokazują to wyniki. 


Podobne artykuły


12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1263
11
komentarze: 278 | wyświetlenia: 1101
10
komentarze: 195 | wyświetlenia: 554
10
komentarze: 75 | wyświetlenia: 672
9
komentarze: 31 | wyświetlenia: 720
8
komentarze: 110 | wyświetlenia: 766
8
komentarze: 1 | wyświetlenia: 366
8
komentarze: 73 | wyświetlenia: 751
8
komentarze: 6 | wyświetlenia: 610
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska